diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#1 Příspěvek od stani »

Zdravím,

neví někdo o nějakém diskusním foru co se dá vložit scriptem na web?
Dřív byla na toto služba Blueboard.

Pozn.: ne např. Disqus. Protože tam je myslím třeba mít někde na sociálních sítích účet, anebo se registrovat.
Mám na mysli spíše to, aby kdokoli mohl přijít a bez nějaké registrace či účtu,mohl hned napsat příspěvek (jako to má např. blog.cz)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Moc to nechápu. Myslíš kód toho diskuzního fora? Vložit na web? Trochu se rozepiš, jinak blog.cz je takový , no, nevim jak to popsat.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#3 Příspěvek od stani »

Dřív byla taková služba Blueboard - vložil jsi na svůj web pouze jejich (své zaregistrované diskuze) script a už to jelo. Nemusel jsi nic instalovat, nepotřeboval jsi žádnou databázi, apod.

Blog.cz jsem dal pouze jako příklad - jak jdou snadno vkládat příspěvky (bez jakékoli registrace).

Ale asi už to mám: shoutbox.com
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#4 Příspěvek od stani »

Aby to nezapadlo: našel jsem (použitelné) tyto: shoutbox.com, intensedebate.com a vsevjednom.cz/sluzby/forum
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: stani
No tak to je supr ... A co máš v plánu? Svoje stránky s přístupem na forum? Na vševjednom jsem dříve chodil kvůli českému adblock filtru (ostatní nástroje - blokovač reklam) a docela to fungovalo. Tak jsem zvědavej, čím nás překvapíš ... ;)

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#6 Příspěvek od stani »

Neee, tady to forum je dobrý! :D
Chci si udělat vlastní stránku, s nějakýma recenzemi, postřehy, apod.

Ale zatím jen hledám nějakou platformu..
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#7 Příspěvek od juhele2014 »

Neee, tady to forum je dobrý! :D No tak to rád slyšim ,resp. čtu ... To si napsal moc dobře, to tě musim pochválit. Forum je naživu, a jedeme dál. Korona nekorona, kdo má chuť sem něco napsat, tak může. Tady to jde. Sem tam se někdo přidá, sem tam si to tady někdo přečte ,a ani nám moc nenadává ... :D Taky dobrý ... Tak až to spíchneš, napiš, pudu se tam podívat ... 8-)

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#8 Příspěvek od RadekD »

Hmm... Tak jsem právě vyzkoušel Shoutbox, nestačím se divit: po otevření stránky se zobrazilo pěkné prázdné okénko, zkusil jsem tedy něco napsat. OK, to funguje, i když v místě psaní textu se stále zobrazuje výzva k vložení nicku. Ale ! Během dalších 10 minut se "v diskusi" 20x objevila výzva, abych zaplatil 9.90 € na rok za vypnutí reklam, aniž by někdo něco napsal. Tak to šlo zase pryč, tak nutně to nepotřebuji. A navíc nikde jsem nenašel možnost zrušit registraci.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#9 Příspěvek od stani »

Jasně, shoutbox.com to jasně píše, že free je pouze s reklamami. To budou asi všechny, zdarma tyto služby asi těžko bude někdo provozovat - protože musí dát k dispozici server s databázemi, někde to forum běžet musí.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: diskusní forum na web - něco jako byl Blueboard?

#10 Příspěvek od RadekD »

To ano, s tím jsem počítal, ale aby tam mezi dvěma příspěvky bylo 100 reklam - to je na mne trochu moc. Chápu, že nějak se živit musí, ale taky by to mělo být použitelné... A konkrétně toto není nic moc - např. tlačítka pro smazání příspěvku a zabanování pisatele jsou malá a těsně vedle sebe a tak se mi při zkoušení vzápětí podařilo "ukliknout" a zabanovat sama sebe :D
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Zamčeno