Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
xvonj15
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2017, 15:02

Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#1 Příspěvek od xvonj15 »

Zdravím, jsem novým uživatelem Linuxu a mám následující trable, která nejspíš plynou z mé neznalosti nebo nepodporované konfigurace mého PC.

1) Konfigurace mého PC - je to poměrně starý počítač, ale nechci ho vyhazovat, tak do něj instaluji různé OS
AMD XP Athlon 2600+
1,5 GB RAM
základní deska ECS M848a
wifi: USB Tenda WU311u
320 GB HDD
Grafika: Asus AH3450 512 MB

Operační systém: WinXp, Win7, XUbuntu 16.

2) Aktuálně mám nainstalovaný Xubuntu, který funguje, kromě toho, že nejde internet, respektive ten internet jde tak pomalu až vůbec nejde...jednou nebo dvakrát se mi stalo, že se video z youtube načetlo a i přehrálo plynule, ale načítalo se asi cca 20 min. Zkoušel jsem zakázat IPV6, natvrdo nastavit propustnost wifi 50 MB, pak nějaký návody z youtube ve stylu zedituj blacklist.conf a dopiš tam něco...Nic nepomohlo. Na různých fórech mi radili, abych změnil distribuci, takže jsem postupně vyzkoušel Ubuntu, Lubuntu a nyní Xubuntu. Tak si říkám, že bych ještě naposledy zkusil Linux Mint...Jinak ten samý problém je, i když to připojím přes kabel, tam mám pocit, že internet nejde, ale vůbec.

3) Chci se, zeptat měl jste někdo takový problém? nebo čím by to mohlo být?


Děkuji za jakýkoliv názor

Jirka

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#2 Příspěvek od alojz »

...DNS resolving...v kratkosti...riesenie som niekedy a niekde cital na ubuntu fore... :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Možná by pomohlo pověsit provajdra na nejbližší větev ... 8-)

xvonj15
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2017, 15:02

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#4 Příspěvek od xvonj15 »

Ještě doplňuji, že internet jak přes síťovku a wifi perfektně šlape přes WinXp a Win7, pouze ne v Linux

Díky

Jirka

PS: jinak DNS resolving...nevím co je.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Tak predne bych to stahl na Xubuntu 14.04. Tedy cista instalace nejlepe 14.04.1 popr. Mint 17.3 (kvuli jadru a podpore - i kdyz na tomhle stroji asi fuk) , pak aktualizace (u Xubu s drobnym, ale snadno resitelnym problemkem), pozkouset a pak resit dal. Posledni verze se svou prekopanou koncepci nejsou uplne vhodne na stare stroje. A jak to sleduji na forech, tak ani pro ty novejsi. Snad jen pro ty nejnovejsi :) ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#6 Příspěvek od alojz »

...skus youtube otvorit z IP adresy...uvidis ako rychlo nacita...alebo hociaku inu stranku...potom mi to sem napises...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#7 Příspěvek od vxmery »

Aktuálně mám nainstalovaný Xubuntu
ako už bolo spomenuté vyššie, Xubuntu 16.04 nie je vhodné pre staršie stroje.
Pravidlo je - pred inštaláciou ti musí všetko chodiť v Live.
Na výber máš trebárs Linu Mint 17.3 Xfce 32bit alebo Linux MX 16 32bit.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Ještě mě napadlo, jestli to ještě není CPU u kterého by musel řešit evergreen posledního období s SSE2 :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#9 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Trochu mě to zklamalo, internet na widlích funguje ... :) Uživatel bez znalostí o PC se bude tak trochu trápit, možná by bylo vhodné zpočátku prostudovat tyto weby:
http://linuxos.sk/clanok/skusenost-ako- ... uty-noteb/
http://www.zive.cz/poradna/jakou-distri ... tanswers=1
https://pc.bazos.cz/notebook/
http://www.levnapc.cz/

xvonj15
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2017, 15:02

Re: Problémy s internetem (wifi i sítová karta)

#10 Příspěvek od xvonj15 »

Děkuji za předchozí rady, řadu jsem toho využil a vyzkoušel snad všechny distribuce Linuxu, ale vždy se stejným výsledkem, nefunkční internet... :-) Takže jsem na Linux zanevřel pustil jsem ho na 4 měsíce k ledu, protože jsem už na to neměl nervy. Nicméně včera jsem měl nějakou slabou chvilku a obětoval jsem svůj čas a nainstaloval znovu do kompu Ubuntu 16.04 (s tím jsem začínal..:-))...samozřejmě internet opět nešal ani přes kabel ani přes wifi. Každopádně jsem v tom systému klikal na všechno co mi přišlo pod myš až jsem přišel na to, že když v nastavení Povolím: "Rozšíření soukromí IPv6: Povoleno (Upřednostnit veřejnou adresu)", tak se najednou internet rozjede, což je super :-), protože se mi dokonce stáhly aktualizace video kodeků a jazyková podpora...Ale když jsem byl štěstí bez sebe, tak vyvstal jiný problém...připojení postupně degraduje až vypadne úplně cca do 5 minut. Jediné co pomůže je restart připojení wifi a pak to zase chvilku jede... :-) Nevíte někdo co s tím? Podle mě je to nějaká prkotina...jinak to není možný..Díky za názor

PS: win7, winxp, android připojení přes kabel a wifi OK
Obrázek

Obrázek

Zamčeno