Instalace Javy

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Koudy7
Příspěvky: 3
Registrován: 13 dub 2014, 17:58

Instalace Javy

#1 Příspěvek od Koudy7 »

Zdravím Vás všechny. Jsem nový uživatel LM a pomalu do něj pronikám. Jen mám zatím jeden problém:

Stáhnul jsem si jeden prográmek pro svoji práci (je stavěný na chod pod Windows). Přes Wine jsem ho nainstaloval, ale když ho chci otevřít, tak na mě vyskočí hláška "Launch4j - Aplikace vyžaduje nejnovější verzi Javy. Minimální požadovaná verze Javy je 1.7.0_45". Když tedy kliknu na OK, tak naskočí http://java.com/en/download/index.jsp, kde si můžu vybrat, jakou verzi Javy pro Linux si chci stáhnout. A tady končím. Sice to stáhnu, ale už dál nevím, co s tím.

Můžete mi prosím někdo poradit stylem rada pro blba, abych to pochopil? Díky moc

admin

Re: Instalace Javy

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj, něco podobného se právě řeší tady: http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... 4575#p4575.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Instalace Javy

#3 Příspěvek od ulo »

Zkoušel jsem ten odkaz a mně se tedy po kliknutí na "Free Java Download" zobrazí, že se bude stahovat verze pro Windows, což je samozřejmě pro linux k ničemu.
Jakou koncovku má tebou stažený soubor Javy?
Nestačí na provoz aplikace opensource verze Javy openjdk-7-jre, kterou lze nainstalovat přes Synaptic? Momentálně je tam totiž verze 7u51, což bych řekl, že bude korespondovat uzavřené Javě 1.7.51 z toho tvého odkazu.

EDIT: och, omlouvám se, ale zřejmě se jedná o instalaci Javy do Wine a to se skutečně řeší v tom vláknu, co napsal Satapouch...
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Koudy7
Příspěvky: 3
Registrován: 13 dub 2014, 17:58

Re: Instalace Javy

#4 Příspěvek od Koudy7 »

Jestli se jedná o instalaci Javy do Wine to nevím, to bych se spíš potřeboval dozvědět. :D Je divný, že Ti najela Java pro windows. Mě najelo toto: http://java.com/en/download/linux_manual.jsp?locale=en

Jinak na ten topic, kde se to řeší, jsem se díval, ale jsem z něj zatím jalovej.

admin

Re: Instalace Javy

#5 Příspěvek od admin »

Tak tedy jakou chceš vlastně Javu? Pro Linux nebo pro widle? Pokud chceš rozjet win program pod Linuxem, tak ho musíš rozjet přes Wine nebo přes Playonlinux, a tudíž potřebuješ widláckou Javu. Prosím vyjádři se přesně.

Koudy7
Příspěvky: 3
Registrován: 13 dub 2014, 17:58

Re: Instalace Javy

#6 Příspěvek od Koudy7 »

Tak tohle je přesně pro toho blba (pro mě), jak jsem psal nahoře. Jasně že potřebuju Javu pro W. Jsem idiot

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Instalace Javy

#7 Příspěvek od ulo »

No tak to je ten problém, co se skutečně řeší v tom druhém vlákně. Můžeš tedy zkusit nainstalovat Javu přes Playonlinux nebo prostě zkusit stáhnout normální instalačku Win (.exe) a spustit jí přes Wine (ale to právě nefungovalo uživateli 4JR, který to řeší taky).
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Instalace Javy

#8 Příspěvek od segfault »

O jaký tajný program se jedná?
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Zamčeno