512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#41 Příspěvek od math29 »

Tak ten NTB s 256 RAM (ktorá sa nedá viac rozšíriť lebo väčšiu nevezme) to už len buď na písanie alebo z neho vybrať hard disk ako malé úložisko a zvyšok hodiť do koša. Mail sa z toho dá poslať aj upraviť nejaké foto ale celkovo je to morálne už priveľmi zastaralé. Ide iba pod prúdom, baterka nepodrží ani minútu, plus je aj statočne napuchnutá, ventilátor nestíha, hučí, procesor cca 70 stupňov C (preto som chladil tak ako som chladil).. Keď som to išiel skúšať tak som si zle pamätal že to má giga ram no a keď som to už zapol tak som vyskúšal.
Prípadne sa ešte dá použiť ako denko na krájanie :mrgreen:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#42 Příspěvek od alojz »

...nakoniec #5 bude funkčny... :idea: :idea: :idea:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#43 Příspěvek od math29 »

Táto diskusia je síce vyriešená ale pridám jednu moju úsmevnú príhodu. V starom Mint 14 Nadia Mate som mal na lište aj zobrazovanie aktuálneho počasia, teploty. Samozrejme Weather je dávno nefunkčný tak to dám preč. Lenže z lišty to už (asi kvôli nefunkčnosti aplikácie) nejak nešlo. Dostal som však jeden skvelý nápad :lol: ako to dostanem preč. Máme predsa príkaz purge tak prečo ho nevyužiť :lol: samozrejme to chcelo odinštalovať aj závislosti a teraz už nepamätám či to urobilo automaticky alebo som to potvrdil ja, ale dostal som preč nielen Weather ale aj celé (asi celé) prostredie Mate :lol:
Takže namiesto Linux Mint 14 Nadia Mate mám Linux Mint 14 Nadia BezMate :lol: a vôbec bez žiadneho prostredia. Naštartuje mi akurát konzola ale ani cez ňu sa to nedá opraviť (aspoň som nenašiel spôsob aj keď som vyskúšal všetko možné). Možno z live CD by to išlo ale tým sa mi nechce zaoberať.
Takže znovu obligátne a x-krát napísané, pozor na príkaz purge, dokáže všeličo :lol:

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#44 Příspěvek od math29 »

Musím vziať späť že ten starý NTB má 256 MB RAM. To je cache, zle som to pozrel. RAM je tam 1 giga takže som si dobre pamätal z minulosti. Tento problém tu už ale nepatrí tak som ho dal do novej témy: viewtopic.php?f=18&t=6854

Zamčeno