dvbt 2 - trapný pokus ČT sport HD o vtip :(

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

dvbt 2 - trapný pokus ČT sport HD o vtip :(

#1 Příspěvek od juhele2014 »

Zaznamenal jsem lehce zvýšený zájem o "nové" pozemní vysílání televize v normě dvbt2, a mám pár poznatků. Bohužel, jsou jen negativní, týkají se hl. sportovního kanálu ČT. Dnes odpoledne byl přenos kopané z Brna a ze Sparty. Logo na obrazovce hlásalo sport HD, ale realita byla poněkud jiná. Obraz byl hroznej. :? Troufnu si říci, že v normě PAL, kdy se před léty vysílalo, by byl obraz lepší. Přímé přenosy ze Sparty byly vždy ve vys. rozlišení, mají tam HD kamery, ale dnes to byla tragedie ... I z Brna to bylo nanic, ale od toho jsem nic nečekal. (vtip - co znamená Brno pozpátku - taky nic ...) Abych vyloučil chybu v příjmu, přepnul jsem na jiný MUX7 (z Ládví na Kozmice), ale žádná změna nenastala. Ani tzv. PS11 (setopbox píše přechodová síť 11 - v Praze 514MHz) nebyla v HD, ta samá hrůza jak na jiném kanále. Jak to šlo ze satelitu, nevim ... Takže krátké info pro šťastné majitele dvbt2 usb tv tuneru (https://tv-tunery.heureka.cz/avermedia-td310/#) ohledně obrazu: pokud se vám povede naladit pár stanic s písmeny HD v logu, neznamená to ještě, že to vysoké rozlišení uvidíte. Někdy jo, a někdy ne ... Takže se nedivte, že obraz s logem HD se bude podobat tragickýmu vysílání na Seznam.cz, nebo pořadům pro lidi s lobotomií na Mňau TV ... :roll:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: dvbt 2 - trapný pokus ČT sport HD o vtip :(

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Dole je adresa souboru, kde je krátký seznam kanálů, které lze v Praze, na severním městě, přijímat. Oranžové řádky znamenají úspěšně zachycený vysílač, žluté značí HD kanály. Vše je koukatelné, akorát se musí mimopražské vysílače pečlivě směrovat, dipol nesmí mít příliš velkou odchylku od přímého výhledu na vysílač ( Kozmice, Mezivrata). Ve kšeftech je celá řada aktivních (napájených) antén, ty ale v blízkosti telef. BTSky příliš nefungují. Resp. anténa je zahlcená a signál často kostičkuje. Ani naše poloha není optimální, ale dabl quad + setopbox to ještě zvládají ... ;) Zvohybat dráty není nic těžkého, takže se do této jednoduché antény může pustit skoro každý ... ;)

https://uloz.to/!Wd4HbtjVrgrq/dvbt2-2018-xls

ps Ještě jeden odkaz by vás mohl zajímat - kde VŠUDE jsou ty zpropadený bétéesky ... http://www.gsmweb.cz/mapa/
ps2 Nahradil jsem původní ods soubor souborem uloženým do xls, bo mobilní aplikace ods neumí ... (teda ta moje na mym mobilu :) :roll:

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: dvbt 2 - trapný pokus ČT sport HD o vtip :(

#3 Příspěvek od West »

Existuje konstrukcne ovela jednoduchsia antena ako quad. Pozri HB9CV. Pouzivam k plnej spokojnosti nejakych 6 rokov pod strechou rod.domu bez priamej viditelnosti na vysielac vzdialeny 20km. Vsetky streamy sirene z tohoto vysielaca funguju bez vypadkov v akomkolvek case leto/zima a to mam k tomu pripojeny 15m zvod koaxialu a bez zosilovaca. Naschval ju nemam na streche, kvoli tomu aby nechytala BTSky.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: dvbt 2 - trapný pokus ČT sport HD o vtip :(

#4 Příspěvek od juhele2014 »

HB9CV :D
http://www.ok2kkw.com/hb9cv/hb9cv_1969.htm Asi tak, jako mlaďas jsem chytal Drážďany na FM 100MHz krásně právě na hábédevítku, kerou sem si sám vyrobil. Není to úplně triviální jako jagina, ale v jednoduchosti je krása a na tuner Klabal (z AMAra) jsem ty němčoury poslouchal. To už je pryč. HB9CV je dobrá anténa, ovšem proti dipolu má zisk cca 6db, jedno es, takže k tomu mám jednu připomínku: signál mě "kostičkoval" kvůli špatným TV plastovým konektorům, tady je potřeba dát si pozor. Zisk antény lehce ztratíme díky nedokonalým kontaktům mezi ant. spojkamy či rozbočovači. (ověřeno) :oops: Ale - stejně není na co koukat, ty buzny politický nesleduji, max. fotbal a stejně Plzeň nyní prohrává ... takže je to fuk ... :shock: ;)
Obrázek

Zamčeno