Spotřeba elektrické energie [vyřešeno]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
kamowski

Re: Spotřeba el. energie

#11 Příspěvek od kamowski »

o pripojení canon-u som písal tu:
http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... ilit=canon
je to síce wifi mx340 ale myslím, že postup bude podobný

pozerám na stránke výrobcu:
http://software.canon-europe.com/products/0010752.asp
vyber si OS Linux -> Submit
sú tam štyri položky, stiahni všetky a rozbaľ
potom postupuj podľa toho návodu, akurát si vyber možnosť 1-kábel (ak ti ju ponúkne)

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Spotřeba el. energie

#12 Příspěvek od Andreas »

Tak jsem si přebral poznatky které jsem si tu od vás přečetl a pustil jsem se do přeinstalace PC na distribuci Linux mint 14 xfce a musím říct že jsem se hned zorientoval. Ze správce souborů jsem si doinstaloval své oblíbené programy a vše mi fungovalo jak má. Po nainstalování skype bylo vše OK ale když jsem chtěl volat (mám externí webku s mikrofonem) tak ode mě vycházel jen šum. V prostředí Cinnamon, Mate a KDE jsem to upravil ve zvuku a vše šlapalo ale v xfce to nešlo. Pak mě napadlo odzkoušet záznamník zvuku a tam bylo napsané že je potřeba doinstalovat balíček gnome-control-center-signom po nainstalování jsem měl jiné nastavení zvuků a webka fungovala i vše ostatní, ale aby vše nešlo tak lehce -po restartu PC mi naskočil na černou obrazovku failed dal jsem asi dvakrát storno a naskočila mi přihlašovací obrazovka (i když jsem předtím měl automaticky přihlašovat v tabulce jsem měl na výběr do jakého prostředí chci vejít tak jsem dal xfce a pokaždé! Pak jsem se už zase dostával do svého prostředí s jedinou maličkostí že tam mám dvoje nastavení systému. Jak pro xfce tak pro gnome. Vše funguje ale třeba monitor se mi nevypne po 1 minutě i když je to nastavený.
Popsal jsem to co nejlíp to šlo. Věřím že nejsem sám kdo se sešel s tímhle problémem. Po odinstalaci baličku gnome-control-center-signom vše bylo zase v normálu s tím že webce nešel mikrofon.
Nevíte jestli je místo toho balíčku pro gnome balíček pro xfce?

Jinak jsem s xfce spokojený asi nejvíc jen kdyby se vychytala ta maličkost s tou webkou :-)

Tiskárnu budu ještě zkoušet rozchodit.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jsem rád, že jsou tu fajn lidi, kteří se zapojí a snaží se pomoci.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Spotřeba el. energie

#13 Příspěvek od Andreas »

Tak jsem přišel na odstranění problému který jsem tu psal. Chci se podělit kdyby měl někdo stejný problém.

1. zvuk externího mikrofomu nejde z jednoho důvodu a to je, že Linux mint 14 narozdíl od Linux mint 13 nemá v základu nainstalovaný PAVUCONTROL kde si můžete nastavit jakýkoliv zvuk. Je v základu nainstalovaný jen směšovač ale ten nemá takové možnosti.

Nevím jestli vývojáři zapomněli ho přidat do základu nebo jestli s tímto balíkem byl nějaký problém. Pokud jde o vylepšení verze tak ovládání pulse jsem postrádal.

2. Tiskárna funguje, tak díky těm kteří radili :-)

Jsem naprosto spokojený (po vyladění maličkostí) s Mintem 14 xfce. Pro mě je to náhrada za win a jak jsem se koukal tak procesor i RAMky mají rozumné hodnoty :-)

Pozn. Pokud vám nepůjde některý zvuk, mikrofon atd. hlavně si neinstalujte balíček gnome-control-center-signom mě rozhodil celý systém a musel jsem přeinstalovat systém . Myslel jsem že po odinstalaci balíčku bude vše v normálu ale mýlil jsem se..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Díky vývojářům za dobrou práci ;)

Janez
Příspěvky: 39
Registrován: 20 led 2013, 22:45

Re: Spotřeba el. energie

#14 Příspěvek od Janez »

No, musím přiznat, že flash v linuxech mi vždy trošku zlobil, co se týkalo zátěže procesoru a RAM. Pokud máš 32bit systém, měly by 2GB dostačovat, určitě na videa. Já mám 8GB, 64bit a stejne se mi občas sekne video (respektive celý flash). Pokud stáhnutá videa běží normálně, tak to asi nebude zrovna chyba systému... A souhlasím s ostatními, KDE je celkem nenažrané prostředí, asi bych na takovou konfiguraci volil spíše gnome, nebo ještě něco lehčího...
A ještě něco k tématu Win vs Lin: Na práci a běžné aktivity je pro mě příjemnější Linux. Ale vzhledem ke škole potřebuju programy, které na Linuxu nemám šanci rozhýbat, takže mám dual boot. A zatím 1/2 her jde stále lépe na Winech, než na Linuxech... To je asi tolik k tomu, proč používám Windows:)
Linux Mint 16 Cinnamon
Lenovo ThinkPad Edge E330 (Pentium B970 Sandy Bridge, Intel HD Graphics, 8GB RAM)

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: Spotřeba el. energie

#15 Příspěvek od Mojmec11 »

Asi tak nějak,widlí se už asi nezbavím,některý věci prostě tady nerozhýbu,tedy pokud nenajdu náhradu.Koupil jsem notas s Win7,v PC mám XP a už byl problém.Co mi šlo v xp nešlo v win7 a už jsem jen googlil a hledal něco podobného funkčního a ještě 64-bit.
A nedávno jsem dohodil v PC ramky na 4gb a je to znát.V xp mi jedou líp hry,ale zase nevyužijou celé 4gb,jen 3gb.
Jako Ramek není nikdy dost,to je stará pravda.
Ještě pozn.mám měřák a můžu zkusit kouknout,pokud si vzpomenu.Ale:win mám nastavené,Mint ne,tady teprv začínám.

Zamčeno