To, že máš Linux neznamená, že po Tobě nejdou....

Diskuze o tématech i mimo svět Linuxu, o dění okolo světa PC a vůbec o moderních technologiích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Drwatson
Příspěvky: 4
Registrován: 11 črc 2015, 17:10

To, že máš Linux neznamená, že po Tobě nejdou....

#1 Příspěvek od Drwatson » 24 pro 2015, 16:03

Přečetl jsem si zajímavý článek a jelikož vím, že třeba bankovní operace se z EU hlásí do UI-SA (Ukradené Indiánům-Spojené Státy Americké), považuji to za možné. Nakonec Google ani Microsoft by si sami od sebe nedovolili tu špionáž na uživatelích, jakou dělají... inu, čtěte....
Autor jse uveden v zápatí článku - děkuji mu, zdroj z nějž čerpal také..
Zkoumání alternativ k Microsoft Windows vás může dostat na seznam NSA
Internet a sledování internetu, Sledování a špehování, Totalita a policejní stát, U.S.A./Kanada

Jednoduše používání určitých šifrovacích služeb nebo zkoumání alternativ k Microsoft Windows vás mohou dostat pod dohled National Security Agency (NSA) a dalších tajných služeb, podle nových zpráv. Použití šifrovacích řešení, jako TOR, může vyústit v to, že vás začne sledovat NSA a její spojenci, včetně Government Communication Headquarters (GCHQ), podle hlášení v německém mediálním subjektu Tagesschau.


NSA zaměřuje lidi pomocí sledovacího zařízení XKeyscore.

„Kdokoli je se rozhodne používat Tor, je také zaměřen jakožto subjekt dlouhodobého vyšetřování a informace o něm jsou uchovávány.“ Napsal Corey Doctorow na BoingBoing.net blog.

Německý subjekt dodal, že počítačoví experti sledovali XKeyscore kód a zjistili, že NSA neustále monitorovala uživatele TOR na serverech v MIT laboratoři Vědy a Umělé inteligence, sdělil National Journal.

TOR je programem, který dovoluje osobám zůstávat v soukromí pomocí směrování komunikace skrze počítače a servery po celém světě. Značně to ztěžuje NSA a druhým organizacím osoby sledovat.

Další chování, které NSA považuje za nebezpečné

Hlášení z Německa vyčíslilo několik, na první pohled nevinných a neškodných druhů chování, které mohou spustit sledování NSA, informoval National Journal. Zde je jejich výčet:
Návštěvy Linux Journal, populárního fóra pro open source operační systém Linux. NSA zřejmě považuje Linux Journal za extremistické fórum.
Hledání informací ohledně Tails, populárního operačního systému, používaného zastánci lidských práv.
Hledání informací o jakékoliv alternativě k Windows.
Hledání informací ohledně online soukromí.

„Čím jste lepší v ochraně svého soukromí online, tím více se stáváte podezřelými.“ Napsal Paul Tucker z National Journal.

Doctorow, redaktor BoingBoing.net, řekl, že NSA sledování zachází za hranici chápání.

„Tor a Tails jsou po léta součástí mainstreamové diskuze na téma online bezpečí, sledování a soukromí, “ Napsal Doctorow. „Je to prostě bizardní, podezřívat lidi kvůli tomu, že vyhledávají dané termíny.


Dodal, že NSA jsou nepoctiví, co se týče svého sledování.

„Je naprosto jasné, že lidé, kteří si vyslechli ujištění NSA ohledně zaměření svého sledování na osoby, které dělají něco podezřelého, nepochopili, že NSA myslela osoby, které vyhledaly technické detaily o systémech, které jsou běžně diskutované na první straně každých světových novin,“ napsal Doctorow.

Jeden z expertů, se kterými Doctorow mluvil „naznačil, že cílem NSA zde bylo oddělit ovce od kozlů“ – tj. oddělit osoby, kterým nezáleží na jejich soukromí od lidí, „kteří mají technické know-how ohledně toho, jak zůstávat v soukromí.“

„XKeyscore údajně sleduje osoby online za použití ‚“osobního“ vzorce chování na internetu’, které se aktivují kdykoli se detekuje daný vzorec.“

Daniel Jennings

Zdroj: http://govtslaves.info/investigating-al ... -on-the-ns

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 2180
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: To, že máš Linux neznamená, že po Tobě nejdou....

#2 Příspěvek od juhele2014 » 24 pro 2015, 21:08

:arrow: Kdo je v obraze, čte:
http://www.vzdelavaci-institut.info/
https://vlkovobloguje.wordpress.com/
http://aeronet.cz/news/
http://martinkavka.blog.idnes.cz/
http://www.pritomnost.cz/cz/ceska-polit ... ven-z-toho
http://www.zvedavec.org/index.htm
Co se týká browseru Tor, tak to jsem vcelku v klidu. Každou chvili jiná verze Mintu, střidám to vcelku nepravidelně, tak jak to funguje, resp. nefunguje. Na web přistupuji ze tří strojů, každej má jinej název. Sám v tom nějaký systém nedodržuji, ale to jak si zachovat jakés takés soukromí je námět na celý článek. Jinak se tady o mně starají hezky, zítra se půjdu přihlásit na dílny ... http://1url.cz/FmXy ;)

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 2180
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: To, že máš Linux neznamená, že po Tobě nejdou....

#3 Příspěvek od juhele2014 » 10 říj 2016, 19:05

Už před pár dny jsem zaregistroval článek, že na českém webovém "dvorečku" se děje něco podivného (pokusím se dohledat, když najdu, postnu). Ale tohle http://1url.cz/vtNTR je docela sodovka ! Cituji z článku Skype,Viktorka a Sýrie: Protože najednou se mi Skype sám od sebe odpojil a požádal o nové přihlášení. Což by byla sranda, kdyby se přihlásit šlo. Nešlo, prostě mi to nebralo heslo. Ani když jsem restartoval počítač, ani když jsem bleskově odinstaloval Skype a nainstaloval program znovu. Prostě – ani jsem si neškrtnul. Totéž s náhradním Skype účtem, který máme v rodině k dispozici… A stejně se choval i můj mobil. Skype out. Borísek to vyřešil tím, že mi zavolal na mobil a první část relace jsme vypravili touhle cestou. Jenže najednou, i přesto, že můj telefon ukazoval plnou kvalitu signálu, mne Boris i posluchači SV SK přestali slyšet. Opět, at jsem já i moderátor dělali cokoli. Nakonec jsme pořad dorazili přes spojení na pevnou linku… No, to bychom měli. Prostě když se chce, všechno jde. (jen malý děti se musej nosit) Je to sice nechutný, co se v "demokracii" děje, ale jedno malé poučení bych pro všechny minťáky měl - je to sice trochu retro, ale mrkněte se, co je napsáno na skautském opasku, takže asi tak ... Obrázek

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 2180
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: To, že máš Linux neznamená, že po Tobě nejdou....

#4 Příspěvek od juhele2014 » 18 zář 2017, 22:58

Přituhuje. Vypadá to, že se bude historie opakovat, asi ... Náhodou jsem narazil na tento článek: http://www.euportal.cz/Articles/17799-d ... kare-.aspx Popravdě řečeno, že sluníčkáři jsou vemena, není pro mně novinkou. Ale ty jejich semináře, to je teda sodovka ... Ťuk, ťuk, ťuk - totalita klepe na dveře ...
cituji z článku: “Poslouchejte. Co děláte?”
“Jako co tu dělám? Proč tu, konkrétně, jsem?”
“Ne. Co vy děláte. Kde pracujete.”
“Jsem programátor. V jedné korporaci. A přednáším na VŠ.”
“Na jaké VŠ?”
“Technické, ČVUT. Strojové jazyky. Do assembleru samozřejmě politiku netahám, škola má zůstat apolitická.”
“Aha. No, víte… chtěla jsem Vás požádat. Ať do toho už nevstupujete. A nesnažíte se ty lidi nějak přesvědčovat. Domluveni?”
“Ne. Víte, připadá mi to celé jako počátek cenzury. Nepohodlných názorů. Omezování diskuze, na síti, na školách, vůči dětem. To se mi nelíbí, proto tu jsem.”

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 2180
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: To, že máš Linux neznamená, že po Tobě nejdou....

#5 Příspěvek od juhele2014 » 20 dub 2020, 22:13

Citace z předchozího příspěvku by mohla uvést i nové video na joutube od Dana Vávry : https://www.youtube.com/watch?v=OQ1eBSZ ... e=emb_logo Jáma Pekel Dana Vávry #1 Cenzura, Facebook a Elfové Je to dlouhý skoro dvě a půl hodiny, ale u poslechu se nudit nebudete. Dan trefil hřebíček na hlavičku. Cenzura ne že vystrkuje pařáty, ale cenzura je bohužel realitou, s níž se pochopitelně nechceme smířit. Radši na to mrkněte, to video je jasnej kandidát na brzké smazání ... 8-)

Uživatelský avatar
alojz
Poradce Mintu
Příspěvky: 497
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: To, že máš Linux neznamená, že po Tobě nejdou....

#6 Příspěvek od alojz » 24 dub 2020, 16:47

...aleee,pioniery boli o krok vpred......
unnamed.jpg
AMD Ryzen 5 2400G Raven Ridge
AMD A9-9425 Stoney Ridge :roll:

Odpovědět