Stránka 1 z 2

Zápis na disk SSD

Napsal: 27 led 2019, 09:59
od hOOkino
Dobrý deň.

Chcel by som sa vás opýtať, prečo mi cez noc, keď si nechám laptop zapnutý mi systém zapíše 49GB dát na SSD disk . Stáva sa mi to každú noc, keď si nechám laptop zapnutý .

Skúšal som nájsť odpoveď na internete, ale nič konkrétne som sa nedozvedel a nič mi nepomohlo .

Mint mám optimalizovaný pre ssd : scheduler:deadline, vm.swappiness 1, tmp na ramke, fstab - noatime,nodiratime a TRIM na daily .

Ďakujem vám za pomoc .

Obrázek

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 27 led 2019, 10:43
od juhele2014
Ten údaj - jedná se o nějaký cinnamon applet v liště?

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 27 led 2019, 10:45
od hOOkino
Ano, je to disk read and write speed .

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 27 led 2019, 12:23
od Ventero1
Je zajímavé, že součet podrobností v monitoru neodpovídá tomu celkovému údaji ani přibližně. Otázka je tedy, jestli chybově do toho byl započten TRIM - i tak to číslo je šílené - nebo to způsobuje nějaký neukázaný proces - např. infekce nějakým těžebním skriptem čitakněco ...

Rád bych věděl, jestli je takovýto obvyklé u všech Ubu-based OS a všech prostředí - jestli tohle pozoruje ještě někdo jiný.

Nemyslím to zle, ale po tom všem, co tu bylo za posledních pár let popsáno bych nikdy nepoužíval Cinnamon a zlepšení se nikdo koukám nedočkal. Cinnamon by měl být zaříznut stejně jako Unity a vývojáči Mintu by tak měli víc času se pečlivě věnovat samotné bázi Mintu a jeho odladění. Jak byl kdysi Mint díky odladěnosti lepší volbou pro začátečníky, než třeba Ubuntu, tak dnes je to docela tragické, podle toho, co tu vše čtu ...

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 27 led 2019, 12:39
od hOOkino
Ďakujem.

Napísal som ešte aj na eng forum tak uvidím čo mi tam povedia ...

K tomu ťažobnému skriptu - nemyslím si že mám niečo na pozadí. Tiež ma to napadlo, ale pozeral som histórie teplôt cpu a gpu a všetko v normále .

Našiel som error v dmesg -
[ 6.760100] systemd-fstab-generator[394]: Failed to create unit file /run/systemd/generator/tmp.mount, as it already exists. Duplicate entry in /etc/fstab?
ale to si nemyslím, že to je zdroj tých 50gb zapísaných na ssd ..

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 28 led 2019, 22:11
od menom
.

Na obrazku je vidiet, ze to pribudlo na /dev/sda2

Kukni na to cez program baobab co ma SK uvedeny nazov Analyzator vyuzitia disku

Po spusteni sa tam da dopatrat kde su konkretne tie data.

.

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 29 led 2019, 05:50
od kamowski
Ventero1 píše:
27 led 2019, 12:23
... tak dnes je to docela tragické, podle toho, co tu vše čtu ...
ak prídeš do autoservisu pre mercedes (bmw, škoda, ...) a uvidíš tam mercedesy (bmw, škodovky,...) tak budeš zhrozený a povieš, že si nikdy nekúpiš mercedes (bmw, škodu,...), lebo podľa toho, čo vidíš, sú poruchové?
asi nie ;)
na inom fóre, v inej spoločnosti, by som to klasifikoval, ako šírenie poplašnej správy :lol:

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 29 led 2019, 12:39
od Ventero1
Když tam uvidím 20 X víc mercededů, než škodovek, tak si nikdy mercedes nekoupím. Ostatně, když už jsme u toho, tak škodovky jsou spolehlivější, než mercedesy. A jeden z modelů Octavia (nejsem fanda, tak nepamatuji přesně jaký) byl před 2 - 3mi roky dle Britské asociace autoservisů vyhlášen coby nejspolehlivější sériově vyráběný vůz na světě. Skončil v celkovém osmém pořadí - před ním byly jen luxusní vozy z minisérií, které normálně v servisech ani vidět nejsou :-)

A s názorem, že kdo chce mít méně potíží s výkonem (CPU, GPU, využití RAM, zápisy), ať vyhne se cinnamonu, tu jistě bude souhlasit více lidí ...

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 29 led 2019, 20:18
od juhele2014
škodovky jsou spolehlivější, než mercedesy. TVL Ventero, co to hulíš, to musí bejt slušnej matroš ... :D
Obrázek

Re: Zápis na disk SSD

Napsal: 29 led 2019, 21:50
od Ventero1
Léta už jsem si nezakouřil ... :)

To jsou statistiky již výše zmíněné asociace a i jiné portály uvádějí spolehlivost škodovek, co se týče poruchovosti a nákladů na servis. Zeptej se kohokoliv, kdo má mercedes, jak často a kolik do toho strkají - několik jich znám osobně a poslouchám toho víc, než od škodovkářů :)

Ale nebudeme tu zakládat sekci auto-moto - ne ? ;)