Stránka 1 z 1

Závislost Mintu na Ubuntu

Napsal: 15 led 2018, 06:47
od oldam
Mám skromný dotaz - co se stane , když Ubuntu zamezí přístup jiných distribucí do svých repozitářů? Zanikne LinuxMint?? Je Mint opravdu závislý jen na Ubuntu?

Re: Závislost Mintu na Ubuntu

Napsal: 23 dub 2018, 06:38
od bambulko68
odpoved ako od mojej zeny - uplne na inu otazku :)
otazka nebola ci sa to stane a ci nie, ale co potom, ked sa to stane

Re: Závislost Mintu na Ubuntu

Napsal: 24 dub 2018, 07:14
od RadekD
Ale ne, odpověď je přesná. Linux není Windows, do libovolné distribuce si můžeš přidat libovolné repozitáře - samozřejmě je otázka, co to udělá v systému. Když už se ptáš, tak otázka by měla znít: Co se stane, když zanikne Ubuntu..., ale řešení se určitě najde, konec konců Ubuntu je závislé na Debianu atd. A to už by snad musel zaniknout celý linux.

Re: Závislost Mintu na Ubuntu

Napsal: 17 říj 2018, 19:36
od tomsa91
Linux nikdy nezanikne protože to byl prvni os na světě z kterého pak vytvořil Bill Gayc Windows a navic podle mne Windows do 10let zanikne protože kdyz sem se dival na porovnani uživatelů linuxu a Windows tak linuxovych uživatelů narůstá protože je to free os a posledni porovnání her na dx12 a dxkv tak dxkv ma lepsi fps u vetsiny her porovnavene s win. Dalsi veci je linux je da přizpůsobovat dle uživatele což na win je možné jen s omezenými možnostmi

Re: Závislost Mintu na Ubuntu

Napsal: 20 říj 2018, 18:29
od Klaykap
Úplne súhlasím, Microsoft pretláčaním Windowsu 10 sám seba zahubil :) . Ja som sa na Linux dostal tak že som bol z Win10 totálne otrávený a potom som si spomenul že som počul že existuje čosi čo sa volá Linux a je to operačný systém. Tak som začal na internete hľadať a našiel som nebojtesalinuxu.sk tak som si Mint nainštaloval a neskôr som aj Win10 z disku úplne odstránil. Verím že podobne sa na Linux podobne presunuli a aj sa presunú ešte mnohí úžívatelia od Microsoftu.

Re: Závislost Mintu na Ubuntu

Napsal: 27 říj 2018, 09:17
od Vlanek
Závislost Mintu na Ubuntu jsem vyřešil nainstalováním LMDE verze 3 s označením Cindy. Podrobnější povídání o této verzi je zde: https://www.linuxexpres.cz/software/lin ... on-verze-3
a instalace je dostupná na Mint stránkách:
https://www.linuxmint.com/download_lmde.php
Po instalaci je Mint funkční.