Linux Mint nahrada za Windows XP [vyřešeno]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
gortheb
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2013, 18:20

Linux Mint nahrada za Windows XP [vyřešeno]

#1 Příspěvek od gortheb »

Zdravim. mam otazku. po 5 rokoch som znova ozivil stary pc zhruba cca 8 rokov stary.
parametre : procesor intel pentium 4 3ghz 1jadrovy, hdd 120 gb, ram 512 mb, grafika geforce nvidia fx 5500. otazka znie ci by mi v pohode siel linux mint 17 mate 32 bit alebo mam radsej dat xfce? skusal som aj boot z cd LM 17 cinnamon ale to po nacitani livecd vyhodilo ze cinnamon crashed. kebyze dam este jednu ram 512 mb tak by som rozchodil aj s cinnamon prostredim ci radsej mate alebo xfce? diky :)

admin

Re: mint nahrada za xp

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
Cinnamon na tom určitě nepoběží (chce to aspoň 2GB RAM). Mate a Xfce by na to běhat mohlo (bude to pomalé), ale 1GB RAM by bylo lepší. Pokud tedy máš možnost ramku rozšířit, tak neváhej.

gortheb
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2013, 18:20

Re: mint nahrada za xp

#3 Příspěvek od gortheb »

diky :) skusim rozsirit, len budem musiet pozret ci tam je 1 512 mb ramka alebo 2x 256mb.kebyze nahodou nerozsirim ram tak jedine mozno by tam slo xubuntu , lebo tam maju min ram 512mb, ale radsej by som tam videl mint ako ubuntu veci. skusim dakde zaobstarat dalsiu ram. diky :)

gortheb
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2013, 18:20

Re: mint nahrada za xp

#4 Příspěvek od gortheb »

zabudol som napisat na toto forum, ze na stary pc som dal 1x 1gb ram a 1x 512mb cize dokopy 1,5 gb ram a linux mint 17 xfce a slape to ako hodinky :)

Zamčeno