LM retro, aneb stary distro furt funguje :]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

LM retro, aneb stary distro furt funguje :]

#1 Příspěvek od juhele2014 »

Je to tak, stary distro LM na cedecku jsem dnes nasel v polici pri uklidu, a vicemene z legrace jsem ho prubnul, jak si povede ... A neni to tak hrozny. Tady vidite Obrázek jak vypada terminal v tomto systemu. Pri kazdem spusteni to hodi hlasku a obrazek :] Tento prispevek pisu ve Firefoxu 3.0.10 {tri-nula-deset} a dost stranek funguje v pohode, dokonce jsem si pretahnul moje aktualni zalozky z LM 18 {json} , takze je o legraci postarano. Na seznam do mejlu me to nepustilo, tak sem si stahnul a instaloval Operu 12.16 , a pres ni to slo. Video jede {youtube, NDR, liveleak, etc ...}, z flesky si poustim mp3ky a Totem movie player je v klidu bere, nemusim zadny kodeky stahovat jako v LM 18. Jo - usb wifina se chytla hned, jakmile jsem na panel pridal network manager, pripojim se a tra - daaa ... Vetsina programu "funguje", ale napr. mintupdate sice nacte seznam aktualizaci, ale kvuli jiz nepodporovanemu distru se nic nestahuje a aktualizace se neprovede. To same software manager - vybrane programy nelze nainstalovat. Firefox jsem zkusil prohnat pres acid a peacekeeper test, ale vysledky jsou dost slabe ... Ale to je jasny, toto distro je uz veteran, nicmene, kdyby me nekdo koukal pres rameno, jak tady na desktopu blbnu, tak ani nepozna, ze system bezi z CD mechaniky, maka to docela svizne, a vsechno vypada kupodivu docela pekne a normalne ... Nakonec japonec - tipnete si, o jake distro se jedna ...

ps - Pekne vanocni svatky vsem, miru zdar a linuxu zvlast ... :- )

kamowski

Re: LM retro, aneb stary distro furt funguje :]

#2 Příspěvek od kamowski »

tá angelika bola v termináli asi od lm 6 ale ff 3.0.10, to vyzerá skôr na lm 7-8 :D

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LM retro, aneb stary distro furt funguje :]

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: kamowski
Je to tak, jde o LM 7 Gloria ...

Kód: Vybrat vše

/ You need more time; and you probably \
\ always will.                         /
--------------------------------------
      \   ,__,
       \  (oo)____
          (__)    )\
             ||--|| *
mint@mint ~ $ inxi -F
System:    Host mint Kernel 2.6.28-11-generic i686 (32 bit) Distro Linux Mint 7 Gloria - Main Edition
CPU:       Dual core Intel Core2 Duo E7200 (SMP) cache 3072 KB flags (sse3 nx lm) bmips 10133.1
          Clock Speeds: (1) 1600.00 MHz (2) 1600.00 MHz
Graphics:  Card nVidia G94 [GeForce 9600 GT] X.Org 1.6.0 Res 1920x1080@60.0hz
          GLX Renderer Software Rasterizer GLX Version Yes
Audio:     Card Intel 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller driver HDA Intel
          Sound: Advanced Linux Sound Architecture Version 1.0.18rc3
Network:   Card Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller driver r8169 v: 2.3LK-NAPI at port d000
Disks:     HDD Total Size: 31.9GB (92.4% used) 1: USB /dev/sdd CardReader SD 31.9GB
Partition: ID:/ size: 1.8G used: 488M (28%)
Info:      Processes 166 Uptime 4:37 Memory 476.4/3528.9MB Client Shell inxi 1.0.6
mint@mint ~ $

Zamčeno