Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno) Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#1 Příspěvek od bombik »

Dobry den, jsem tu novy, zacinam s linuxem, vybral jsem si Mint a samozrejme ztroskotal, snahu o dualboot na novem ntb HP jsem uz vzdal a pokusil se o cistou instalaci, taky neuspesne. Nemyslim si, ze bych byl uplne drevo, ale neda se. Puvodne jsem mel v planu dat ntb nejakemu odbornikovi na linux a za instalaci mu normalne zaplatit, ale kde takoveho najit. V ruznych firmickach, kam jsem volal, se k tomu staveli vlazne, tak jsem to zkusil sam a marne.
Moje otazka zni, kde mam nekoho takoveho sehnat v Brne, pripadne na breclavsku. Google mi nikoho neporadil, snad jsem neco prehledl. Nechci se s tim placat sam, za sluzbu chci normalne zaplatit, ale komu? Windows uz me neskutecne stvou a vim, ze linux chce cas, ale kdyz nemuzu rozchodit wifi, tiskarnu, zavadec grub, a ted uz vlastne nic... Prece se nemusim hned stat odbornikem na linux, kdyz ho chci jen zbezne pouzivat.
Diky moc za pripadnou radu, na koho se obratit.
Bombik
Naposledy upravil(a) bombik dne 15 čer 2019, 15:30, celkem upraveno 1 x.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Předpokládám, že máš mint na USB flešce, je to tak? Co to dělá při butování? Co je to za NTB?

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#3 Příspěvek od bombik »

Díky moc za odpověď.
Mám ntb HP 17-bs025nc (1UJ00EA), linux Mint 19 na flešce, zkoušel jsem pak ale i jiná distra z flešky. Nejdřív jsem zkoušel vytvořit dualboot, pro jistotu kvůli případným potížím s linuxem. Už jsem měl na předchozím kompu dualboot s Ubuntu a nemohl jsem rozchodit multifunkční tiskárnu, tak jsem chtěl být opatrný. Přečetl jsem tedy spoustu návodů, jak mám postupovat, ale nedařilo se mi. Rozhodl jsem se tedy v jisté chvíli na dualboot rezignovat a udělat čistou instalaci Mint. Ta proběhla, ale nešla wifi, při restartech byly potíže s grubem, jen příkazový řádek, musel jsem v biosu jít přes F9 a zvolit ručně boot z flešky. Už nemám v hlavě celou historii mých pokusů, ale postupně jsem to zkoušel nainstalovat znovu, automaticky i ručně se smazáním a vytvořením oddílů dle návodů, ale pak už mi instalace vždy selhala v momentě zavádění grub. V biosu jsem růzěn měnil Secure boot a Legacy, bezúspěšně. Totéž při zkoušce openSuse distribuce z flešky a její instalace. Jsem z toho samozřejmě otrávený a mám chuť komp vyhodit z okna a sám sobě nafackovat za to, že jsem se do toho pouštěl. Momentálně tedy doma jedu jen nouzově přes Mint na flešce, ale nejde tam ani změnit jazyk či cokoliv, takže první příspěvek jsem psal na anglickém rozložení klávesnice bez diakritiky a ještě k tomu qwerty, teď píšu z práce.
Tomuto všemu jsem chtěl předejít tím, že dám ntb odborníkovi a zaplatím mu za to, ti co jsem vygooglil a dovolal se jim, slíbili, že se ozvou a nic, tak jsem se nechtěl doprošovat a zkusil to sám. Chybama se člověk učí, že.
Teď budu muset hledat dál, tak jsem se jen chtěl zeptat, jestli jsou v Brně nějací odborníci, kteří to za peníze dělají, a které by někdo tady mohl doporučit. Na vlastní pokusy už rezignuji, prosím s tím mi nepomáhejte, ale mockrát děkuji za snahu. Ono pokoušet se googlit nějaká řešení na pc, které vám pod rukama moc nefunguje, je o nervy.
Díky předem za případnou radu, na koho by se dalo s důvěrou obrátit. Bombík.

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#4 Příspěvek od bombik »

Díky předem za případnou pomoc. Jeden z těch, kteří mi to původně slíbili nainstalovat, se předem ptal na typ ntb, aby někde ověřil možnou úspěšnost, a pak mi to odsouhlasil, že by to jít mělo a dá vědět termín. Ovšem jak už jsem psal výše, neozval se.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#5 Příspěvek od alojz »

...niekde som tu pisal o hp...instaloval som ubuntu mate...novy hp,AMD9...v biose ma tpm...treba vypnut...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#6 Příspěvek od bombik »

Díky za radu, právě teda zkouším tpm v biosu vypnout a nainstalovat Mint, ale pořád stejné, při zavádění balíku grub2 to vždy selže. Vyzkoušel jsem různé konfigurace vypnutého tpm, secore bootu a legacy, už to instaluju asi popáté, stále bezvýsledně. Ještě budu zkoušet.

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#7 Příspěvek od bombik »

Tak bohužel, tím vypnutím tpm se to nespravilo, stále nejde zavést grub2.

To Redhawk: nevzpomněl jsi si na mě prosím s tím Brnem?

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#8 Příspěvek od bombik »

Díky. Můj mail je: unabomber zav. atlas cz

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#9 Příspěvek od bombik »

Děkuji Ti za snahu. Kdyby věděl někdo jiný, budu rád, a ten root.cz zkusím.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#10 Příspěvek od alojz »

...vytiahni lan kábel!!!.alebo skús ubuntu mate!!!tpm nechaj vypnutý!!! :mrgreen: :geek: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno