kompromitované anglické Mint fórum

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

kompromitované anglické Mint fórum

#1 Příspěvek od milhouse »

Ahoj.

Bylo hacknuté anglické Mint forum. Pokud jste tam registrovaný, doporučují změnit si heslo. Více na Mint blogu.
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Luciger
Příspěvky: 38
Registrován: 08 led 2015, 18:13

Re: kompromitované anglické Mint fórum

#2 Příspěvek od Luciger »

Kód: Vybrat vše

http://www.linux-mint-czech.cz/pozor-na-napadene-iso-obrazy/
Registered Linux User #508428

Karel Jarolimek
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2016, 09:12

Re: kompromitované anglické Mint fórum

#3 Příspěvek od Karel Jarolimek »

Ahoj,
tak asi nadešel čas na antivirus pro linux. Používám Mint už dlouho a tak jsem si pro jistotu nainstaloval SOPHOS antivirus v free verzi. Měl jsem stažené iso ze dne 22.2.2016, tak jsem nevěděl. Podle této studie: http://securityaffairs.co/wordpress/407 ... linux.html má dobrou detekci malware pro linux. Možná jde o paranoiu, ale když vidím, co se děje, tak jistota je jistota.

Karel Jarolimek
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2016, 09:12

Re: kompromitované anglické Mint fórum

#4 Příspěvek od Karel Jarolimek »

Tak jo, tak zabanujte. Pokud si tu člověk nesmí napsat slušně svůj názor, pak nevím ..... Tím tu končím. Myslím tím obecně na Mint foru.

Karel Jarolimek
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2016, 09:12

Re: kompromitované anglické Mint fórum

#5 Příspěvek od Karel Jarolimek »

Já to tady nebudu rozebírat. Šlo mi jen o to, dát najevo svůj názor. To co píšeš, je v podstatě pravda,a podle mne antivir v linuxu začíná být potřeba. Stačí, aby si laik přidal nějaké blbé repo a nainstaluje si tam kdoví co a kdo ví s jakými právy. Pokud jde o Sophos, vycházím ze své mašiny, která je dost dobrá, ale pokud má někdo pomalé PC, tak ano, zpomalení může být dosti zřejmé. Napadení Mintu je podle mne konkurenční boj a bude se to stávat častěji. Ne jen u Mintu. Jen se o tom někdy asi nedovíme. Já bych to zde uzavřel.

admin

Re: kompromitované anglické Mint fórum

#6 Příspěvek od admin »

Není jakýkoliv důvod Tě banovat. Člověk s nickem Kebab nejprve vydatně zaspamovával web a teď se přesunul sem. Prosím neber ho vážně. On Ti totiž raději zamlčel důvod svého zabanování na webu - hrubé urážky těch, kdo mají jiný názor a zviditelňování se sálodlouhými litaniemi o ničem.

Ohledně antiviru. Pro běžného uživatele opravdu není třeba. Napadení webu linuxmint.com bylo trochu o něčem jiném - napadeny byly samotné ISO obrazy, a v tom Ti žádný antivir nepomůže. Naštěstí se na to včas přišlo a včas byly učiněny kroky k nápravě.
Samozřejmě Tě od používání antiviru neodrazuji, je to svobodná volba každého a nikdo, ani Kebab, Ti do toho nemá právo mluvit.
V klidu a bez obav používej Mint i nadále.

Zamčeno