prace s obrazky v souborovém manageru

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

prace s obrazky v souborovém manageru

#1 Příspěvek od MichalStrnad »

Zdravim,
nevite jak co nejlepe resp. nejefektivnejsi pracovat s obrazky primo v souborovem manageru (mam default instalaci mintu 16 Petra, predpokladam ze to je Nemo)
treba na Mac OS se mi libi stisknutim na space zobrazeni velkeho nahledu atd.

Ale v Mintu nevidim ani male nahledy, jen ikonky.

trochu lepsi je na tom prohlizec gThumb, idealni by tedy byla jeho integrace primo pri praci se soubory.
ma nekdo nejaky tip?
moc diky
Michal

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: prace s obrazky v souborovém manageru

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, nevím jak Nemo (CINNAMON), ale v Caja (MATE) to funguje přesně tak jak píšeš tedy pokud si vyberu v menu - zobrazit - ikony, vidím náhledy na obrázky a pokud stisknu mezerník tak se mi obrázek otevře. Na prohlížení obrázků používám také ten gThumb, protože umí spustit prezentaci a je česky, takže mi stačí jen nastavit gThumb jako výchozí prohlížeč obrázků.
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

admin

Re: prace s obrazky v souborovém manageru

#3 Příspěvek od admin »

Jedná-li se o Nemo v Cinnamonu, tak se náhledy obrázků normálně defaultně zobrazují... leda, že bys v Nemu neměl nastavené zobrazení s ikonami.
Jinak je také velmi dobrý správce Sunflower(http://www.linux-mint-czech.cz/sunflowe ... nux-mintu/), kde to funguje také bez problémů.

Zamčeno