Zkušenosti s LMDE 2 Betsy

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
George111
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2013, 22:38

Zkušenosti s LMDE 2 Betsy

#1 Příspěvek od George111 »

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s LMDE Betsy ? Zkoušel jsem ve virtuálu obě prostředí se kterými se defaultně distribuuje (MATE, Cinnamon) a prozatím jenom dobré poznatky. Nicméně protože uvažuji, že bych toto distro použil i na firemnní NB (nyní Ubuntu 14.04) tak mně samozřejmě zajímá i dlouhodobá podpora.
Prozatím mám nasbírané plusy/mínusy:
mínusy: Okolo distribuce je jenom malý vývojářský tým, nejasný vývoj do budoucna, de-facto žádná CZ komunita
plusy : založeno na Debianu Stable, předpoklad předchodu na následujcící verzi Debianu Stable, na mnou zkoušených HW konfiguracích funguje out-of-box, předpoklad větší stability než Ubuntu LTS.

Nějaké vaše názory ?

P.S. Se současným Ubuntu jsem téměř spokojen, ale! - občas zazlobí hibernace (bez záznamu do logu), občas vytuhnou LO (bez záznamu do logu) - samozřejmě nic kritického, ale proč to trpět ??

Díky za názory.
Ubuntu 14.04 LTS 64b

admin

Re: Zkušenosti s LMDE 2 Betsy

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
okolo distribuce je jenom malý vývojářský tým? Je naprosto stejný jako u větve, založené na Ubuntu.
Nejasný vývoj do budoucna? Vývoj LM se naopak stěhuje právě k verzi, založené na Debianu.
De-facto žádná CZ komunita? Komunita okolo 600 lidí je málo? Mně se nezdá.... Fungujeme totiž pro obě větve.

Dlouhodobá podpora je také jasná, je to semi-rolling distro.

Zamčeno