Čeština v LM 15

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
marp
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2013, 08:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Čeština v LM 15

#1 Příspěvek od marp »

Zdravím, zrovna zkouším LM 15 Olivia s Cinnamonem a je to povedený. Jediná a hodně nepříjemná vada na kráse je neúplná lokalizace, zejména systémových aplikací. Při instalaci jsem samozřejmě vybral češtinu (jako ostatně vždy při instalaci Ubuntu nebo Debianu) a při přidání lokalizace v Menu > Systémové nástroje > Nastavení > Languages jsem provedl stažení a nastavení češtiny na první místo a dal Uplatnit v rámci celého systému... ovšem v mnoha systémových nastaveních čeština prostě není.
Zde na fóru jsem se dočetl, že měla vyjít v červnu nebo červenci, ale je listopad. A vlastně má vyjít nová verze 16 Petra - bude to taky ne zcela přeložené? Nevíte někdo, jak kompletně počeštit systém (jako je to možné třeba u dalších distribucí).
*M*A*R*P*

admin

Re: Čeština v LM 15

#2 Příspěvek od admin »

Cinnamon 1.8 je přeložen kompletně, zřejmě někde děláš chybu. O překlady se stará náš komunitní tým a tým vývojářů je posléze zahrne do některé z příštích aktualizací.
Jinak po Tebou popsaných úkonech ohledně jazyka je následně nutno se odhlásit a opět přihlásit a musí to fungovat :)

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Čeština v LM 15

#3 Příspěvek od KOLEGA »

Máte doinstalovaný balíček "cinnamon-control-center" ? Protože s ním se doinstaluje balíček "cinnamon-translations", který obsahuje i překlady pro Cinnamon.
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

marp
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2013, 08:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v LM 15

#4 Příspěvek od marp »

cinnamon-control-center samozřejmě nainstalovaný mám.
Na obrázku je vidět, že ten přklad není u všeho.
Přílohy
mint.png
*M*A*R*P*

marp
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2013, 08:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v LM 15

#5 Příspěvek od marp »

Je nějaká možnost cinnamon korektně přeinstalovat? Jazykové soubory jsem už přeinstalovával, ale žádný efekt.
*M*A*R*P*

admin

Re: Čeština v LM 15

#6 Příspěvek od admin »

Je, např. přes Synaptic - ale je třeba přeinstalit všechny balíčky, které s Cinnamonem souvisí. Jinak, při instalaci systému jsi použil češtinu nebo jsi jí dodatečně doinstalovával? S něčím podobným jsem se totiž ještě nesetkal.... a že už jsem jich instalil dost.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Čeština v LM 15

#7 Příspěvek od KOLEGA »

Tak tedy balíček cinnamon-translations je nainstalovaný? Jestli ano, zkusil bych se znovu podívat do lokalizací... (Vařím z vody teď )
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

marp
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2013, 08:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v LM 15

#8 Příspěvek od marp »

Kód: Vybrat vše

marp@marp-Lenovo-B590 ~ $ sudo apt-get install cinnamon-translations
[sudo] password for marp: 
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo 
E: Nelze najít balík cinnamon-translations
marp@marp-Lenovo-B590 ~ $ 
Ani v Synapticu ho nemohu najít... Ale zrovna jsem se vrátil z instalace LM 15 Cinnamon - čistá instalace, vybrání češtiny při instalaci, stáhnutí jazykových balíčků po instalaci a stejně jsou některé věci - systémové v EN. Jde konkrétně o Nastavení systému > třeba Motivy, Aplety jsou česky, zbytek anglicky. Je to prkotina, pokud to tak zůstane, nic se neděje.
Přílohy
system.png
*M*A*R*P*

marp
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2013, 08:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v LM 15

#9 Příspěvek od marp »

Ještě jsem se chtěl zkušených v LM zeptat, jak povýšit verzi z 15 na 16, aniž by mi to ohrozilo složku Home? Postupy z Ubuntu nebo Debianu zde asi nepůjdou použít, co?
*M*A*R*P*

admin

Re: Čeština v LM 15

#10 Příspěvek od admin »

Nevím jakým způsobem instaluješ, ale pokud bys to dělal jak popisuješ + odhlášení a přihlášení, musí, opakuji musí být vše počeštěno. část jazykových balíčků se stáhne a nainstaluje už při instalaci, zbytek pak po tebou popsaných úkonech.

ad2 - Home zazálohovat... v dnešní době cloudů žádný problém. Na webu i na wiki je návodů na zálohování povícero...

Zamčeno