Instalace Avidemux; výběr nové grafické karty [vyřešeno] Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
miroslav42
Příspěvky: 11
Registrován: 18 říj 2015, 11:01
Bydliště: Brno

Instalace Avidemux; výběr nové grafické karty [vyřešeno]

#1 Příspěvek od miroslav42 »

Snažil jsem se dělat vše sám cestou pokusů a omylů,ale uvítal bych nějaké doporučení.Třeba chci nainstalovat Avidemux na LM 17.3 64bit a nejsem si jistý,co mám vybrat.Pomůžete? děkuji.
Obrázekscreenshot windows 7

miroslav42
Příspěvky: 11
Registrován: 18 říj 2015, 11:01
Bydliště: Brno

Re: Dotazy BFU

#2 Příspěvek od miroslav42 »

Dík!
Pročítám články na tomto foru a na tomto odkaze při kliknutí na záložku HACK PC totálně vytuhne.
https://sk.saveyour.biz/hack/
Nepomůže CTRL+ALT+Back,provedl jsem tvrdý reset.Je nějaká jiná možnost?
Něco mně říká,že to způsobuje GK NVidia Quadro FX 1400.Po instalaci byl použit nějaký svobodný ovladač,i když ovladač od NVidie byl uveden jako doporučený.Se svobodným ovladačem se nedostanu na nativní rozlišení monitoru 1600x1200.Po změně na doporučený lze rozlišení monitoru nastavit správně,ale špatně se přehrávají videa.Karta bude asi nedostačující,ve WIN ji dělal problém třeba Streetview na Google mapách,na mapách Seznamu to nešlo vůbec.Kupodivu v Mintu s tím svobodným ovladačem to jede bez zadrhávání.

Obrázekgifs upload

miroslav42
Příspěvky: 11
Registrován: 18 říj 2015, 11:01
Bydliště: Brno

Re: Dotazy BFU

#3 Příspěvek od miroslav42 »

Děkuji,moc mě to nepotěšilo,o té GT210 jsem uvažoval.Té stránce s tím srovnáním moc nerozumím,to dělá fakt necelé 2%,i když to má 8x větší paměť ? Možná najdu ještě nějakého Radeona,nevím jistě,jestli jsem už ho nevěnoval.Chtěl bych nějakou bezhlučnou.A to zaseknutí PC na tom odkaze výše bylo způsobeno tou grafikou ?
Edit:
Jsem sroloval dolů v tom testu,tak snad by ta karta měla na běžné věci pro chudého důchodce stačit.

miroslav42
Příspěvky: 11
Registrován: 18 říj 2015, 11:01
Bydliště: Brno

Re: Dotazy BFU

#4 Příspěvek od miroslav42 »

Kód: Vybrat vše

turbo@turbo-EP45-UD3LR ~ $ inxi -G
Graphics:  Card: NVIDIA NV41GL [Quadro FX 1400]
           Display Server: X.Org 1.17.1 drivers: nouveau (unloaded: fbdev,vesa)
           Resolution: 1280x1024@75.0hz
           GLX Renderer: Gallium 0.4 on NV42 GLX Version: 2.1 Mesa 10.5.9
ten rozdíl v drivrech je nebetyčný,s tím doporučeným nejede ani Stellarium.Nezkoušel jsmem však ten poslední-updates.Ten svobodný by vyhovoval,až na to rozlišení.Asi půjdu do té GT 210

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Dotazy BFU

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Pokud bych uvažoval o nové grafické kartě částečně dle zadání Chtěl bych nějakou bezhlučnou , tak bych se mrknul sem https://www.czc.cz/evga-geforce-210-ddr ... 02/produkt Se značkou EVGA mám výborné zkušenosti, toto je karta s pasiv. chlazením, takže by měla vyhovovat. Není to žádná novinka, takže s ovladačema v linuxu by neměl být problém.
Obrázek

kamowski

Re: Dotazy BFU

#6 Příspěvek od kamowski »

Môžete mi prosím niekto povedať, ako tieto otázky súvisia s názvom fóra, kam je to zaradené?

Obsah fóra » Linux Mint » Obecná diskuze o Mintu

Určite nie ste negramotní, teda čítať viete. Ste len jednoducho ignoranti?
To je fakt taký problém vytvoriť tému v príslušnej sekcii a výstižne ju pomenovať?
Už ste ako tí ..slimáci, očakávate pomoc ale základné pravidlá slušnosti u hostiteľa nie ste ochotní rešpektovať a dodržiavať :(
mo..

miroslav42
Příspěvky: 11
Registrován: 18 říj 2015, 11:01
Bydliště: Brno

Re: Dotazy BFU

#7 Příspěvek od miroslav42 »

Omlouvám,se už nebudu otravovat.

kamowski

Re: Dotazy BFU

#8 Příspěvek od kamowski »

ospravedlňovať sa nemusíš a neotravuješ,
toto fórum slúži pre nás užívateľov práve na hľadanie riešení
akurát som ti vytkol, že v zle zaradenom príspevku rozoberáš všetky svoje "boľačky"
to je prístup:
no tak tu ma máte, vyriešte všetky moje problémy a ja zas pôjdem
"po mne potopa"
ale to tak nefunguje a ty sa hneď neurážaj !
ak mám problém, tvorca tohoto fóra tu vytvoril kategórie, pozriem sa v príslušnej, či už podobný problém niekto neriešil, ak nie, založím nové vlákno s výstižným názvom a ak niekto príde po mne, tak ho tu aj s riešením nájde
vlákno typu "Dotazy BFU" ..... a ešte v kategórii "Obecná diskuze o Mintu".....
čo myslíš, kto s (akýmkoľvek) problémom sa doň pozrie? kto v ňom bude očakávať a hľadať riešenie? vieš koľko tu je takých nič nehovoriacich názvov? to si má všetky pozrieť?
a vôbec, čo myslíš, koľkí si to tvoje vlákno otvorili aby ti pomohli? a koľkí sa doň pozrú o 2-3 dni?

Uživatelský avatar
AnickaT
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2016, 12:48

Re: Instalace Avidemux; výběr nové grafické karty [vyřešeno]

#9 Příspěvek od AnickaT »

@kamowski:
Vyřešeno přejmenováním nicneříkajícího názvu tématu a téma přečteno a poté označeno za vyřešené.
"Goro bílý pes"

Zamčeno