Fonty MSO 2007 LibreOffice [vyřešeno]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Meny
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2013, 19:52

Fonty MSO 2007 LibreOffice [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Meny »

Zdravim,

teď mi ten článek o fontech připomněl, že jsem nedávno na notebooku řešil problémy ohledně office balíků. Potřeboval jsem něco napsat v MSO 2007 na wíně a při kopírování textu z netu (klasicky Ctrl+C/V) jsem dostal text bez háčků a čárek. Místo toho čtverečky se čtyřmi čísly/písmeny.

řešil jsem to překopírováním textu nejdřív do systémového texťáku a potom do MSO2007. To fungovalo celkem fajn. Ale určitě existuje nějaký elegantnější způsob. Neřešil jste to někdo?

A další sranda je při psaní fontů Arial, Times v MSO 2007 (tuším že toto jsou zrovna fonty od widloňů) to dopadne asi takto Příliš žluťoučký - to je pouze ukázka jak to asi vypadalo.

Co by to mohlo způsobovat? Tuším že MSO bude mít jiný kódování textu, to by mohlo způsobovat dokonce obě chyby??

Ještě zítra vyzkouším toto:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/194290#29
NTB
Mint17.1 cinnamon - IBM T61 / 2xLenovo T400

Babičkovské mašinky
Mint 17 MATE - Pentium4.64bit + Intel GK
Mint 17 MATE - Pentium4.32bit + ATI GK
Mint 17 MATE - Pentium4.64bit

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Fonty MSO2007 LibreOffice

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, je to spíš něco s kódováním na stránce z které to kopíruješ, zkus poslat přímo nějakou konkrétní stránku ať to můžeme prozkoumat :-D Vím jen, že mi něco takto blblo i při kopírování do LibreOffice takže to asi nebude tím MSO 2007 spíš v něčem u kódování stránky u toho zdroje. Co se týká toho ariel a times to nesouvisí s kódováním pokud tam máš český znaky spíš jak kdyby chyběl ten font, což by mohlo být, protože to sou fonty dodávaný s mikrošrotem, takže je možná nemáš ve wine nainstalovaný a nahrazoval to tím co bylo zrovna po ruce :-D
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

kamowski

Re: Fonty MSO2007 LibreOffice

#3 Příspěvek od kamowski »

Meny píše: A další sranda je při psaní fontů arial, times v MSO2007 (tuším že toto jsou zrovna fonty od widloňů) to dopadne asi takto Příliš žluťoučký - to je pouze ukázka jak to asi vypadalo.
skús si cez winetricks nainštalovať m$ fonty, možno ti to pomôže
a ešte jedna možnosť, zadaj do terminálu locale -a, či tam máš CZ
ak nie, pozri sa sem:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/194290#29

Meny
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2013, 19:52

Re: Fonty MSO2007 LibreOffice

#4 Příspěvek od Meny »

Díky za nápady.

omlouvám se za delší neaktivitu, ale problém je na noťasu u přítelkyně, takže se k němu nedostanu moc často. Jakmile ho budu mít v ruce, zkusím a podám hlášení. :-)
NTB
Mint17.1 cinnamon - IBM T61 / 2xLenovo T400

Babičkovské mašinky
Mint 17 MATE - Pentium4.64bit + Intel GK
Mint 17 MATE - Pentium4.32bit + ATI GK
Mint 17 MATE - Pentium4.64bit

Zamčeno