Re: Jak jste přišli k Mintu?

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
zarni
Příspěvky: 1
Registrován: 11 dub 2013, 14:57

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#1 Příspěvek od zarni »

Nechtěl jsem u netbooku připlácet za OS. Tak jsem přišel k Linux Mint. :)
Na netbook jsem nacpal Ubuntu, protože před pár lety jsem Ubuntu zkoušel na desktopu. Na Unity jsem si ale nějak nemohl zvyknout, takže jsem "dodal" ještě klasické rozhraní (nebo jak se to nazývá), ale připadalo mi, že je to takové lámání přes koleno. Navíc jsem se pokoušel rozchodit USB TV kartu a nějak se na Ubuntu nedařilo. Nebyla to chyba Ubuntu, byl to můj problém, ale v rámci pokusů jsem vyzkoušel Linux Mint a už u něj zůstal.
Nejsem pravověrný Linuxák, upřímně je mi jedno, jaký systém mi na PC běží, ale v případě netbooku v klidu Linux doporučím každému.

steelista
Příspěvky: 1
Registrován: 12 dub 2013, 00:42

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#2 Příspěvek od steelista »

Můj příchod k Linux Mintu (se Skořicí) vedl cestou zkoušení několika nejznámějších distribucí poté, co mi došla trpělivost s Windows 7, které jsem používal hlavně kvůli softwaru na hudbu a DJing, ale s tím jsem sekl, takže nebyl důvod nadále setrvávat u Mrkvosoftu. Od té doby si v Mintu libuji a nedám na něj dopustit.

Pacula
Příspěvky: 16
Registrován: 03 dub 2013, 16:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#3 Příspěvek od Pacula »

Já jsem k Linux Mintu přišla především kvůli kamarádovi, který dával na svůj profil Screenshoty ze svého Mintu.
Hrozně se mi líbili, takže možná že první důvod byl především vizuální .. :-)
Jako hodně malá jsem měla Win 3.11 což už ani moc nepamatuji.
Potom bylo dlouhé období bez PC. No nakonec jsem si koupila Noťas s instalovaným Win7, takže jsem se musela začít opět učit na PC. A že toho bylo, začala jsem od začátku, protože technologie už byla daleko, a já se zasekla v evoluci informatiky někde dole :-D
Jenže jsem chtěla něco menšího na snadnější přenos, a tahat velký noťas se mi nechtělo.
Pořídila jsem si malý Netbook kde byl Win Starter. Docela mě štvalo, že nešlo ani změnit si pozadí plochy, a některé funkce byly omezené. Je to logické, od netbooku se neočekávají výkony, ale stejně mě to jaksi vadilo.
Kolega z práce mě řekl o Ubuntu, a sám ho měl na svém. Tak tedy šel na první přeinstalaci.
První dojem byl že PC se nějak víc přehřívá, no ale zkusila jsem tedy Ubuntu.
Nicméně musím říct že Ubuntu mě vizuálně moc nezaujalo, a vůbec jsem z něj neměla radost. Bylo to pomalé, sekalo se, prostě nic moc. Nechci urážet, jen můj dojem :-)
Nakonec tedy šel na druhou. Na Win7, ale jak to asi dopadlo víme všichni :-D Jenže to jsem tomu ještě tak nerozuměla.
Nakonec tedy jsem dlouho uvažovala nad Linux Mintem, líbil se, byla chvála a doporučení, a tak jsem do toho šla.
S pomocí hodných lidí, který se mnou měli trpělivost se to nakonec podařilo.
Comp běží v pohodě, žádné přehřívání, lenost, mohu si upravit plochu, podpora programů.
Stále se učím, ale jsem víc než spokojená. Mint je překrásný :-)

Uživatelský avatar
golf33
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2012, 14:37
Bydliště: Horní Lhota u Ostravy

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#4 Příspěvek od golf33 »

Já už tady svůj příběh psal, ale tohle si neodpustím.....

Další důvod, proč přejít k Linuxu. Kdo z Vás nezná Nixie Pixel z YouTube? Kdo by ji nechtěl mít doma? Přiznejte se ;)

Kdo mi ukáže stejně hezkou a chytrou kočku z widlí, má velké bezvýznamné plus :lol:
Naposledy upravil(a) golf33 dne 30 kvě 2013, 18:33, celkem upraveno 1 x.
NTB Lenovo ThinkPad E540, i5-4200 / 8GB / SDD Intel 530 120GB / HDD WD 750GB / 1920x1080
OS --- Linux Mint 17.3 x64 / kernel 4.6.0 / Cinnamon 3.0.1 / DMS - ECM Alfresco Community / Citrix
OS --- OpenIndiana 2016-04

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#5 Příspěvek od KOLEGA »

Nixie :D Jasně! Na to bychom mohli založit samostatnej topic :-D
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#6 Příspěvek od Mojmec11 »

Já pořád ještě windowsák,jsem si řekl,že ten Linux zkusím,už nevím proč,někde jsem to viděl...nevím.A taky hraju hry a peněz moc není a chci komplu ulevit,prej to pod Linuxem maká líp a hafo dalších důvodů.O Linux Mintu jsem četl,že je widlím podobnej a to mě zaujalo.Jenže v.13 mi blbla,zkusil jsem Ubuntu,ten taky a ještě se mi nelíbil,asi po měsíci jsem se do toho zase pustil a najednou koukám,že je Mint 15 a mezitím,co jsem ještě v kompu bojoval s v.13 jsem na notasu stahoval v.15 a říkal si,že ta se mi líbí a tu prostě rozchodím,jinak se picnu,zahodím "řidičák" na kompl a navždy zůstanu otrokem Mrkvosoftu.A teďka si už Mint trochu užívám,zkoumám a snažím se pochopit jak to všecko funguje,přeci jen je to jiné,i když hodně podobné.Jak jsem někde četl: na první pohled dost natuněný XPčka. :lol: A nestačím se divit,že krom ovladače grafiky,řeším jen drobnosti a mám pro běžnej život funkční systém hned po instalaci,i se sítí se to domluví,prozradil mi i pár věcí o HW co jsem ani nevěděl a furt o tom vyprávím kolegovi,kterýho buď picne nebo si taky nainstaluje Minta.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Re: Jak jste přišli k Mintu?

#7 Příspěvek od Leptor »

Už před pár lety jsem se setkal s Ubutu, jeden křesťan ho doporučoval na svém webu. Ubuntu jsem měl sice nainstalované, ale sekalo se mi, takže jsem si ho moc užít nemohl. Proč jsem si nyní vybral Mint? Protože se mi líbí.

Ještě nevím, jestli u něho zůstanu, možná změnít na jiný méně náročný Linux, abych mohl dělat vše, co potřebuji velmi rychle. Každopádně za Linux děkuji. Chtěl jsem něco, co je zadarmo, takže za to nemusím neustále platit jako u Windows.

Můj laický názor je, že je to takové kolečko. Musím vydělat peníze, abych si koupil Windows, které mají problémy s viry atd., takže si musím koupit antivir, na který zase budu muset vydělat peníze no a aby toho nebylo málo, tak Windowsy se mění, takže po čase bych si musel zase koupit nové a nový PC, aby je utáhl atd. Chtěl jsem z tohodle pryč, a proto jsem si zvolil LINUX:))).

Mám už pět let starý notebook, který potřebuji primárně pouze na PDF soubory, psaní, emaily a občas něco vyhledat. Stáhl jsem si před chvilkou Mint 17.3 xfce (32 bit) a jsem docela spokojený. Ještě ho teda musím pořádně vyzkoušet, tak pak možná změním názor, ale zatím vše funguje v pohodě, i když některé věci (načítání) by mohlo být rychlejší

Líbí se mi na Linuxu ten styl myšlení, systém, komunita.

Mates732
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 19:46

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#8 Příspěvek od Mates732 »

Já jsem si vybýral na svůj, notebook nějaký linux, měl jsem vybráno mezi Lubuntu, Xubuntu a Linux mint a nakonec jsem vybral mint sice lubuntu má menší požadavky na hw, ale linux mint byl pro mě lépe přehledný a má snadnou ,,konektivitu,,
ntb - 2xAMD e1, 6GB ram DDR3 1600 MHz, radeon graphics, linux mint 17.3 mate 64bit- hp 255 g4
mobil- cores 4x1,5GHz, 2GB ram, graphics Adreno, android 5.1.1
Arduino nano
sudo apt-get upgrade
cd home

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Re: Jak jste přišli k Mintu?

#9 Příspěvek od skrob »

add Leptor
........i když některé věci (načítání) by mohlo být rychlejší.
Na pět let starém NTB to musí svištět. Vem litr kup si Patriot Blaze 128 Gb, menší nemá význam, a máš na dalších 5 let postaráno s 10x větší rychlostí.
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

Snek
Příspěvky: 5
Registrován: 16 pro 2015, 19:25

Re: Re: Jak jste přišli k Mintu?

#10 Příspěvek od Snek »

Mně k LinuxMintu přivedl syn cca před 2 lety, dal jsem ho (s XFCE) na IBM ThinkPad T60 s Intel Core2 a 2 GB RAM vedle W7. Jel hned napoprvé a jede na něm dodnes. Pak jsem koupil nový NB Lenovo 50-80, nainstaloval LM17.3 a po týdenním pokusu zprovoznit WiFi (karta Broadcomm) jsem NB vyměnil za Acer (no jo, design horší..., ale s 2 GB grafikou NVidia), nainstaloval LM17.3 XFCE bez problémů s WiFi a jedu vesele dál. No, až na drobnost: suspend to RAM funguje jen na interní grafice Intel, s NVidií nefunguje (usne, ale neprobere se). Nevadí.
Widle už nechci vidět - na starém IBM pomalé, furt chrastí disk, pokus o upgrade na W10 skončil po 4 hodinách neznámou chybou. Nechápu, jak můžou takový produkt nabízet.
Sorry, zapomněl jsem, jak se vloží popis mé sestavy.

Zamčeno