Jaký mám kompozitor?

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Redmarx
Příspěvky: 32
Registrován: 13 říj 2015, 21:22

Re: Jaký mám kompozitor?

#11 Příspěvek od Redmarx »

Tak jsem zkusil jak Xfce tak Gnome Shell a u obojiho po prihlaseni cerna obrazovka. Musim natvrdo restartovat pocitac a pak pouzit bud MATE nebo Cinnamon, do tech se dostanu normalne.
Rikal jsem si, jestli neni neco s MDM, tak jsem zkusil nainstalovat GDM, ale vubec jsem se nedokazal dostat ani na prihlasovaci obrazovku. Navic se pritom MDM odinstalovalo, takze jsem nastesti pres textovej rezim zase nainstaloval MDM zpatky.

Nicmene teda uz nevim co si pocit, napady mi dosly a musim rict, ze jsem v koncich.

V podstate vidim dve svetla ven:
1. Nainstalovat Ubuntu 16.04 LTS, ktere mam na pracovnim pocitaci a funguje tam bez problemu.
2. Poridit Windows 10 (kupoval bych sedivku pres net nejakou tu OEM levne) a zkusit dat na samohrajku Windowsy.

Do Ubuntu se mi nechce, protoze jsem chtel doma neco jineho s cim by se dalo hrat a ty Windows 10 to by byl zase hodne velky ukrok stranou, mam z toho smysene pocity a budu to muset hodne moc rozvazit.

Kazdopadne teda jeste tyden pockam, jestli vas nekoho neco nenapadne a pokud ne, tak to pak teda zacnu resit nekterou tou radikalni moznosti. :-/

Redmarx
Příspěvky: 32
Registrován: 13 říj 2015, 21:22

Re: Jaký mám kompozitor?

#12 Příspěvek od Redmarx »

Tak jsem se nakonec rozhodl, ze to vyresim uplne jinak, ten samohrajkovy pocitac uplne zrusim, odkoupi si ho za par penez kamos, kterymu se hodi, da si na nej Windowsy a k TV pripojim starej notas s Vistama a bude.

Takze tema sice nedoresene ale timto ho ukoncuji a ukoncuji tim i svou opetovne kratkou zkusenost s Mintem, skoda. Jinak ale Cinnamon budu sledovat nadale a pokud se vyvojarum podari vyresit problem se systemd, tak ho pouziju na ten pracovni stroj s Ubuntu 16.04 LTS, protoze po strance ergonomie mi Cinnamon prijde lepsi nez Unity od Canonicalu.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jaký mám kompozitor?

#13 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Redmarx
k TV pripojim starej notas s Vistama Tak to ti gratuluju ...

https://www.youtube.com/watch?v=F7-fiAWgYpw :mrgreen:

Drogy jsou špatné, áno ... http://www.mojevideo.sk/video/10cd7/sou ... patne.html ;)

kamowski

Re: Jaký mám kompozitor?

#14 Příspěvek od kamowski »

žolík: "Priateľ na telefón"
---
Ak tam nemá možnosti, ktoré sú inak dobre radené, tak je ešte jedna. Cez dconf-editor.
Treba vyhľadať túto položku: mate-window-manager
A zmeniť ju na: marco-compton (alebo podľa svojho výber)
Odhlásiť sa.

Zistenie, či je compton spustený: ps -A | grep -i compton
Ak nie je, výstup zostane prázdny.
Ak je, vyzerá nejako takto:
1934 ? 00:02:38 compton


Inak, marco je správca okien s vlastným kompozitorom. Aj pri použití comtop ako kompozitoru je výstup wmctrl -m:
Name: Name: Metacity (Marco)
Class: N/A
PID: N/A
Window manager's "showing the desktop" mode: OFF

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jaký mám kompozitor?

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Redmarx: Me to prijde, ze jsi tvrdosijne odmital pouzit starsi odladenou verzi ... Nechapu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno