Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
admin

Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

#1 Příspěvek od admin »

Není to můj nápad anébrž kolegy golf33, ale je dobrý a proto ho realizujeme. Takže sem pište své zkušenosti s noťasy bez OS, zda existují, jejich parametry a případné zkušenosti s instalací LM na ně. Díky. :)

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

#2 Příspěvek od KOLEGA »

Lenovo IdeaPad Y570, ještě se na Alza.cz nabízí, super mašinka jediné minus má za to, že podporuje moderní 1366x768, což se mi jako člověku, který občas nějaký ten program sesmolí děsně, ale opraavdu děsně nelíbí...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 21
Registrován: 01 lis 2012, 15:05
Bydliště: Někde mezi Ostravou a Prahou
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

#3 Příspěvek od martin »

Ono těch notebooků bez OS se dá v dnešní době sehnat slušné množství, třeba alza.cz má přímo kategorii, ve které jsou pouze notebooky bez OS či s přednahraným Linuxem...

Odkaz na kategorii zde:
http://www.alza.cz/notebooky/dle-parame ... g=1/3&po=1

Já sám sice kupoval notebook s WVista, ale nakonec mě zahlcený systém přestal bavit a stejně jsem ho smazal, pokud bych kupoval počítač nyní tak jdu jednoznačně do některého z nich!

incinatus
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2012, 16:46

Re: Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

#4 Příspěvek od incinatus »

Mám práve opačný problém. Potreboval by som poradiť.
Objednal som Lenovo TP edge e335 a plánujem naň nainštalovať Mint.

Na jednom starom NTB som už raz Mint skúšal ( Mint 11 ) ale po počiatočnom nadšení som ho asi po pol roku odinštaloval. Teraz Linuxu chcem dať druhú šancu. Zatiaľ som prečítal viaceré fóra, ale tie mi v rozhodovaní nijako nepomohli. Práve naopak. Čím viac ich čítam, tým viac sa inštalácie Linuxu obávam. Ale keďže tam OS nebude, nič iné mi nezostáva.
Prvý skúsim Mint. Ak nebude fungovať, tak Ubuntu. Žiaľ, tých verzii je toľko, a názory na ne také protichodné, že mi zostáva len dúfať, že pri výbere budem mať šťastnú ruku.
Použiteľnú radu som zatiaľ nenašiel.
Nájdem ju tu?

admin

Re: Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

#5 Příspěvek od admin »

Já si myslím, že instalací Mintu rozhodně neprohloupíš. Do několika dní vyjde Mint 14 s celou řadou novinek a vylepšení. Já sice ntb nemám, jedu na klasickém desktopu, ale vyzkoušel jsem mnoho distribucí a nakonec zvítězil právě Linux Mint s Cinnamonem a rozhodně nelituji... Je v něm vše co potřebuji a navíc dle mě má tato kombinace budoucnost. Tempo, jak je Cinnamon vyvíjen a naslouchání nám, prostým uživatelům, je skvělé. A právě vznikající komunita je zárukou rad a pomoci při případných problémech.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

#6 Příspěvek od KOLEGA »

Souhlasím s uživatelem Satapouch...
Linux Mintem se rozhodně nic zkazit nedá (a to nejen proto, že jsi u nás na fóru)...

Pokud nemáš nějakou moc oblíbené dekstopové prostředí (KDE, atd.), tak nainstaluj buď MATE anebo Cinnamon. MATE vychází z Gnome 2, Cinnamon z Gnome 3, Já sice osobně používám MATE, ale protože vývoj Cinnamonu je, řekl bych, nejslibnější ze současných komunitních prostředí (komunitně vyvíjených), tak jsem připraven přejít s LM 14 na Cinnamon.
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

michaelf1
Příspěvky: 60
Registrován: 21 lis 2012, 23:28

Re: Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

#7 Příspěvek od michaelf1 »

Zdravim, ja mam Asus X54c i3 bez OS, instalacia linux mint 12 64 bit mi zamrzala, tak som nainstaloval 32 bit, ta isla bez chyby aj so skoricou.Po vydani mint13- 64 bit ok a upgrade na mint14-64bit ok.V cinnamon applety funguju bez chyby, na win programy pouzivam crossover. Inac som maximalne spokojny, dokonca aj moja manzelka(totalne out s pc) nema s nim problem.

Janez
Příspěvky: 39
Registrován: 20 led 2013, 22:45

Re: Notebooky bez operačního systému a instalace Mintu na ně

#8 Příspěvek od Janez »

incinatus píše:Mám práve opačný problém. Potreboval by som poradiť.
Objednal som Lenovo TP edge e335 a plánujem naň nainštalovať Mint.

Na jednom starom NTB som už raz Mint skúšal ( Mint 11 ) ale po počiatočnom nadšení som ho asi po pol roku odinštaloval. Teraz Linuxu chcem dať druhú šancu. Zatiaľ som prečítal viaceré fóra, ale tie mi v rozhodovaní nijako nepomohli. Práve naopak. Čím viac ich čítam, tým viac sa inštalácie Linuxu obávam. Ale keďže tam OS nebude, nič iné mi nezostáva.
Prvý skúsim Mint. Ak nebude fungovať, tak Ubuntu. Žiaľ, tých verzii je toľko, a názory na ne také protichodné, že mi zostáva len dúfať, že pri výbere budem mať šťastnú ruku.
Použiteľnú radu som zatiaľ nenašiel.
Nájdem ju tu?
Já jsem kupoval Lenovo TP E330 bez OS a s těmi nejnižšími parametry. Chvíli (asi 3 měsíce) jsem na nich měl Win7 Ultimate. Jenže, problém nastal, když jsem chtěl rozjet wifi, abych se vůbec dostal na internet. Zezačátku nešlo připojení ani kabelem, no prostě katastrofa... Tak jsem po dlouhé době začal hledat nějaký levný řešení. V tu dobu jsem věděl, že Ubuntu je celkem dobrá distribuce, ale nevyhovovalo mi grafické prostředí. Pak jsem narazil na Mint. Teď používám Nadiu, v prostředí Cinnamon a všechno šlape tak, jak má. Jedinná výtka je snad ta, že má člověk volnost a tak si může systém třeba pos...t sám :)
Samozřejmě záleží na tom, co s tím chceš dělat, na většinu akcí je to lepší, než Win. Jedinn, co se mi v poslední době nepodařilo rozeběhnout, je Multisim :)
Linux Mint 16 Cinnamon
Lenovo ThinkPad Edge E330 (Pentium B970 Sandy Bridge, Intel HD Graphics, 8GB RAM)

Zamčeno