Boot CD při startu [vyřešeno]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
teritori
Příspěvky: 9
Registrován: 04 črc 2013, 23:41

Boot CD při startu [vyřešeno]

#1 Příspěvek od teritori »

Potřebuji radu: mám na notebooku HP 6530b 2 systémy (Win7 a Linux Mint 15 Cinnamon). Po nainstalování instalaci Mintu vše běží jak má. Akorát když chci, aby při startu nabootoval první z CD, tak mě naběhne pouze výběr s tabulkou pro start systemu Windows nebo Linux. Když se při úvodu dostanu do nastavení biosu, tak tam mam zaškrtnuté že má startovat první z CD. Ale při tom startu hned startuje stejně z disku. Nevím jak to změnit. Dá se v Linuxu nějak nastavit priorita bootování při startu ??

díky
Jiri

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: boot CD při startu

#2 Příspěvek od menom »

V BIOSe si nastav prioritu bootovania ešte tak, aby "Boot from CD" bol navrchu (vyššie) ako HDD a ostatné možnosti, potom ulož nastavenie.
.

kamowski

Re: boot CD při startu

#3 Příspěvek od kamowski »

teritori píše:Když se při uvodu dostanu do nastaveni biosu, tak tam mam zaškrknuté že má startovat první z CD. Ale při tom startu hned startuje stejně z disku.
to bude skôr chybné cd/dvd
ak nedokáže z neho načítať, automaticky načíta z ďalšieho nastaveného média - u teba hdd

skús iné inštalačné cd/dvd
poprípade pri štarte vyvolaj boot ponuku (Esc, F2, F11..., závisí od konkrétneho pc)

teritori
Příspěvky: 9
Registrován: 04 črc 2013, 23:41

Re: boot CD při startu

#4 Příspěvek od teritori »

Díky za rady... pohral jsem si s biosem a nakonec byl problem ze byl nastaveno boot z EFI... a i po formatu tam asi zustalo neco z recovery na Win 8. Zakazal jsem boot z EFI a nastavil prvni boot z CD/DVD a již to frciiii

vdaka :-)

jiri

Zamčeno