"Blikanie"/miznutie okien

Dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint obecně
Zpráva
Autor
bambulko68

Re: "Blikanie"/miznutie okien

#31 Příspěvek od bambulko68 » 15 úno 2019, 11:41

🤣🤣🤣🤣
Linux Mint Cinnamon 19 64-bit

takyradejianonymne

#32 Příspěvek od takyradejianonymne » 15 úno 2019, 18:47

To je ta alchymie :D Proto já už dlouho a dobře vím (teď už i ty) že s téma plus další vlastní pentlení kolem se laborovat nevyplácí. Už jsem také musel několikrát dělat proto i novou instalaci.
Nejlépe použít téma a to další co tam má v nabídce jako standard správce distribuce, tj. jeho vlastní téma a může jich být i na zkoušku více. Nikoli co se ti třeba více líbí. U téma od správce je předpoklad, že téma průběžně on upravuje dle vývoje okolí no a je v tom právě dost stále zmatek: uživatelské programy jsou buď GTKx nebo Qt a navíc mají své vlastní vylomeniny a to musí téma schroustat.

Mě ale spíše zajímá a případně napiš až si to více odzkoušíš:
jestli ti vyhovoval z Xfce ten Thunar nebo jsi tam doinstaloval a nastavil toho správce z Cinnamonu? A jestli byly u instalace z Cinnamonu problémy tedy jestli jsi musel bádat a doinstalovat další závislosti. Ono někdy se také tluče, když máš nastavený jednoklik a ten správce z jiného desktopu si to hlídá po svém.
Já když potom přešel zvědavě na jiné distribuce, třeba první bylo Manjaro (balíčky .arch), tak jsem byl překvapený jak snadněji a lépe v nich byly řešeny závislosti než někdy v Mintu a tím asi i v Ubuntu. S čím jsem se musel mordovat v Mintu (doinstalovávat závislosti a teď babo raď jaké) tak jinde pohoda a už napoprvé jsem nainstaloval vše a jelo to. Ale jsme na fóru k Mintu a tak už mlčím, píšu to jen proto že někdy je potřebné změnit nejen desktop ale i zkusit jinou distribuci, žel je to tak a platí to obecně.

Ventero1
Vezír Mintu

#33 Příspěvek od Ventero1 » 15 úno 2019, 21:34

Tak nejsi tu jediny, kdo nema jako hlavni distro Mint. I kdyz dva taci vyznamni clenove uz opustili nas. To neni na prekazku. Hlavne u dister, ktere maji stejny ci hodne podobny zaklad se da spousta veci prenest ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

bambulko68

#34 Příspěvek od bambulko68 » 17 úno 2019, 17:09

obavam sa, ze linux zacina byt v horsom stave ako W :'(
este rano mi fungovali multimedialne klavesy a uz zase nejdu :'(. nezasahoval som do nicoho :(

EDIT: ...obcas nenabehne panel....
Naposledy upravil(a) bambulko68 dne 17 úno 2019, 18:02, celkem upraveno 1 x.

redhawk
Guru Mintu

#35 Příspěvek od redhawk » 17 úno 2019, 18:01

bambulko68 píše:
17 úno 2019, 17:09
obavam sa, ze linux zacina byt v horsom stave ako W :'(
este rano mi fungovali multimedialne klavesy a uz zase nejdu :'(. nezasahoval som do nicoho :(
nezovseobecnoval by som to.
pouzivam inu distribuciu ako hlavnu a 2 dalsie ako vedajsie (mx + manjaro + galliumos (de facto xubuntu))
na mjej klavesnici (HP 5069-8220 PS/2) mam multimedialne klavesy a ani v jednej distribucii nemam problem. funguju vsetky vratane emailu (len thunderbird)

cize skusil by som sa pozriet po inej distribucii MX je by default s xfce ale priamo v mxtools je mozne doinstalovar KDE, Gnome, Mate ci Cinnamon
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

bambulko68

#36 Příspěvek od bambulko68 » 17 úno 2019, 18:30

:-D typicke W.... vytiahnut klavesnicu z 1 USB a zastrcit do 2 USB.... a ide :-D

redhawk
Guru Mintu

#37 Příspěvek od redhawk » 18 úno 2019, 09:24

bambulko68 píše:
17 úno 2019, 18:30
:-D typicke W.... vytiahnut klavesnicu z 1 USB a zastrcit do 2 USB.... a ide :-D
ok a co s PS/2 klavesnicou?
inak ak to robi USB klavesnica, treba sa pozriet ci nie je problem s ovladacom USB. mne pomohol na laptope upgrade kernelu zo 4.12 na 4.19
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

bambulko68

#38 Příspěvek od bambulko68 » 18 úno 2019, 09:53

pozriem to jadro. teraz je tam 4.15.0.45 alebo tak nejak (mam to doma)

takyradejianonymne

#39 Příspěvek od takyradejianonymne » 18 úno 2019, 10:27

cha, chááá tak alespoň že to nebliká že? :lol:
To blikání tobě bylo lze pozorovat na obou zařízeních. Takže viník Cinnamon. Tu multimediální klávesnici a problémy s ní máš předpokládám na tom jednom? Záhodno by bylo vědět, jestli ty samé problémy bys pozoroval i u druhého zařízení. Protože to nemusí být jen právě stav závislostí/nějaké chyby versus jádro versus ovladače, no a tedy vyměnit nejen desktop (to jsi už udělal) ale také změnit distribuci.

Charakter toho co popisuješ s klávesnicí také může být v hardware. Právě třeba jako že jeden vstup USB jednou jde jednou ne a ten druhý další se jeví spolehlivější. Podobně se mohou jevit problémky s připojováním disků a podobně dál.
*** Může to znamenat že máš v hardware něco tzv. načatého a obvykle, tím častým důvodem, je pokáza z náhlého přepětí v síti tedy napájení. Nastoupí to plíživě. Co s tím a kde co dělat tak hledat s lucernou: od chyceného jednoho modulu paměti (z vícero) až po nějaký řadič a tak dál a může být poškozených věcí více najednou a šíří se to.

Pokud bych ale byl optimista :roll: a cíloval na "něco" nekalého v současné distribuci tak na odzkoušení té jiné bych zvolil něco jiného než jsou forky od Ubuntu. Ale zkusil bych nejdříve jako první (když máš Mint) tak poslední verzi podobného Xubuntu a protože ta už od Mintu může být vzdálená a také tím doladěná směr vpřed.
Potom bych odzkoušel to Manjaro s Xfce. Viz příspěvek výše.

bambulko68

#40 Příspěvek od bambulko68 » 18 úno 2019, 10:49

uz mam stiahnute. mozno skusim ;)

Odpovědět