Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

Dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint obecně
Odpovědět
Zpráva
Autor
takyradejianonymne
Poradce Mintu
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#91 Příspěvek od takyradejianonymne » 28 čer 2019, 08:36

bombik píše:
27 čer 2019, 20:17
... Taky jsem se odvážil konečně připojit tiskárnu Canon TS6050 ...
Ale vtipálku, opakovaný už vtip přestává být tady tím vtipem. Mlácení prázdné slámy. To co jsi měl vše odzkoušet na tom samém začátku jsi totiž ty neodzkoušel! Nééé potom tady a s nějak divnou libůstkou opakovaně demonstrovat a dávkovat čtenářům to, že jsi a opět na příkladě toho ve skutečnosti multifunkčního zařízení (tiskárna a skener) to odzkoušení udělal žel až na samotný konec.

Přitom já to "tvoje" multifunkční zařízení ani nemusím doma mít. Totiž už jen asi po pouhé 1/2 minutě zvědavého náhledu do internetu a jako červenou výstrahu zřetelně vidím, že i přes formální dostupnost ovladačů pro Linux na webu výrobce ten na ně obsahově hází bobek, protože je neudržuje a dle hlášek majitelů to zařízení potom není porůznu v Linuxu funkční. Nebo je nefunkční vůbec! Zaleží na už konkrétních okolnostech.
Také výrobce sám a pro své asi alibi na webu uvádí ve smyslu, že funkčnost jeho(!) ovladačů pro Linux není úplná! Takže nikoli Linux sám o sobě a opakovaně marno tobě cokoli úspěšně dál a nejen zde vysvětlovat, že, ale to výrobce tvého(!) multifunkčního zařízení tobě(!) znemožnil to zařízení plnohodnotně v Linuxu připojit a použít!
Za dalších asi jen 1/2 minuty já na internetu na dotaz zjistil, kdybych si chtěl multifunkční zařízení (tiskárna a skener) pořídit, jaký asi tak jiný výrobce a jaké jiné zařízení je naopak jeho majitelem/majiteli chváleno a je tedy odzkoušené. Neproblematické!

A to už vůbec neřeším ale jen upozorňuji, tady na tomto příkladu tohoto "tvého" zařízení, že opět jsi neuvedl co jsi se zařízením ty tropil, totiž jaké vše případné ovladače jsi odzkoušel nebo ne. Zda-li jsi také vůbec odzkoušel ty ovladače z webu výrobce (plus nutné doplňující návody z webu protože výrobce je k bezproblémové instalaci neudržuje) nebo jen ty ovladače "nějaké" jiné a možno být že svobodné a může jich být i více a co ti nabídlo v dobrém úmyslu k odzkoušení klikátko, klikátko co je obvykle v prostředí dostupné k připojení právě tiskárny nebo skeneru.

Ale to já tady nechci konkrétně řešit protože to je mimo už téma. Co je podstatné, tak to je zjištění a už na samém začátku a kdybys sobě potřebné věci odzkoušel, tak že snahy mít Linux na hardware a který právě kolem sebe máš a při stavu tvých zatím znalostí je velmi problematické ... a ... ano, já bych tobě a už na 1. stránce a po svých už vlastních zkušenostech raději doporučil to, abys vážně míněnou instalaci Linuxu raději (zatím) típnul.
Ušetřilo by se zde dalších asi 12 stránek v podstatě potom o ničem. Na tom není přece nic jedovatého ale strohé konstatování faktů.
Dobrý nápad ano je, za této situace, na nějaké USB klíčence si "ten" Linux a třeba i pro dál asi velmi nutné seznamování a s různými prostředími zvědavě prohlížet. Zkoušet si. Místo blbých pořadů večer v TV.
*** Jo a k té USB klíčence. Opět co jsi tady ty vykřiknul do prázdna a k prý ztraceným fotkám, že. Tak opět a žel tebe musím upozornit že jsi pro svá velmi podivná tvrzení neuvedl ani to vůbec základní, jako třeba co to bylo tedy za USB klíčenku, tady krom orientačně výrobce tak především její kapacita a jak (a také kde!) byla naformátovaná no a, to vůbec hlavní, do jakých PC jsi ji potom prý "strkal" tedy a důvodně předpokládáno že potom s jakými Windows a tím s jakými ovladači Windows, že, no a vůbec jestli také máš vůbec přehled co na té klíčence máš vše nahrané/zapsané. Třeba na několikrát. Ale opět to ode mne není zde otázka k odpovězení, jen to je otázka čistě akademická.
Ono třeba by stálo za to zkusit klíčenku naformátovat na zařízení kam jsi ji potom strkal, pro zápis v Linuxu to vadit nebude ale pod Windows se ti potom ty fotky třeba "ztrácet" nebudou :roll:

Livan
Poradce Mintu
Příspěvky: 191
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#92 Příspěvek od Livan » 28 čer 2019, 10:33

bombik píše:
27 čer 2019, 20:17
Livan: díky za radu, zkusím tu přímou instalaci na usb3 32GB, jeden mám. V některé diskusi tady psal někdo, že pro jistotu při instalaci na usb vytahuje kabel od harddisku, aby měl jistotu, že to neovlivní hlavní operační systém a že se instalace udělá právě na flashku. To jsem kvůli záruce nechtěl dělat, tak proto jsem přednostně uvažoval o live s perzistencí. Jiní ale píšou, že to nemůže vadit, takže to prubnu.
Až to budeš dělat, velmi dobře si skontroluj, kam to instaluješ (na USB) a kam nahráváš grub (na USB). Tady se dost často dělá chyba. Pokud bys měl vytáhnutý kabel od HDD, nedalo by se nic podělat.

Odpovědět