záchrana počítače

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: záchrana počítače

#21 Příspěvek od akojak »

Aký to je notebook?

Pošli terminálový výpis inxi -Fzxxx

Kto instaloval linux?
Najlepšie riešenie je výmena disku.
Zožeň lacný ssd disk a rýchlosť sa zvýši......

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: záchrana počítače

#22 Příspěvek od Linda »

akojak píše: 13 zář 2020, 13:32 Aký to je notebook?

Pošli terminálový výpis inxi -Fzxxx

Kto instaloval linux?
Najlepšie riešenie je výmena disku.
Zožeň lacný ssd disk a rýchlosť sa zvýši......
Tomu jsem se právě chtěla vyhnout - mám ve Windows dva programy, za které jsem nenašla náhradu a znova je instalovat se mi nechce

Linux jsem si instalovala sama - podle nějakého návodu - už je to dost dávno
1.jpg

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: záchrana počítače

#23 Příspěvek od menom »

.
Linda píše:a nějaká chybka v té složce je - sice, když ji otevřu, tak to vypadá v pohodě, ale když dám "vlastnosti", tak začne chroustat a chroustá třeba půl hodiny - připadá mi, že to načítá stále dokola . . .

Ked vies ktora slozka robi problem, tak asi jako s opravnenim root sa tam kuknut cez commander
a podozrive subory smaznout
Linda píše:a stává se mi, že při otevření nebo zavření jakéhokoli souboru se spustí něco podobného - počítač chroustá a chroustá a přestane fungovat kurzor a cokoli jiného - nic se nedá ani otevřít ani zavřít a musím čekat třeba tu půl hodinu, než to dochroustá . . .

a je to čím dál tím častěji a trvá to čím dál tím delší dobu . . .

Tento disk ma 6 vadnych sektorov,
takze zacala jeho posledna faza - mne to zacalo vzdy 4 sektormi a casom to rastlo na 8, 16, 32, 64 ........ .....
Jeden taky disk umrel po 2 tyzdnoch, druhy vydrzal 2 mesiace .....

Neni mozne povedat kolko este vydrzi.

Takze zalohuj vsetko dolezite.

Na tvojom mieste by som este vymazal "tu slozku, slozky "
a kukal po novom disku .....

.
.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: záchrana počítače

#24 Příspěvek od akojak »

Linda píše: 13 zář 2020, 15:18
Tomu jsem se právě chtěla vyhnout - mám ve Windows dva programy, za které jsem nenašla náhradu a znova je instalovat se mi nechce
Aké sú to programy?
Možno sa náhrada nájde.... :)

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: záchrana počítače

#25 Příspěvek od Linda »

akojak píše: 13 zář 2020, 15:40
Linda píše: 13 zář 2020, 15:18
Tomu jsem se právě chtěla vyhnout - mám ve Windows dva programy, za které jsem nenašla náhradu a znova je instalovat se mi nechce
Aké sú to programy?
Možno sa náhrada nájde.... :)
No, vyjádřila jsem se málo přesně - vyhovující náhrada :D jedno je PhotoFiltre - s jiným jsem se nenaučila pracovat i když jsem jich několik zkusila a to ještě důležitější je astrologický program, který mi vyhovuje a navíc tam mám snad tisíce dat, která bych musela ručně překopírovat do toho nového - brrrrrrr

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: záchrana počítače

#26 Příspěvek od alojz »

...zaloha + obnova zo zalohy...alebooo stary disk das do obalu s káblikom,káblik pripojis ku kompu,a más šecko pripravené k prenosu...asitak... :roll: :shock: :o

...eksterny boks...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: záchrana počítače

#27 Příspěvek od akojak »

Linda píše: 13 zář 2020, 16:33

No, vyjádřila jsem se málo přesně - vyhovující náhrada :D jedno je PhotoFiltre - s jiným jsem se nenaučila pracovat i když jsem jich několik zkusila a to ještě důležitější je astrologický program, který mi vyhovuje a navíc tam mám snad tisíce dat, která bych musela ručně překopírovat do toho nového - brrrrrrr
Na astrologický program môžeš kľudne zabudnúť... :D
Registruj sa na astro.com - https://www.astro.com/horoskop - svetová špička a máš všetko zadarmo a ešte viac.
Výber jazykov, efemerídy, progrese, obrovský výber domov, systémov, pridávanie nových profilov, tlač a mnoho vecí úplne zadarmo.
Ak nájdeš niečo lepšie daj vedieť ;)
Schweitzerische Astrologie - Astrodienst

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: záchrana počítače

#28 Příspěvek od Linda »

Na astrologický program môžeš kľudne zabudnúť... :D
Registruj sa na astro.com - https://www.astro.com/horoskop - svetová špička a máš všetko zadarmo a ešte viac.
Výber jazykov, efemerídy, progrese, obrovský výber domov, systémov, pridávanie nových profilov, tlač a mnoho vecí úplne zadarmo.
Ak nájdeš niečo lepšie daj vedieť ;)
Schweitzerische Astrologie - Astrodienst
[/quote]

Ju, ty stránky znám :D
ale to mi neřeší přenos databáze

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: záchrana počítače

#29 Příspěvek od akojak »

Databáza je tam a vždy poruke onlline, alebo si môžeš stiahnuť čo potrebuješ. Všetko nájdeš tam, trvá trochu než sa zorientuješ.
Vytvorenie nového profilu klienta trvá minutu......
Môžeš použiť primární direkce na upresnenie minuty narodenia do 15-20 minút, podľa životných udalosti, inak horoskop je nepresný, nemá význam a strácaš svoj čas.....

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: záchrana počítače

#30 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Linda
Program PhotoFiltre http://www.photofiltre-studio.com/pf7-en.htm funguje bez jakýchkoliv potíží v linuxu, pokud máš wine. Verzi 7.21 jsem nyní instaloval a spustil, pracuje to normálně. Viz ukázka:
ddddddddddd.jpg
Ale s tím hardiskem má kolega pravdu, mysli na zálohování a připrav si pomalu nový disk. Pokud nevíš co smazat, program BleachBit https://www.bleachbit.org/ je docela jednoduchý, na pár kliknutí to nastavíš, chvíli teda skanuje a vyčistí ti počítač.

ps: pokud mě paměť neklame, kdysi jsi působila na Fotoforu v sekci Canon. Je to tak ... ? ;)
ps2: zeleno je rychlej jak motocyklovej závodník ... 8-)
zele1.jpg

Zamčeno