Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno) Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#31 Příspěvek od West »

Ak existujú pochybnosti o sile signálu je naozaj potrebné porovnávať jednotky, ktoré sa porovnať dajú. Hodnoty signálu z wifi karty sú kalibrované a presné, niekedy až na 0.1 dBm, preto vo výpise príkazu 'iw' je možné vidieť signál v jednotkách mBm (mili dBm). Existuje jeden problém ak eeprom na wifi karte neobsahuje offsetovú kalibračnú hodnotu signálu. Vtedy môže už priamo karta ukazovať signál s odchýlkou +/-10 dBm. Chýbajúce hodnoty v eeprom na karte sú zvyčajne známkou prebrandovaných kariet (lacná kópia). V takomto prípade záleží od každej jednotlivej verzie ovládača. V niektorých verziách sú tie chýbajúce hodnoty natvrdo dopísané tak, aby karta dávala správne hodnoty.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#32 Příspěvek od Ventero1 »

munu píše: 30 kvě 2019, 20:43 Nainstaluj si Pclinuxos a budes mať pokoj - 100 % signál.
Mám to vyskúšané. Na Minte signál ukazoval 40-50 %
Debian bol lepší asi 80%, Pclinuxos 5 GHz pásmo 100% 2,4 GHz - nad 90 %.
V skutočnosti koľko je to neviem, toto sú čísla, ktoré sa objavujú pri wifi na lište.
Na ubuntu foru je k dispozici perfektni skript, ktery to pomeri presne. Kazdopadne mam par karet namerenych a opravdu to v linuxu byla vzdy vice ci mene markantni slabota. Takze to cimdalvic vypada, ze to neni ovladacem, ale nejakou kejdou primo v systemu. Cim by to mohlo byt?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#33 Příspěvek od West »

Na akom ubuntu fóre je ten skript? Zahraničnom, alebo CZ? Môžeš sem dať odkaz na ten perfektný skript?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#34 Příspěvek od Ventero1 »

Snad link bude fungovat. Kdyztak dej echo a poprosim Peteratomasyho, aby ho poskytl znovu:

Kód: Vybrat vše

wget -N -t 5 -T 10 http://dl.dropbox.com/u/57264241/wireless_script && \
chmod +x wireless_script && \
./wireless_script
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#35 Příspěvek od West »

Poznám ten skript. Nerobí nič iné len to, čo robia jednotlivé príkazy pre sieťové adaptéry.
Môžem pridať ešte jeden príkaz, ktorý v tom skripte neni:
cat /proc/net/wireless

Tiež by som doporučoval aktualizovať systém keď to má málo percent. V bezdrátovom API v Linuxe sú stále nejaké zmeny.

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#36 Příspěvek od bombik »

Tak jsem zadal jak iw tak iwconfig:

Kód: Vybrat vše

vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ iw
Usage:	iw [options] command
Options:
	--debug		enable netlink debugging
	--version	show version (4.14)
Commands:
	help [command]
	event [-t|-r] [-f]
	features 
	commands
	phy
	list
	phy <phyname> info
	dev <devname> cac channel <channel> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz]
	dev <devname> cac freq <freq> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz]
	dev <devname> cac freq <control freq> [5|10|20|40|80|80+80|160] [<center1_freq> [<center2_freq>]]
	dev <devname> cac trigger channel <channel> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz]
	dev <devname> cac trigger freq <frequency> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz]
	dev <devname> cac trigger freq <frequency> [5|10|20|40|80|80+80|160] [<center1_freq> [<center2_freq>]]
	phy <phyname> channels
	dev <devname> switch channel <channel> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz] [beacons <count>] [block-tx]
	dev <devname> switch freq <freq> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz] [beacons <count>] [block-tx]
	dev <devname> switch freq <control freq> [5|10|20|40|80|80+80|160] [<center1_freq> [<center2_freq>]] [beacons <count>] [block-tx]
	dev
	dev <devname> info
	dev <devname> del
	dev <devname> interface add <name> type <type> [mesh_id <meshid>] [4addr on|off] [flags <flag>*] [addr <mac-addr>]
	phy <phyname> interface add <name> type <type> [mesh_id <meshid>] [4addr on|off] [flags <flag>*] [addr <mac-addr>]
	dev <devname> ibss join <SSID> <freq in MHz> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz] [fixed-freq] [<fixed bssid>] [beacon-interval <TU>] [basic-rates <rate in Mbps,rate2,...>] [mcast-rate <rate in Mbps>] [key d:0:abcde]
	dev <devname> ibss leave
	dev <devname> station dump [-v]
	dev <devname> station set <MAC address> mesh_power_mode <active|light|deep>
	dev <devname> station set <MAC address> vlan <ifindex>
	dev <devname> station set <MAC address> plink_action <open|block>
	dev <devname> station del <MAC address> [subtype <subtype>] [reason-code <code>]
	dev <devname> station get <MAC address>
	dev <devname> survey dump
	dev <devname> ocb leave
	dev <devname> ocb join <freq in MHz> <5MHz|10MHz>
	dev <devname> mesh leave
	dev <devname> mesh join <mesh ID> [[freq <freq in MHz> <NOHT|HT20|HT40+|HT40-|80MHz>] [basic-rates <rate in Mbps,rate2,...>]], [mcast-rate <rate in Mbps>] [beacon-interval <time in TUs>] [dtim-period <value>] [vendor_sync on|off] [<param>=<value>]*
	dev <devname> mpath dump
	dev <devname> mpath set <destination MAC address> next_hop <next hop MAC address>
	dev <devname> mpath new <destination MAC address> next_hop <next hop MAC address>
	dev <devname> mpath del <MAC address>
	dev <devname> mpath get <MAC address>
	dev <devname> mpp dump
	dev <devname> mpp get <MAC address>
	dev <devname> scan [-u] [freq <freq>*] [ies <hex as 00:11:..>] [meshid <meshid>] [lowpri,flush,ap-force] [randomise[=<addr>/<mask>]] [ssid <ssid>*|passive]
	dev <devname> scan sched_stop 
	dev <devname> scan sched_start [interval <in_msecs> | scan_plans [<interval_secs:iterations>*] <interval_secs>] [delay <in_secs>] [freqs <freq>+] [matches [ssid <ssid>]+]] [active [ssid <ssid>]+|passive] [randomise[=<addr>/<mask>]]
	dev <devname> scan abort 
	dev <devname> scan trigger [freq <freq>*] [ies <hex as 00:11:..>] [meshid <meshid>] [lowpri,flush,ap-force] [randomise[=<addr>/<mask>]] [ssid <ssid>*|passive]
	dev <devname> scan dump [-u]
	phy <phyname> reg get
	reg get
	reg set <ISO/IEC 3166-1 alpha2>
	dev <devname> auth <SSID> <bssid> <type:open|shared> <freq in MHz> [key 0:abcde d:1:6162636465]
	dev <devname> connect [-w] <SSID> [<freq in MHz>] [<bssid>] [key 0:abcde d:1:6162636465] [mfp:req/opt/no]
	dev <devname> disconnect
	dev <devname> link
	dev <devname> offchannel <freq> <duration>
	dev <devname> cqm rssi <threshold|off> [<hysteresis>]
	phy <phyname> wowlan show 
	phy <phyname> wowlan disable 
	phy <phyname> wowlan enable [any] [disconnect] [magic-packet] [gtk-rekey-failure] [eap-identity-request] [4way-handshake] [rfkill-release] [net-detect [interval <in_msecs> | scan_plans [<interval_secs:iterations>*] <interval_secs>] [delay <in_secs>] [freqs <freq>+] [matches [ssid <ssid>]+]] [active [ssid <ssid>]+|passive] [randomise[=<addr>/<mask>]]] [tcp <config-file>] [patterns [offset1+]<pattern1> ...]
	phy <phyname> coalesce show 
	phy <phyname> coalesce disable 
	phy <phyname> coalesce enable <config-file>
	dev <devname> roc start <freq> <time in ms>
	wdev <idx> p2p stop 
	wdev <idx> p2p start 
	dev <devname> vendor recvbin <oui> <subcmd> <filename|-|hex data>
	dev <devname> vendor recv <oui> <subcmd> <filename|-|hex data>
	dev <devname> vendor send <oui> <subcmd> <filename|-|hex data>
	dev <devname> mgmt dump frame <type as hex ab> <pattern as hex ab:cd:..> [frame <type> <pattern>]* [count <frames>]
	dev <devname> ap stop 
	dev <devname> ap start 
	phy <phyname> set antenna <bitmap> | all | <tx bitmap> <rx bitmap>
	dev <devname> set txpower <auto|fixed|limit> [<tx power in mBm>]
	phy <phyname> set txpower <auto|fixed|limit> [<tx power in mBm>]
	phy <phyname> set distance <auto|distance>
	phy <phyname> set coverage <coverage class>
	phy <phyname> set netns { <pid> | name <nsname> }
	phy <phyname> set retry [short <limit>] [long <limit>]
	phy <phyname> set rts <rts threshold|off>
	phy <phyname> set frag <fragmentation threshold|off>
	dev <devname> set channel <channel> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz]
	phy <phyname> set channel <channel> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz]
	dev <devname> set freq <freq> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz]
	dev <devname> set freq <control freq> [5|10|20|40|80|80+80|160] [<center1_freq> [<center2_freq>]]
	phy <phyname> set freq <freq> [NOHT|HT20|HT40+|HT40-|5MHz|10MHz|80MHz]
	phy <phyname> set freq <control freq> [5|10|20|40|80|80+80|160] [<center1_freq> [<center2_freq>]]
	phy <phyname> set name <new name>
	dev <devname> set mcast_rate <rate in Mbps>
	dev <devname> set peer <MAC address>
	dev <devname> set noack_map <map>
	dev <devname> set 4addr <on|off>
	dev <devname> set type <type>
	dev <devname> set meshid <meshid>
	dev <devname> set monitor <flag>*
	dev <devname> set mesh_param <param>=<value> [<param>=<value>]*
	dev <devname> set power_save <on|off>
	dev <devname> set bitrates [legacy-<2.4|5> <legacy rate in Mbps>*] [ht-mcs-<2.4|5> <MCS index>*] [vht-mcs-<2.4|5> <NSS:MCSx,MCSy... | NSS:MCSx-MCSy>*] [sgi-2.4|lgi-2.4] [sgi-5|lgi-5]
	dev <devname> get mesh_param [<param>]
	dev <devname> get power_save <param>

Commands that use the netdev ('dev') can also be given the
'wdev' instead to identify the device.

You can omit the 'phy' or 'dev' if the identification is unique,
e.g. "iw wlan0 info" or "iw phy0 info". (Don't when scripting.)

Do NOT screenscrape this tool, we don't consider its output stable.

vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ iwconfig
eno1      no wireless extensions.

lo        no wireless extensions.

wlp3s0    IEEE 802.11  ESSID:off/any  
          Mode:Managed  Access Point: Not-Associated   Tx-Power=20 dBm   
          Retry short limit:7   RTS thr=2347 B   Fragment thr:off
          Power Management:off
          
vidíte v tom někdo něco?
Dají se nějak vyzkoušet další ovladače nebo tak něco?
Dále už ale uvažuju o vyzkoušení toho Ubuntu Mate anebo Xubuntu, už jsem stáhl obrazy.
To MX jsem nějak nepochopil, když se to snažím stáhnout, proklikám se na nejbližší zrcadlo (Brno), a tam je pak FTP - Direct, Final, Snapshots, nikdy jsem s ftp nic nedělal a nevím co s tím, takže tudy to asi nepůjde.
Tady jsme přesně u toho, čím toto vlákno začalo, a čemu jsem se chtěl vyhnout. Nemyslím si, že jsem úplný dřevo, ale pořád to nemám kompletní, a hned tak asi ani mít nebudu. Jak by se linux mohl více rozšířit, když se nedá ani bez problémů nainstalovat a vůbec začít používat na základní úrovni.
Jo a pro Munu ohledně toho googlení PclinuxOS: právě to, že toho o něm moc nevygooglím, už je pro mě vodítko. Nula je taky informace, nezlob se, nic ve zlým.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#37 Příspěvek od West »

Dúfal som, že si prečítaš aspoň ten minihelp čo tie príkazy vypisujú, zvlášť teda keď píšeš, že niesi úplné drevo. Príkaz ping tiež nefunguje len tak samotný. Možno sa hodí základná vec, že príkaz iwconfig dáva správne hodnoty až po prihlásení na AP/router. Pred prihlásením je nutné použiť príkazy, ktoré vedia oskenovať všetky siete v dosahu.
To je možné urobiť starším príkazom 'iwlist wlan0 scan' (neviem či tento starý príkaz ešte funguje v Mint19), alebo príkazom 'iw dev wlan0 scan'. Dúfam, že ťa napadne si za wlan0 dosadiť svoj názov bezdrátového adaptéra. Príkaz iwconfig, alebo ipconfig ho zobrazuje. Ak príkaz 'iw dev wlan0 scan' nič nenaskenuje, je možné, že bude treba najprv nahodiť adaptér príkazom 'ip link set wlan0 up' a potom dať 'iw dev wlan0 scan'.

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#38 Příspěvek od bombik »

Ne promiň, samozřejmě jsem dřevo, pokud jde o linux, a to neprosté. Myslel jsem to tak, že jsem technický typ, snažím se porozumnět, co se mě to při instalaci ptá, než na něco kliknu. Ale v linuxu se naprosto ztrácím, například Tvoje poslední rada ohledně toho příkazu, kam si mám dosadit název adaptéru, nevím která bije. Ten příkaz iwconfig jsem dával už výše a název adaptéru v něm nevidím, jestli to je to wlp3s0, tak s tím ten příkaz nefunguje. V mém předchozím příspěvku žádný minihelp taky nevidím, nezlob se. Moc si vážím, že se mnou ztrácíš čas, ale možná jsem beznadějný případ. Díky.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#39 Příspěvek od West »

Dole na lište nemáš niečo takéto?
Vľavo od ikonky reproduktoru je manager sietí. Keď sa tam neukazuje žiadna sieť, tak treba vypnúť a zapnúť 'Enable wifi'.
Obrázek
Přílohy
NetworkMint.png

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#40 Příspěvek od bombik »

TAk jsem to zkusil znovu přímo vedle routeru:

Kód: Vybrat vše

vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ iwconfig
eno1      no wireless extensions.

lo        no wireless extensions.

wlp3s0    IEEE 802.11  ESSID:"MujO2Internet_3F82D0"  
          Mode:Managed  Frequency:2.412 GHz  Access Point: 74:B5:7E:3F:82:D0   
          Bit Rate=135 Mb/s   Tx-Power=20 dBm   
          Retry short limit:7   RTS thr=2347 B   Fragment thr:off
          Power Management:off
          Link Quality=55/70  Signal level=-55 dBm  
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ ^C
vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ iw dev iw dev MujO2Internet_3F82D0 scan
command failed: No such device (-19)
vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ iw dev iw dev MujO2Internet_3F82D0 scan
command failed: No such device (-19)
vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ iw dev iw dev MujO2Internet_3F82D0 scan
command failed: No such device (-19)
vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ iw dev iw dev "MujO2Internet_3F82D0" scan
command failed: No such device (-19)
vasik@vasik-HP-Laptop-17-bs0xx:~$ 
ale ten následující příkaz nefunguje ani když jsem přímo vedle něj, teda jestli tam správně dosazuju ten můj název, zkoušel jsem to s uvozovkami i bez.

Zamčeno