Zase nafackovano od Linuxu

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
alexisis

Zase nafackovano od Linuxu

#1 Příspěvek od alexisis »

Tak jsem po delší době přišel na chuť Linuxu a opět jsem to neměl dělat.

Nainstaloval jsem Mint na EEE PC 1001HA a je velice pomalý/nepoužitelný internet. Rychlost připojení naprosto minimální po dobu prvních pár minut. Pak přestane jít úplně a to tak, že shodí celý WiFi router. Router se tváří že VŠE funguje ale nemá konektivitu. Děkuji, ale nechci ani zadarmo.

PS: router mám asi 2 roky, tohle se děje jen při zapnutí netbooku s Linux Mint. Zadne jiné zařízení mi to nedělá

admin

Re: zase nafackovano od Linuxu

#2 Příspěvek od admin »

Ano, to je ono, když něco nejde, tak se na to vykašlu a může za to Linux. Jestli takto řešíš i jiné problémy v životě, tak musí být velká radost s tebou žít.....
Aspoň napiš jaký máš Mint, jaké prac. prostředí, jaký kernel. Toto fórum je tu od toho, aby se problém pokud možno vyřešil, ne aby se zde vedly plané diskuze o ničem.
Pro uživatele tvého typu jsou Widle opravdu jediným možným řešením, Bill moc dobře věděl na jakou cílovou skupinu se zaměřit.

alexisis

Re: zase nafackovano od Linuxu

#3 Příspěvek od alexisis »

satapouch píše:Ano, to je ono, když něco nejde, tak se na to vykašlu a může za to Linux. Jestli takto řešíš i jiné problémy v životě, tak musí být velká radost s tebou žít.....
Aspoň napiš jaký máš Mint, jaké prac. prostředí, jaký kernel. Toto fórum je tu od toho, aby se problém pokud možno vyřešil, ne aby se zde vedly plané diskuze o ničem.
Pro uživatele tvého typu jsou Widle opravdu jediným možným řešením, Bill moc dobře věděl na jakou cílovou skupinu se zaměřit.
To je přesně ono. Někdo ti sáhne na modlu a začínáš si to brát osobně viz tvůj comment, jaká to je radost se mnou žít. Pokud se distro tváří jako uživatelsky přívětivé, tak by jím taky mělo být. A ne že po instalaci zjistím, že mi zaseká síť a to aniž bych nějak zasáhl do konfigurace. Fakt nejsem student, co má čas běhat po fórech a zjišťovat proč to asi nejde, zvlášť když očekávám určitou kvalitu. Tyhle časy mám za sebou. To mám jako jít do internetové kavárny a na kolenou mít tenhle nedodělek a čekat, až mi někdo odpoví? Například někdo s projevem osla jako ty (jo, bereš to osobně, tak budu taky)? Možná tě baví rýpat se v nastavení a dělat to, co měli udělat vývojáři, ale taky bys měl chápat uživatele, kteří chtějí OS nainstalovat a používat.

Síť je klíčová věc a měla by fungovat out of the box. Chápu to tak, že při instalaci Linux OS by člověk měl mít alespoň jedno další internetu schopné zařízení, jinak hrozí, že OS nerozchodí? To ti jako přijde normální?

I když je pravda, že zadarmo člověk nemůže čekat bůhvíco. A ne, určitě si nebudu vybírat HW podle OS. Teď mě klidně smaž "admine" a zapracuj na svém projevu. Ty seš možná dobrý v technice, ale základní komunikační dovednosti ti zjevně chybí (jo, ty mě na základě jednoho příspěvku odsoudíš, tak pak můžu odsoudit i já tebe na základě toho tvého). Nebo si myslíš, že po tom tvém žvástu mám chuť s tebou ještě komunikovat?

Ve volném čase si můžeš přečíst pravidla tohoto webu. Zejména viz níže:

3. Jsou přísně zakázány urážky, osočování a vulgární vyjadřování na fóru a výroky podněcujícím či odkazujícím na násilí nebo nenávist.

A ne nečekám, že bys připustil svoji chybu.
Naposledy upravil(a) alexisis dne 24 led 2015, 16:18, celkem upraveno 1 x.

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: zase nafackovano od Linuxu

#4 Příspěvek od filipza »

Nic v zlom, ale jednoducho neda sa vyhoviet vsetkym a uz tym duplom, ked je to zadarmo. Nik Ta nenuti linux pouzivat. Kludne ostan pri oknach, kde tiez nie je vsetko bez problemov, ale aspon nie je zadarmo ;-).

Tiez som mal par drobnosti, ktore hned nefungovali podla mojich predstav. No v podstate ma to nestalo viac casu vyriesit ako nainstalovanie vsetkych potrebnych programov pod oknamy. Este som bol nakoniec v pluse.

Prajem vela stastia

Odoslané z C5303 pomocou Tapatalku
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

alexisis

Re: zase nafackovano od Linuxu

#5 Příspěvek od alexisis »

filipza píše:Nic v zlom, ale jednoducho neda sa vyhoviet vsetkym a uz tym duplom, ked je to zadarmo. Nik Ta nenuti linux pouzivat. Kludne ostan pri oknach, kde tiez nie je vsetko bez problemov, ale aspon nie je zadarmo ;-).

Tiez som mal par drobnosti, ktore hned nefungovali podla mojich predstav. No v podstate ma to nestalo viac casu vyriesit ako nainstalovanie vsetkych potrebnych programov pod oknamy. Este som bol nakoniec v pluse.

Prajem vela stastia

Odoslané z C5303 pomocou Tapatalku
Dík. Konečně někdo normální tady :)

Nicméně bez funkční sítě se jen těžko něco zprovozňuje. Takže tím u mě tohle distro končí. Nezlobím se, jen nemám rád oslíky, jako zdejší admin.

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: zase nafackovano od Linuxu

#6 Příspěvek od filipza »

Ja som mal tiez problem s wifi este na starom notebooku, vtedy sa to dalo spojazdnit len cez kabel. Teraz uz je nastastie aj moznost nahrat ovladace aj z media.
Nechcem Ti kazit iluzie, ale kazde distro ma svoje muchy.

Odoslané z C5303 pomocou Tapatalku
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

admin

Re: zase nafackovano od Linuxu

#7 Příspěvek od admin »

Když se nechceš učit, zůstaň u nejlepšího OS na světě. Ohledně chování a projevu si zajdi k lékaři, evidentně to potřebuješ.
Jistě, ve widlích ti vše funguje okamžitě po instalaci, co? Bez dodatečně nainstalovaných ovladačů by byly naprosto nepoužitelné, a to že výrobci hardwaru produkují ovladače jen pro widle je také vina Linuxu, že ? Troubům jako jsi ty ta parodie na OS stačí, tak nevím, proč se pokoušíš o něco, na co prostě nemáš. A zkoušej si psaný text přečíst vícekrát, zjevně máš problém s jeho chápáním.
K tomu jak jsem pojal odpověď: jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá. Pokud se někdo zeptá na konkrétní problém, tak pokud vím, rád odpovím. Pokud zde někdo bleje nesmysly o tom, jak je Linux špatný a jak v něm nic nefunguje, tak tomuto napíši adekvátní odpověď.

Toto téma zamykám, nehodlám zde vést flame s troubou.

Zamčeno