Zamrznutí počítače

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zamrznutí počítače

#51 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: takyradejianonymne & spol

Koukám, že se nudíš ... ;) Ne, vážně, mám nápad. Co založit vlákno v hardweru s názvem "Levné PC pro linux (na bázi AMD)" , nebo tak nějak, a vypsat vhodné komponenty pro současný linux desktop. Aby to nebylo moc drahý, co já vim do 4 - 5 - 6 - tisíc kč, takovou
"linux socka plechovku", jak na podobný téma psal Ježek :) Kšeftů, kde se to dá objednat, je mnoho, ale zelenýho trpajzlíka bych vynechal, z osobních důvodů, je to hnus.

Pánové, co vy na to? Je to blbej nápad, nebo dobrej nápad? Měli bysme jít tomu štěstíčku trochu naproti, ne ... ? Vono se to samo neudělá ... :mrgreen:

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Zamrznutí počítače

#52 Příspěvek od takyradejianonymne »

juhele2014: sedím doma přece kvůli probíhající vichřici :lol: :shock:
A tak jsem se (jednou za čas) právě podíval na internet a na e-schopy, mám také starší počítač. Také budu jednou řešit co dál. Ten čas se asi blíží.
Ale pořád jako to hlavní jsem měl na mysli onu základní otázku na začátku co dala Ramonka: má-li čekat další zamrznutí počítače a co tedy dělat?

Ta nerovnováha konfigurace jejího staršího počítače a v neprospěch dnešních nároků na grafiku je viditelná. Já plně souhlasím s tím že i tak (viz Ventero1 a jeho zkušenost) by měla video na youtube ona přehrávat, ovšem nikoli aby měla ona spuštěné 2 webové prohlížeče, v jednom měla jako normálka 50 karet (a i více?) a ve druhém to video a k tomu spuštěné další programy. Plus k tomu to, že jak jsem přes palec zjistil, tak ta 4GB paměť (část si nárokuje ta grafika) může být už potom hraniční, nehledě na to že právě proto tam potom ty kolizní stavy mohou nastat, další otázka je jak je nastavený BIOS a pro tu interní grafiku.

Když jsem si navíc přečetl to že monitor má nikoli širokoúhlý ale formát klasiku 1280 x 1024 a představil si v něm (zopáknu to) smysluplnou :!: aktivní :!: práci s těmi 50 otevřenými kartami prohlížeče :?: a k tomu ještě sledování v dalším oknu (u druhého prohlížeče) toho youtube videa :?: a další programy :?: ... a k tomu přidám zvláštní způsob její komunikace a už v téma před tím k antiviru ... tak podtrženo sečteno se mi to jeví hodně podivné až ... no neskutečné. Je Ramonka vůbec reálná Ramonka? :roll: Ale stejně jsem jí tu můj názor napsal. A šmytec 8-)

*** Tvůj návrh na založení vlákna vidím jako jistě důvodný, obávám se však že cokoli tam kdo napíše tak už za 1 měsíc to přestane platit. Nemyslím zcela platit ale už to nebude ono. Každý jsme navíc jiný s představami svých současných a budoucích potřeb a také máme různě hluboko do kapsy.
Já příkladem navíc vím, že abych byl co nejméně závislý tak jsem musel se smířit s tím že pořídím sobě 2 různé šroubováčky, budu ochoten něco naštudýrovat a třeba ten počítač si i sestavit sám. Nebo v něm tu komponentu vyměnit. To ale každý nechce (jo má to rizika) nebo toho není schopný.
:arrow: Sláva, v poslední době vím a v mém dosahu asi necelých 20 km o podnikateli, s dílničkou, který za několik jen málo stováků (jak píše alojz) ten počítač i na počkání sesadí, i do přinesené bedny a s ještě někde použitelnými starými komponentami. Už jednou jsem toho já využil u staršího počítače který jsme si dříve sám sestavil (výměna základní desky s procesorem a paměťmi) a neztrácel jsem tím čas, především ten základ byl od něho a jím odzkoušený. Ale výměny ostatního a rozšíření si dělám už sám. To by měla být možná ta nejlepší cesta i pro Ramonku a pokud chce šetřit!

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zamrznutí počítače

#53 Příspěvek od juhele2014 »

Koukám, že Ramonka nám někde zamrzla, nebo jí vzal vítr ... ;)

Zamčeno