A zas ten Gůgl...

Diskuze o tématech i mimo svět Linuxu, o dění okolo světa PC a vůbec o moderních technologiích
Zpráva
Autor
hank

A zas ten Gůgl...

#1 Příspěvek od hank » 26 lis 2016, 09:06

Tak se mi stalo, že mi strejda gůgl začal blokovat vyhledávací dotazy se zdůvodněním, že z mé IP adresy odchází podezřelý provoz a že si via captcha musí ověřit, jestli nejsem robot. Při podrobnějším ohledání jsem našel (kromě jiných nepodstatných keců) dvě zdůvodnění, která mi otvírají kudlu v kapse.
1. Strejdovi se nelíbí některé doplňky prohlížeče.
2. Strejdovi vadí VPN. Zvlášť tohle do nebe volající zdůvodnění stojí za plnou citaci:
Blokování může souviset s tím, že používáte program nebo plugin prohlížeče pro správu sítě VPN. Zkuste síť VPN z počítače nebo sítě odinstalovat, abyste zjistili, zda se tím problém vyřeší.
Pokud jste poskytovatelé internetových služeb, vysvětlete uživatelům, proč je důležité z jejich zařízení a sítí odinstalovat sítě VPN, které odesílají provoz porušující podmínky používání webových stránek nebo právní předpisy. Jakmile škodlivý provoz směřující do sítě Googlu ustane, příslušné IP adresy a poskytovatele internetových služeb automaticky přestaneme blokovat.

Zajímaly by mě vaše názory na tento postup a také které vyhledávače používáte resp. které vám dávají nejlepší výsledky.

redhawk
Guru Mintu

Re: A zas ten gůgl...

#2 Příspěvek od redhawk » 26 lis 2016, 10:10

Tak za mna:
1. googel
2. yandex
3. Shodan
4. yahoo
5. quora
6. wolfram alpha
7. The WWW Virtual Library
8. SurfWAX
9. Onion link
10. Onion city
11. kacer (Duck duck go)
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

mstanke
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od mstanke » 29 lis 2016, 22:43

Docela zajímavý je Qwant, ale zatím dává pro hledání na "českém" internetu dost špatné výsledky ještě pod úrovní DDG. A trochu ideologicky se mi nelíbí, že má ČR zařazenou do východní Evropy. ;)

hank

#4 Příspěvek od hank » 30 lis 2016, 12:05

Já jsem trochu na rozpacích nad yandexem. Jeho ruský původ je zřejmě v některých ohledech omezující. Hledal jsem výrobce železničních modelů - firmu Arnold a yandex mi stejně i při různých postupně zpřesňovaných formulacích dotazu neustále vnucoval Arnolda Schwarzeneggera... :lol:

Když eliminuju strýčka, tak z toho redhawkova seznamu mi zatím pro hledání v češtině a germánských i románských jazycích nejlíp vychází yahoo. A zajímavé je, že už před 20 lety, kdy vyhledávače byly ještě v plenkách, o dnešní míře komerce a špiclování ani nemluvě, mívalo yahoo - aspoň s ohledem na tehdejší moje potřeby - slušné výsledky.

redhawk
Guru Mintu

#5 Příspěvek od redhawk » 30 lis 2016, 13:12

no ja yandex pouzivam kvoli vyhladavaniu na ruskych forach.
kde zlyhava google aj yahoo. v cr a sr asi najlepsie vyhladavanie google, dokonca zoznam a seznam su hrozne v tomto oproti google
Pravděpodobně kecám.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kamowski » 30 lis 2016, 14:29

no fakt, ak si dám do yandexu "arnold", vyhodí mi kopu odkazov na Schwarzeneggera, hm, to je blbý ruský vyhľadávač
ak si to isté dám do gúgla ...., vyhodí mi takú istú kopu odkazov na Schwarzeneggera, hm,
kto by to čakal?
ak si dám "arnold vagon" do jedného, či druhého .... ááááá, už sme doma!!!
:lol:

redhawk
Guru Mintu

#7 Příspěvek od redhawk » 30 lis 2016, 16:06

tak je to jasne, naznamejsi arnold je arnie cierny cernoch
Pravděpodobně kecám.

Abby
Poradce Mintu

#8 Příspěvek od Abby » 01 pro 2016, 13:36

Já používám pouze Google a to proto, že podává nejlepší výsledky. Asi dva měsíce jsem používala Duck Duck Go, ale vyhledávání bylo takové podivné a to, co mi Google dá v prvních několika odkazech bylo tady zahrabané mnohem hlouběji. Navíc občas považuje ČR za Slovensko a párkrát mi dokonce dal jako české výsledky stránky psané azbukou...

kocour
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od kocour » 01 pro 2016, 13:52

Jak to vidíte se StartPage? Používáte ho někdo? Já běžně, výsledky jsou dobré. Opravdu to nevypadá, že by mne Google viděl. Co se týká Yandexu, není pravděpodobné, že o mně bude shromažďovat data podobně jako Google?
...No one is illegal...

redhawk
Guru Mintu

#10 Příspěvek od redhawk » 01 pro 2016, 15:03

Abby píše:Asi dva měsíce jsem používala Duck Duck Go, ale vyhledávání bylo takové podivné
no ano to je bohuzial DDG.
Ked som chcel prestat pouzivat google search tak som zistil, ze nie je zan nahrada, co sa tyka kvality vyhladavania.
Ani CZ seznam ci SK zoznam alebo Azet katalog mi nedavali take dobre vysledky.

Vyhodou G je ze vie vyhladavat univerzalne, anglicky, nemecky aj slovensky .
DDG ma problem so slovencinou a cestinou, Zoznamy zase problem s anglictinou a podobne
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět