Přesun souborů do koše s dotazem

Sem vkládejte obecné plky a názory ohledně distribuce Linux Mint
Zpráva
Autor
fikejz

Re: Přesun souborů do koše s dotazem

#11 Příspěvek od fikejz » 07 led 2018, 14:57

Přemapovat to jde v nastavení klávesových zkratek. Dokonce to ani neřve, že klávesou pak nepůjde psát, že je potřeba zvolit kombinaci s Alt...
Takže bych takhle "schopným" uživatelům na Del namapoval třeba spuštění mail klienta, dolepil pěknou polepku a hurá....

KlepetoX

#12 Příspěvek od KlepetoX » 10 led 2018, 16:13

Ještě mě napadá - a nešlo by v systému deaktivovat tlačítko Delete?
To by ale pak Delete nefungovalo nikde? To pochopitelně není možné, je to obecně používaná klávesa při jakémkoli psaní.

Ale částečně jsem to už vyřešil. Přidal jsem si do Thunaru vlastní akci:

Kód: Vybrat vše

zenity --question --text="Přesunout %F do koše?" && gvfs-trash %F
a přiřadil ji klávesu Delete. Funguje to bezchybně, všude, bohužel jen ne na ploše, kde soubory mizí nejčastěji. Nemá někdo tušení, jak toho samého docílit i pro plochu?

Ventero1
Poradce Mintu

#13 Příspěvek od Ventero1 » 10 led 2018, 18:34

Osobne jsem klavesu delete na nic jineho nez mazani nepouzil uz 15 let od te doby co jsem zacal pouzivat PC-AT. A ze pisi casto ruzne dokumenty uredniho charakteru, denne pracuji s PC na urovni SW,HW servisu casto zkousim kdesicosi na linuxu a opravdu ji pouzivam jen v kombinaci se shiftem na mazani. Nikde jinde mi nechybi - je to naprosto nepotrebna klavesa - vse resi backspace. A mazat se da pres prave mysitko.

Tak opravdu nevim, proc by to neslo a ze by se bez toho nejaky duchodce neobesel.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od redhawk » 10 led 2018, 20:44

ja som do 2009 pouzival klavesu delete dost casto, v kombinacii s ctr+alt :D
Ale aj tak, da sa zapnut hlaska k delete
Smrt nikdy nelže

Ventero1
Poradce Mintu

#15 Příspěvek od Ventero1 » 11 led 2018, 09:02

Akorat, ze to nefunguje na te plose.

A kdyby nekomu to delete opravdu chybelo, tak se da zase premapovat na jinou klavesu, ktera je vic mimo anebo jeste lepe na kombinaci klaves. Treba shift a nejaka nepouzivana klavesa mimo bezne pole.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět