Android - volba interní paměti na SD kartu

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Android - volba interní paměti na SD kartu

#1 Příspěvek od Dzob »

Zdravím lidi, vím že to sem nepatří, ale potřebuji poradit. Je to také o systému Linux, i když Android, snad mi někdo poradí.
Koupil jsem si tablet s androidem 4.4.2 Kitkat, protože má GPS a chtěl jej užívat k navigaci, a hlavně proto, že byl levný. Jenže má interní paměť 1Gb, vnitřní Sd 5Gb, ta je hned plná stažených map. Mám i externí Sd kartu 64Gb, kam by se vše v pohodě vešlo, ale nevím jak přesměrovat interní paměť na externí kartu. Mám takto přes program AppMgr III nainstalované programy na ext Sd kartě. Nejdou tam ale přesunout data programů, která zůstávají stále v interní paměti telefonu - 1Gb, takže je ihned zaplněná. Mapy z navigace se mohou instalovat jen na vnitřní Sd kartu 5Gb nebo do interní paměti 1Gb, jinou možnost mi tablet nenabídne. Našel jsem odkaz ve kterém se řeší symbolické a pevné odkazy - http://www.jiribrejcha.net/2010/08/nauc ... mi-odkazy/ . Nešlo by něco podobného udělat i v mém tabletu, přesměrovat vše na externí SD kartu?

hanakrtecek
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2017, 15:50
Bydliště: Brno

Re: Android - volba interní paměti na Sd kartu.

#2 Příspěvek od hanakrtecek »

zdravím, a kde jsi koupil svůj tablet? na eshopu nebo ne? protože chci použit voucher na podobnou slevu [externí link na web se slevami, smazáno moderátorem] v eshopě a nevím ještě to opravdu funguje nebo ne. co se týká odpovědi na tvou otázku, tak myslím že můžeš tak udělat, ale když nenašel jsi jak udělat to správně v češtině, tak asi koukni na forum xda-developers, tam jsou hodně informace pro Android.
Nářek tvou bolest nezhojí, pouze prozradí.

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Android - volba interní paměti na Sd kartu.

#3 Příspěvek od Dzob »

Tablet jsem koupil na na ebay, byl zrovna ve slevě.Díky za radu.

Zamčeno