Cinnamon vs Mate

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
lukasa14
Příspěvky: 2
Registrován: 09 říj 2019, 07:31

Cinnamon vs Mate

#1 Příspěvek od lukasa14 »

Ahoj, přestupuji z Windows na Linux. Už jsem si vyzkoušel Ubuntu a teď jsem narazil na Mint a myslím, že by mi mohlo vyhovovat lépe, jen nevim kterou verzi, jestli Cinnamon nebo Mate. Našel jsem jen, že se liší co se náročnosti na výkon týká a grafického zobrazení. Věděl by někdo jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěmi prostředními? Spíše mě zajímá, jestli jednomu třeba něco zásadního nechybí a naopak, nebo jestli jedno třeba něco nepodporuje a tak podobně é. Děkuji

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Cinnamon vs Mate

#2 Příspěvek od vxmery »

Ahoj a vitaj na fóre ;)
Cinnamon je o niečo náročnejší na RAM ale ak máš min. 2GB mal by chodiť v pohode. Ak ti niečo chýba, jednoducho z repozitárov doinštaluješ. Stiahni si ISO aj Mate aj Cinnamon, nabootuj v Live a sám uvidíš ako ti bude vyhovovať. Diskusia o tom bola aj TU
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

lukasa14
Příspěvky: 2
Registrován: 09 říj 2019, 07:31

Re: Cinnamon vs Mate

#3 Příspěvek od lukasa14 »

Děkuji za odpověď 🙂

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Cinnamon vs Mate

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Z meho pohledu jsou rozdily mezi Cinn a Mate marginalni, pricemz Cinn je narocnejsi na vykon a dlouhodobe vykazuje vice chybovosti.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Cinnamon vs Mate

#5 Příspěvek od Ventero1 »

I pro mne xfce je favorit :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Cinnamon vs Mate

#6 Příspěvek od juhele2014 »

Nejlepší bude, ať si zkusí oboje, a posléze se rozhodne, co bude ... S podporou si hlavu nelámej, telefony a tiskárny a foťáky a flešky a dvbt to zvádá ... :roll:

Zamčeno