Nějak se nám ty linuxy nelepší...

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zpráva
Autor
sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#11 Příspěvek od sasa.chetan »

stani píše: 12 srp 2020, 13:41
akojak píše: 12 srp 2020, 13:30 Nie je mi jasné prečo by mal byť linux pre všetkých -
A mě zase není jasné, proč by neměl být..
tak linux je pre vsetkych.
len popritom sa treba ucit.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#12 Příspěvek od sasa.chetan »

akojak píše: 12 srp 2020, 13:47 Jednoducho preto, že nie sme (našťastie) všetci rovnakí. :D
nastastie :D

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#13 Příspěvek od vxmery »

tak linux je pre vsetkych
To sa preberá furt na fórach v určitých periódach s rovnakým výsledkom. Linux zďaleka nie je pre všetkých. Je pre ľudí, ktorí akceptujú myšlienku slobodného sw so všetkými +/-. Kto chce mať zaručené fungovanie a podporu, kráča komerčnou cestou. Je to každého slobodná voľba a akceptácia Disclaimerov jednotlivých distribúcií.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#14 Příspěvek od akojak »

stani píše: 12 srp 2020, 13:20
sasa.chetan píše: 12 srp 2020, 12:51 MX linux pre BFU ma dobry instalator
No já to vidím zcela naopak.
Nejlepší instalačka je Lubuntu, úplně bezkonkurenční, ze všech dister co jsem vyzkoušel.
Ovšem Lubuntu je také kapitola, ostatně jako všechny distra. Toto distro pro slabší a starší počítače, přestalo vydávat 32-bit verze, tudíž už není pro starší stroje, jak se holedbalo. Navíc i v nejnovějším "opraveném" vydání je spousta bugů, a nepochopitelně tam není LXQt 0.15.0 (které vyšlo už v dubnu), ale staré 0.14.1. Takže to vypadá, že LXQt 0.15.0 bude až v příštím LTS, ale to už zase bude LXQt 0.16, 0.17...
Zrovna teď jsem ho chtěl instalovat na tři PC, ale je to o ničem, upustil jsem od toho.

akojak píše: 12 srp 2020, 11:45 Môžem len potvrdiť. Používam Debian a nie sú problémy. Niet čo opravovať, riešiť, spekulovať, šprtať sa....
Je to až nudné, že všetko ide na 100%.
Aha, jak to že tedy Debian není nejrozšířenější? Jak to že většina nemá Debian? Proč největší forum o linuxu u nás je Ubuntu a Mint?...


Tady přeci nejde, že někomu může zrovna nějaké distro vyhovovat, ale o tom, že všeobecně Linux nevyhovuje. Vysmívají se W10, ale tolik bugů nemá ani náhodou.

Už mě nebaví pořád něco řešit, laborovat. OS má sloužit mě, a ne já jemu.
Väčšina má Debian lebo najväčšia čast linuxu vychádza z Debianu - dokonca aj LM :lol:
Prečo si ho teda neinštalujú najviac? Lebo nie je pre linuxových analfabetov v skratke.......

Máš tu zastúpené takmer všetky prostredia, LXDE dokonca aj LXQT bez bugov (ktoré tam s radosťou pridáva Ubuntu a spol.)

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#15 Příspěvek od sasa.chetan »

vxmery píše: 13 srp 2020, 17:27
tak linux je pre vsetkych
To sa preberá furt na fórach v určitých periódach s rovnakým výsledkom. Linux zďaleka nie je pre všetkých. Je pre ľudí, ktorí akceptujú myšlienku slobodného sw so všetkými +/-. Kto chce mať zaručené fungovanie a podporu, kráča komerčnou cestou. Je to každého slobodná voľba a akceptácia Disclaimerov jednotlivých distribúcií.
si dovolim nesuhlasit s tym ze nie je pre vsetkych.

s tym zvyskom suhlas. Ale najvacsi problem je z forkom forkov.
Cim dalej od rodica tym viac bugov (preberanie) a ich neriesenie a nasledne BFU si myslia ze na vine je ten Linux.... kdezto on za to moze casto aj ten komercny tvorca

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#16 Příspěvek od alojz »

Väčšina má Debian lebo najväčšia čast linuxu vychádza z Debianu - dokonca aj LM :lol:
Prečo si ho teda neinštalujú najviac? Lebo nie je pre linuxových analfabetov v skratke.......
...ked nepouzivas debian,si linuxovy analfabet :idea: :idea: :idea: ......myslienka mesiaca... :roll: :roll: :roll:

...ubuntu mate pouzivam kvoli jednoduchosti,a elegancie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,v debiane to nevidim,to je moj nazor na vec...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#17 Příspěvek od RadekD »

Proč lidé nepoužívají Debian? Protože je někdo stále straší, jak je složitý! :shock: Není to pravda, není o nic složitější jak ostatní distra. Přešel jsem na něj začátkem tohoto roku, protože mne už nebavily čím dál větší problémy s Mintem, které se objevily po cca každé druhé aktualizaci. Taky jsem se obával, ale až na počáteční problém s instalací bez WiFi, protože Debian v základu nepodporuje nesvobodné ovladače a můj NB nemá LAN konektor, vše proběhlo normálně - instalátor, pokud použijete grafický - je stejný, jako u jiných dister, jen má jednodušší grafiku, ale co, použijete ho jen jednou. Nainstaloval jsem si Debian s Cinnamonem, na který jsem zvyklý a vše funguje jak má. Že nemá některé funkce? Namátkou: správce aktualizací, USB creator.... Buď to nepotřebuji, nebo si to doinstaluji. Stabilita? Za 1/2 roku jsem nezaregistroval pád systému... a to už NB nevypínám, ale hibernuji. Start sice není o moc rychlejší, ale po zapnutí mám vše tak, jak jsem skončil, včetně všech oken, rozpracovaných dokumentů atd... Tato funkce mi v jiných distrech nikdy nefungovala 100%, vždy po zapnutí něco nešlo - vetšinou WiFi, ale třeba i grafika a nakonec ji ve všech ostatních distrech defaultně zakázali. V Debianu funguje...
Když se podíváte na debianí fórum, řeknete si, že se tam nic neděje, příspěvky sporadické. Ale podle mne to není nezájmem uživatelů, pouze vše funguje a tak není co řešit! Narozdíl od obrovského ubuntího fóra a dalších...
Ne, nezavrhuji Mint, dlouho jsem ho používal, jenže stejně jako Ubuntu kráčí někam dopryč. :( Je to škoda a smutné, protože řada mých známých, které jsem na Mint kdysi nalákal, se kvůli tomu vrátila k Win. Nemyslím "hračičky", ale běžné uživatele, kteří do systému nevrtají a využívají jen standardní funkce.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#18 Příspěvek od stani »

RadekD píše: 15 srp 2020, 06:42 Ale podle mne to není nezájmem uživatelů, pouze vše funguje a tak není co řešit! Narozdíl od obrovského ubuntího fóra a dalších...
Aha, takže o Debian je obrovský zájem, zřejmě ho má každý druhý.
A že by na ubuntím (mintím) foru byly jen samý hlupáci-začátečníci, který neví nic o tom zázračném distru Debian?
Takže nejoblíbenější a nejrozšířenější je Debian, a Ubuntu a Mint jsou daleko za ním, že? :mrgreen:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#19 Příspěvek od sasa.chetan »

alojz píše: 14 srp 2020, 22:07
...ked nepouzivas debian,si linuxovy analfabet :idea: :idea: :idea: ......myslienka mesiaca... :roll: :roll: :roll:
pobavilo :D

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#20 Příspěvek od sasa.chetan »

RadekD píše: 15 srp 2020, 06:42 Proč lidé nepoužívají Debian? Protože je někdo stále straší, jak je složitý! :shock: Není to pravda, není o nic složitější jak ostatní distra.
no to je fakt. o nic zlozitejsi nieje.
mam na serveroch debian 9 + devuan 2

druha vec je ze pre funkcnost na desktope to chce trochu viac snahy a znalosti oproti inym.
I ked pravda je ze Ubuntu + LM sa zhorsili od verzie UBU 14.04 v pocte bugov

Zamčeno