ako si vybrat Mint

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: ako si vybrat Mint

#11 Příspěvek od exxp »

Vyzkoušel jsem tedy z flešky MX16.1 a Manjaro - obě Xfce (to Xfce se nějak rozmohlo)
Manjaro mně přišlo jako systém se 150 nastaveníma, pro mě asi overkill ...
To MX se mně líbilo víc - ten svislý panel se dá na dvě kliknutí spravit aby byl normálně dole. Zkoušel jsem jestli by šel instalovat ovladač pro Wifi - cd rtl8188eu make all sudo make install - zdá se že to fungovalo, samozřejmě bez rebootu to nezjistím. Je tam i nějaká volba "perzistent" nebo tak nějak - že by se dalo něco uložit i když se bootuje z flešky, ale to jsem zatím nezkoušel.
Prostředí toho MX je takové fádní, jak jsem zvyklý z Windows classic - něco takovýho by mně vyhovovalo.
Takže myslíte že MX je svižnější než Mint Xfce?
Btw. - takovým etalonem rychlosti bývá to Lubuntu - asi nejrozšířenější odlehčený distro ... ale tam už vývoj půjde asi směrem LXQt

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: ako si vybrat Mint

#12 Příspěvek od exxp »

Těch 10 sec. je něco jinýho než ten timeout, co se odpočítává při volbě systému?

Btw. teď vyzkouším Lubuntu next alfa s LXQt, tak jsem zvědavej jak to bude vypadat ...

Na zrychlení bootu se prý používá E4RAT - což by mělo fungovat zhruba jako prefetch ve Windows ... defragmentace spouštěných souborů při startu.

https://wiki.archlinux.org/index.php/e4rat

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: ako si vybrat Mint

#13 Příspěvek od exxp »

Tak na SSD ani defragmentace nemá význam - což ten E4RAT vpodstatě dělá.
Jinak to Lubuntu next - nejdřív to asi 5 minut hledalo neexistující síť a pak v tom prostředí nebylo vůbec žádný nastavení sítě.

Zamčeno