Stránka 1 z 4

Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 25 kvě 2019, 21:38
od juhele2014
Mám mobil z Číny, ale to je vedlejší. Google se rozhodl nepodporovat huawei a teď nevim, jestli je to dobře, nebo špatně. V diskuzi někde na rootu nebo živě bylo psáno, že se bez Google v mobilu dá žít. Asi jo. Primární mail mám jiný, vyhledávač mám jiný, google store taky nepoužívám. Kdybych měl Huawei, jako-že nemám, tak by tam asi nešlo youtube, to by byla škoda ... Ale nevim. Je tu někdo, kdo tomuhle sporu trochu rozumí :?:

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 25 kvě 2019, 23:07
od Abby
No sporu nerozumím :-) Ale pravdou je, že jsem měla Huawei (P20) a ještě před vypuknutím této kauzy jsem ho vyměnila za Sony Xperia XZ Premium a je to úplně jiná kategorie, mnohem lepší, aktualizace každý měsíc, žádné záseky, žádný problém a hlavně žádná nevyžádaná komunikace s bůhvíčím (používám AdGuard, placený a ten mi u P20 ukázal v logu, že komunikuje s jakýmisi čínskými servery a to dokonce i tehdy, když jsem vyndala SIM kartu a vypnula wifi, takže čert jim věř, u Sony když vypnu internet tak je prostě vypnutý).
A co se týče Google, tak nejsem nadšená z toho, co všechno o mě Google ví, ale když chci něco najít, tak nejlépe to najdu na Googlu, Kachna není tak dobrá a Bing už vůbec. Mám Gmail, používám Google Maps a Google Play a nějak nemám potřebu to měnit. Pořád mi přijde jako menší zlo když o mě má informace Google (resp. USA) než aby to měli číňani. Ale je mi jasné, že tisíc lidí tisíc názorů.

A 5G? Ať se klidně pozdrží jeho výstavba, stejně s českým FUP je jedno jestli je to 3G, LTE nebo 5G, vyčerpané je to rychle. Hlavně ať je všechno transparentní, nejlépe by asi bylo kdyby to bylo něco jako openhardware :-)

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 26 kvě 2019, 21:16
od juhele2014
5G je hlavně RAKOVINA jak vyšitá, snad o tak blbém systému neuvažujete pozitivně! :shock: To sou názory jak z první obecný: Hlavně ať je všechno transparentní, nejlépe by asi bylo kdyby to bylo něco jako openhardware Co vlastě víte o tzv. 5G technologii? Je zde někdo, kdo má nějaký ponětí o mikrovlnách a rozpadu buněk? Těch lidských, samozřejmě. Aby bylo jasno, i bruselský krysy mají strach: Brusel se stává prvním velkým městem, které stoplo 5G kvůli zdravotním účinkům. To je odsud:http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blog ... rekl-5g-ne Na internetu je dost informací o škodlivosti 5G sítí, stačí hledat. Třeba tohle https://www.pokec24.cz/veda-a-technika/ ... ekvence/4/ je zajímavý.
----------------
Co se týká google, tak mě nejvíc baví Google Earth, zbytek jejich služeb a produktů mě příliš neoslovuje ... Však ono to mezi nima nějak dopadne. Když ne dobře, tak špatně určitě ... Co to bude znamenat pro ČR, těžko říct. Ale uvědomte si, že např. Slávia Praha vyhrála fotbalovou lígu, a platí je kdo - číňani, cha cha .... :lol: :?

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 26 kvě 2019, 21:46
od menom
.

Staci kuknut na mikrovlnku a na wifi router na akych pracuju frekvenciach
je to davno vsade okolo .....

:x
.

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 26 kvě 2019, 21:50
od Abby
redhawk píše:
26 kvě 2019, 21:24
sorry ty si asi reagoval na Abby az teraz som si vsimol ze je 5G nadsena
Na to jsi přišel jak? Mě je 5G celkem volné, vždyť si ten můj příspěvek přečti ještě jednou, protože jsi ho pochopil chybně.

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 26 kvě 2019, 21:59
od juhele2014
Já bych ty 5G antény strčil všem ústavním činitelům na jejich pozemky a zahrady a před jejich baráky. Taky bych je umístil před parlament a před sídla všech hlavních politickejch stran. A aby toho nebylo málo, taky by se to mohlo šoupnout před spřátelený ambasády, ať si užijou. To by šlo ... 8-)
(málem bych zapomněl na českou televízi, tam taky ...)

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 28 kvě 2019, 12:34
od vxmery
treba pockat ked bude duhovy prd
:D :D :D

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 29 kvě 2019, 23:58
od juhele2014
:arrow: redhawk
Nevím, kdo ti co nakecal za nesmysly ohledně přerušení instalace 5G v Bruselu. Ta stránka hovoří jasně: https://translate.google.com/translate? ... auto&tl=cs - je to ze zdravotních důvodů. Ať si každý uvědomí, že tady končí veškerá sranda. Nejde o tepelný účinky mikrovln, jak to známe z mikrovlný trouby. Tady jde o poškozování buněk na úrovni DNA, jde o významný nárůst rakoviny + výrazný nárůst neplodnosti. Takže žádný děti, aby bylo jasno. Stačí si pročíst pár článků, něco vám sem postnu, ať máte o čem přemýšlet:
https://translate.googleusercontent.com ... 1qRdYWs_GA
https://translate.googleusercontent.com ... zAyoDVOQmg
https://translate.googleusercontent.com ... Wck_BgrUTQ

Kdo byl na vojně u radiolokátorů, tak ví svoje. Můžete si rozšířit trochu obzory:
http://vojenskerozhledy.cz/kategorie/ho ... aru-1-cast
https://legacy.blisty.cz/art/41835.html

Mám známýho, který byl na vojně celé dva roky u radiolokátorů, v civilu pak dělal na přenosech TV u českých Radiokomunikací. No prosim, a má dvě holky. Můj strýc má taky dvě holky - a byl 2 roky na vojně kuchařem ... 8-)

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 31 kvě 2019, 08:45
od Ragiowan
Zdravím,
nedalo mi to a vyjádřím se na problém ozáření z vojenských radiolokátorů. Sloužil jsem asi deset let u bojového útvaru protivzdušné obrany státu. Sice jsem nepracoval na lokátoru, ale pohyboval jsem celou dobu ve velké blízkosti těchto radiolokátorů. Nemám potíže. A ani moji bývalí kolegové netrpí potížemi. Jeden kolega co pracoval u toho samého útvaru déle než já, a přímo na řídicím lokátoru (řízení letu raket) má tři děti. Dva kluky a holku. Ostatní kolegové i u jiných útvaru tohoto typu nemají problémy spíše mají tři a víc dětí. A dodnes žijí. Už tehdy se povídal různé zkazky ozáření. Ale kupodivu asi na co to mělo vliv, byly houby v okolí útvaru v lese. Pokuď tam byla tato technika, tak rostly houby jak divé.
To je jako se škodlivostí mobilů na mozek. Dodnes nebylo to jednoznačně prokázané.

Netvrdím, že nemohou tady být nějaká rizika. Nesnažím se kategoricky tvrdit, že je je takto nebo takto. Ale mám jen takovéto zkušennosti.

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

Napsal: 31 kvě 2019, 14:10
od Ventero1
No ono u tech novejsich zarizeni je to uz dneska taky o jinych frekvencich a jine sile - dnesni radarove stanice a drivejsi jiste budou velky rozdil. Kazdopadne nejvetsi problem vnimam spise v prehlceni planety, a civilizovanych lokalit zvlaste, radiovymi vlnami a jejich celkove sile a dosahu. Jeste, nez se zacalo vice pouzivat pasma 5GHz na wifi, uz byly v Nemecku podlozene studie o vice nez 10% populace se zdravotnimi problemy v dusledku pokryti mobilni site beznymi frekvencemi, doplnenymi lokalitami s cetnejsim vyskytem poskytovatelu internetu via wifi.