záchrana počítače

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: záchrana počítače

#61 Příspěvek od Ventero1 »

No ten procesor to chce prave uplne presne.
Tedy z repozitare pomoxi prikazu se nenainstaluje firefox?
Jde instalovat vubec neco?
Proc sem nedavas zadne vypisy?
Jak mame radit, kdyz nevime nic presne?
Ten posledni prikaz (instalace kodeku) jsi zkousel?

Stazeny firefox portable tar.bz rozbalit do /opt a pak upravit/udelat spoustec na spustitelny soubor "firefox"
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#62 Příspěvek od proud »

Tak napul "heureka",povedlo se mi upgradnout firefox a asi to bylo tim,jenze ted mi zase nejde na YT zvuk.......v notasu jde......muzu ja mit nekdy neco jednoduse? :-))) .Ventero zdravim,ale jo,holt amater,prave z toho repozitare se mi nakonec ten firefox povedl,nevim proc jsem na to neprisel hned a snazil se ho vydolovat z mozily :oops: se kua cervenam,stejne by ten z mozily asi byl zas az moc novej,ted tam je prave z repozitare 66.0.3(32 bit).Instalace kodeku jsem provedl a povetsinou se povedly,prvni prikazy nesly vubec,posledni(sudo apt-get install lubuntu-restricted-extras) prosel uplne. Ale uz se to zacina kousat,ten kompik je holt slabej.

CPU: single core mobile intel pentium 4 CPU(-HT-) cache: 1024 KB ,flags: (pae sse sse2 sse3),clock speeds:1: 1867.00 MHz, 2:1867.00 MHz. Graphics : ATI Mobility Radeon 9100 IGP.Ta pamet je uboha: 512

Vypisy nedavam protoze sem pisu ze stolniho PC,notas mam na strane,protoze se v nem hrabu jak vidim nejakou radu :-)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: záchrana počítače

#63 Příspěvek od Ventero1 »

Tak jestli ma byt k necemu, tak treba RAM upgradovat - ideal na plny 2GB - vic tusim chipset neunese.
U toho videa je pruser ta grafika a i ten procak je slaby na to, aby utahl dnesni kompresi a bitrate videa streamu jako na YT apod. Na nejnizsi rozliseni se stejne bude pokousavat.
Tenhle CPU uz ma SSE2 - coz ostatne dokazuje fakt, ze jsi tam novejsi verze FF spustil ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#64 Příspěvek od proud »

Zdar Ventero,prave tomu jsem se chtel vyhnout,do tak stary masiny uz nema cenu cpat ani "K", s tema parametrama. Proto zkousim co se da,abych rozchodil youtube,to mi staci,protoze jak zvladne YT,zvladne i brouzdani po netu a sosnuti nejakejch malickosti,vic po nem nechci,uz tak je to hodne na ty pomery. Jinak bych premejslel nez cpat par tisic do nej,radeji poridit novejsi a silnejsi pouzitej a dat do nej linux. Proto jsem potreboval pomoc,protoze se moc nevyznam a pomohli jste,diky Vam ;-),jako vazne,jinak bych si jeste lamal hlavu nad sedou youtube a starym firefoxem. Ted mi jede youtube na chromiu a jde i zvuk,neseka se,zatim spokojenost,parada . :-). Nastesti ho potrebuju jen do prace pro chvile volna a ne na praci,to bych nevahal a setril na novej.Jeste jednou diky:-). A taky jste me posoupli se tomu linuxu zacit venovat vic nez jen uzivatelsky a prestat bejt blbym,kdyz ho mam na dvou kompech...........ale to jeste bude chvili trvat,kdyz nic nevim.Donedavna jsem sotva vedel ze nejakej linux vubec existuje a jel na sedmickach widlich a zasekanym notasu s expickama co se uz sotva plazil........ :lol:

jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: záchrana počítače

#65 Příspěvek od jarek163 »

Jednoho to potěší, když oživí a provozuje takový starý kus hardware, který by jinak skončil v křemíkovém nebi. Myslím si ale, že bez upgradu RAM nebude ntbk schopen smysluplného provozu. Ve vašem případě by se mělo jednat o TOSHIBA A75-S206, který má jeden slot pro paměť a podporuje max. 1500 MB RAM. 1GB RAM by se dala zakoupit např. zde https://1url.cz/AzUk9.
Vyzkoušejte prohlížeč SlimJet, jedná se o vylepšené chromium, a je poměrně svižný a nenáročný viz https://www.linux-mint-czech.cz/2019/12 ... si-chrome/.
Zde si můžete stáhnout a vyzkoušet starší verze https://www.slimjet.com/release/archive/. V prohlížeči si nainstalujte uBlock Origin, nebo použijte už vestavěný adblocker (slimjet). Videa z youtube si stáhněte do PC. Mějte v prohlížeči otevřené jen jedno okno...
PS: A jedna z možností je použít dietní textové prohlížeče links2, lynks atd.
Naposledy upravil(a) jarek163 dne 19 říj 2020, 18:15, celkem upraveno 1 x.
HP EliteBook 8570w

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: záchrana počítače

#66 Příspěvek od Ventero1 »

Stejne se video bude trhat jako prase, kdyz ne sekat a nejake novejsi se podle me i pokousne.

Ta RAM opravdu neni investice - to jsou jeste jednickovky a pokud vam gigovku nekdo neda rovnou zadarmo ci za postovne, ze se mu to nekde vali (prosel bych si ci podal bych si treba inzeraty, zeptal v elektrosrotu, pokud je nejaky ve meste), tak osobne jsem je naposledy kupoval za 50,-

Dle me to vsak cele nema smysl - proto jsem vsechny ddr1 dal davno do elsrotu. Za 2-3 tis. sezenes slusny provozuschopny ntb na vsechno bezne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: záchrana počítače

#67 Příspěvek od vxmery »

jak zvladne YT,zvladne i brouzdani po netu a sosnuti nejakejch malickosti
Ako píšu ostatní - s 512 MB na dnešný Internet zabudni. Tiež mám doma starú šunku, povýšil som z 512 -> 1024MB a video chodí v nízkom rozlíšení LTT. Linux ako taký pobeží (1024MB) ale Internet ho zareže. Holt, nová doba :mrgreen:
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: záchrana počítače

#68 Příspěvek od alojz »

...a prišlo na moj názor...teraz to ani dlho netrvalo... :lol: :lol: :lol:...
...aleee snaha otázkovatela sa cení...asitaknijak :o :o :o
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: záchrana počítače

#69 Příspěvek od Ventero1 »

.. a pokud netrvá na ntb, tak kolem 1500,- se koupí ještě pořád dosti výkonný repas stolní PC od HP nebo Dell, který na základní věci bude stačit a poběží ještě několik let.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#70 Příspěvek od proud »

Chlapi neblbnete,me ten notas s Lubuntu jede na youtube na tom chromiu s jeste jednim otevrenym netovym oknem jak zavodni :-).Ten slimjet si urcite sosnu a vyzkousim......

Zamčeno