Linux Mint 14 Nadia [vyřešeno]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rossi
Příspěvky: 8
Registrován: 02 lis 2012, 09:42

Linux Mint 14 Nadia [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Rossi »

Nedá mi to, abych si zde nepřihřál svou polívčičku ze starého fóra a zakládám toto téma, které bude cobydup aktuální. Prosím všechny kdož o nejaké informace o Nadience na netu zakopli, aby se s nimi netajili ;) a předhodili je sem. Děkuji

Snad mne páni admini nebudou kamenovat za opětovné cpaní tohoto tématu do nového fóra .... :?
- = Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic = -

admin

Re: Linux Mint 14 Nadia

#2 Příspěvek od admin »

Dobře děláš, jen houšť a větší kapky, ať to tady rozjedeme............ :D

Uživatelský avatar
Rossi
Příspěvky: 8
Registrován: 02 lis 2012, 09:42

Re: Linux Mint 14 Nadia

#3 Příspěvek od Rossi »

Jen jsem si nebyl jist zda tohle téma tady není zbytečné, jak jsem se díval, o Nadie jsou informace i v blogu ...
- = Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic = -

oudrnicky
Příspěvky: 20
Registrován: 04 lis 2012, 19:51

Re: Linux Mint 14 Nadia

#4 Příspěvek od oudrnicky »

Zdravím chtěl bych se zeptat co přináší nového Mint s KDE oproti Kubuntu mimo kosmetických změn? Před delší dobou jsem zkusil přejít z Kubuntu a žádnou velkou změnu jsem nenašel. Má tedy vůbec smysl uvažovat o Nadii s KDE?

admin

Re: Linux Mint 14 Nadia

#5 Příspěvek od admin »

Také zdravím, tak na tuto otázku budeme moci odpovědět až Nadia vyjde a bude do ní implementováno KDE, což bývá vždy o něco později než se svým kmenovým prostředím. Vývojáři docela úspěšně tají co v LM 14 přesně bude a tak máme jen kusé informace - zaslechl jsem něco o jádru 3.5. Necháme se překvapit a poté, co bude vydána můžeme podiskutovat. :) :) :)

admin

Re: Linux Mint 14 Nadia

#6 Příspěvek od admin »

Tak máme venku Linux Mint 14 Nadia RC.... paráda!!! :) :)

oudrnicky
Příspěvky: 20
Registrován: 04 lis 2012, 19:51

Re: Linux Mint 14 Nadia

#7 Příspěvek od oudrnicky »

Vyzkoušena verze s Cinnamon. Je to paráda! Jenom mě štve, že nejde kvůli závislostem nainstalovat Wine :(

Uživatelský avatar
Genesis
Příspěvky: 16
Registrován: 10 lis 2012, 13:09

Re: Linux Mint 14 Nadia

#8 Příspěvek od Genesis »

oudrnicky píše:Vyzkoušena verze s Cinnamon. Je to paráda! Jenom mě štve, že nejde kvůli závislostem nainstalovat Wine :(
Ohledně Wine nemáš pravdu. Právě jsem vyzkoušel instalaci Wine v live USB LM14 Cinnamon. A cvičné spuštění XnView.
Tady máš důkaz, že Wine je skutečně nainstalován: http://img844.imageshack.us/img844/5317/lm14andwine.png
From Genesis to Eternity

oudrnicky
Příspěvky: 20
Registrován: 04 lis 2012, 19:51

Re: Linux Mint 14 Nadia

#9 Příspěvek od oudrnicky »

Genesis píše:
oudrnicky píše:Vyzkoušena verze s Cinnamon. Je to paráda! Jenom mě štve, že nejde kvůli závislostem nainstalovat Wine :(
Ohledně Wine nemáš pravdu. Právě jsem vyzkoušel instalaci Wine v live USB LM14 Cinnamon. A cvičné spuštění XnView.
Tady máš důkaz, že Wine je skutečně nainstalován: http://img844.imageshack.us/img844/5317/lm14andwine.png
Tak tedy nevím kde je hledat chybu :) Po čisté instalaci na druhý disk Synaptic při zatržení Wine napíše že jsou nesplněné závislosti a že je třeba označit Wine 1.4. Když ho označím objeví se hláška že kvůli závislostem nejde nainstalovat také. Myslím, že v Quantalu to kdysi bylo podobné a aktualizace vše napravila. Opět to zkusím s posledníma aktualizacema a dám vědět.

Uživatelský avatar
Genesis
Příspěvky: 16
Registrován: 10 lis 2012, 13:09

Re: Linux Mint 14 Nadia

#10 Příspěvek od Genesis »

2 oudrnicky: provedl jsi v Synapticu update (v české verzi volba Obnova v okně Synapticu vlevo nahoře) ? Jak jsem psal, na základě Tvého prvotního postu jsem zkusil nainstalovat Wine v livku 14ky Cinnamonu. Provedl jsem to klikačsky via Synaptic. Spustil Synaptic, kliknul na volbu Reload vlevo nahoře, po ukončení updatu jsem zaškrtnul balíček wine, který má závislost wine 1.4. Instalace, hotovo.

Takže jediné co mne napadá je, žes neprovedl aktualizaci databáze dostupných balíčků ze zdrojů uvedených v souboru /etc/apt/sources.list.

To je nezbytné udělat, ať už přímo v Synapticu klepnutím na volbu Obnovit ( v původní anglickém textu Reload) vlevo nahoře
nebo v terminálu příkazem sudo apt-get update.
From Genesis to Eternity

Zamčeno