Reinstalace Linux Mintu

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Hoodas
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2017, 23:38

Reinstalace Linux Mintu

#1 Příspěvek od Hoodas »

Zdravím všechny čitatele.
Nepodařilo se mi najít žádné jiné fórum pro otázky a odpovědi, kde bych se mohl dozvědět více o řešení svého problému.
Před nějakým časem sem si na PC vytvořil dual boot (Windows 7 a Lunux mint 17.3 cinnamon). Vše fungovalo relativně dobře, dokud jsemneprováděl opětovnou instalaci windows, kdy jsem odpojil disky, nainstaloval windows, následně opět připojil disk s linuxem, připojil datové disky. Windows 7 sice běhaly zvláštním stylem ale dalo se to (po spuštění windows jednou naběhly tak, že se po několika minutách zasekly ale po restartu běžely v poho.)
Po aktualizaci linuxu mi linux přestal startovat, ačkoliv při načítání se zobrazila boot obrazovka =>
Obrázek, tak byla neustále ve stejném stavu. Při stisknutí ESC se sice zobrazily startující procesy

Obrázek a Obrázek, ke vší smůle bylo ale vše ukončeno černou obrazovkou:
Obrázek

Pokusil jsem se o reinstalaci linuxu mint na novější verzi ale nevím, jak to udělat správně. Při reinstalaci se mi verze na disku poškodila a už se nezobrazí nic (krom krátkodobého zobrazení našítáním, které je ukončeno).

Jak správně postupovat tak, abych reinstaloval linux a nepřišel o data. Při pokusu o otevření disku pomocí live CD jsem se moc daleko nedostal.


Potřeboval bych radu stylu: "krok za krokem". Můžete mi někdo poradit prosím?

kamowski

Re: Reinstalace linuxu mint

#2 Příspěvek od kamowski »

tak si zhrňme, čo si zatiaľ prezradil:
1) máš 3 hdd - win, data, linux
2) pri preinštalovaní win si mal ďalšie 2 hdd odpojené
3) pripojil si tie 2 hdd, win ich po reštarte našiel, teda aspoň na ten "data" hdd si mal z win prístup
4) fungoval aj dualboot, nabootoval si do linuxu a dal aktualizovať
5) ... a nič, nejde ani win ani linux
---
potvrď alebo oprav tieto body

Zamčeno