Rostoucí podíl Linuxu.

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#11 Příspěvek od snl »

Pěkný desktop...

Co jsem myslel - sere mě, když prostě najedu doprava, abych posunul posuvníkem a ono nic, nebo chci zavřít okno a zas nic. To bych to nejradši rozmlátil jak jsem jinak klidný člověk :mrgreen:

Viz:
prtscr2.png
prtscr2.png (8.77 KiB) Zobrazeno 2838 x
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#12 Příspěvek od alojz »

...momentalne psychycky rozladeny obcan:to máš z win...v 10-ke je to tak nesikovne v rohu... :evil: :evil: :evil:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#13 Příspěvek od snl »

No v žádném Windowsu od 95 přes 98 XP 7 až 10 jsem se nesetkal, že by nešlo úplně maximalizovat okno...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Aha - zvyknul jsi si nezamerovat a automaticky zajet uplne na kraj ci do rohu. Me to nikdy neprislo jako problem i po mnoha letech na Win, kde to opravdu je uplne. Co me spis stve ta moda ten posuvnik skryvat - to me vzdycky vyhodi z toho pohybu - z te plynulosti ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#15 Příspěvek od menom »

.
snl píše:nebo chci zavřít okno a zas nic


Ked mas ten MX-19.1_x64 ako pises tu
viewtopic.php?f=18&p=37002#p37002

tak mozes vyskusat klik na Menu >> Settings >> Window Manager
a nastavit tam temu Numix
Close a spustit ten firefox
U mna v tomto pripade, ked idem do praveho horneho rohu, tak vzdy reaguje krizik x
a zavre okno.

Aj na starom notebooku s rozlisenim obrazovky 1280x800 a tak isto na novsom 1920x1080 to funguje

:D

.
.

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#16 Příspěvek od snl »

"Co me spis stve ta moda ten posuvnik skryvat"

Jojo - přesně - tohle je ssrajda okopírovaná z Win10. Tam to vypínám v "usnadnění". Někomu asi přeskočilo když to vymýšlel - jako chápu - úspora místa, ale zvláš´t v případě dnešních 16:9 monitorů je to nonsens jak prase.

Jde hlavně o oči - jak nesnáším když něco bliká, tak nesnáším když se musím příliš zaostřovat a šmjdit očíma abych zaměřil kam kliknu. To je stejný případ, jak taby ve Firefoxu - musí být úplně nahoře - pokud je tam nahoře mezera, ta je to zas total fejl - nou gou - ... Např. v takovém Inkscape používám asi tak 150 klávesových zkratek, takže to ovládání jako takové valím skoro po slepu :D
A to vidím jako rys, brýle nenosím :D

Stejný případ jseu ty fonty - tam je taky potřeba to vychytat - no zjistil jsem, že v Linuxech je možná lepší se vyprdnout na M$ arialy a pod. - třeba takový Dejuve místo Arialu je lépe čitelný - to je asi lepší cesta, než lpět na těch fontech přesně jak jsou ve Windows.

"Ked mas ten MX"

Zatím nemám - je to ale největší favorit :D
Windows mě už nebaví, resp. jsem se snažil týden nějak vyřešit neplynulé posouvání ve Firefoxu (v Chome to jede jak po másle za 80 Kč), nainstaloval jsem nějaké moded drivery - půl dne to běhalo krásně - a dnes už zas úplně na lejno, tak jsem tam musel vrátit drivery od M$.
A Firefox se už zas seká... Chrome nechci, protože nemá tak dobré extensions a je to celkově asi pro blbý, protože tam člověk skoro nic nenastaví - i na takovou blbost, jako jestli se má bookmárk zobrazit po kliknutí kolečkem v pozadí nebo ne je potřeba extension :D Nebo na podrovné nastavení scrollování je potřeba taky extension, zatímco ve Foxu si to člověk nastaví za dvě minuty v about:config přesně jak chce.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#17 Příspěvek od menom »

.
snl píše:Zatím nemám

Numix nastavit je mozne aj v tom Live session z ktoreho si dal vypis
a teraz kukam na MX-18.3 je to rovnako, tak uz vyskusaj aby si nepisal ze to nejde ...

.
.

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#18 Příspěvek od snl »

JJ, Numix si vybavuji - takový do oranžova, ale obecně se mně celkem právě líbil nejvíc. Ikonky bych barevně upravil kdyžtak...

Co se týče MX - tam je toto v pohodě. Jediná věc - když zakážeš "tajtl-bar" ve Firefoxu, tak ty zavírací butony "zšednou" a posunouse mimo roh okna... Ale tak je to zatím všude - za to může Firefox :D (CSD)

Ještě chci jednou proklepnout LUBUNTU - budu asi instalovat jeden linux taky u rodičů tak za týden na počítač ještě starší než mám já tady asi tak s polovičním výkonem a po hříchu s poloviční RAMkou (2 GB) :D

Takže tam bude asi lepší něco ještě rychlejšího než je MX... ale zatím nic než to LUBUNtu jsem použitelnýho nenašel

PS - ten kompl jestli si to vybavji u rodičů:

ASUS M2A-VM - AMD690G - radeon x1250 - 2GB DDRII - Athlon 64 dualcore 4400+ (?)
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#19 Příspěvek od juhele2014 »

Když tě iritujou ty taby ve firefoxu, tak zkus něco jinýho. Změna je život. Prubni Brave, to vypadá dobře, pluginy fungujou, a TABY JSOU ÚPLNĚ NAHOŘE ... :D

https://brave.com/

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#20 Příspěvek od Ventero1 »

No ono, kdyz chces neco lehkeho a zaroven komplexniho, tak nejspis nic lepsiho nez Lubuntu nenajdes. Jeste mrkni na LXLE - to vsak bude spis minimalistictejsi.
Antix frci, ale jak je psano je dost syrovej.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno