záchrana počítače

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: záchrana počítače

#51 Příspěvek od SuperUser »

Jsem si nevšiml, že reaguji na starou reakci a že diskuse pokračuje dále.

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#52 Příspěvek od proud »

To moje bridilstvi se snad ani neda nazvat diskusi,v tomhle dobrej nejsem,v linuxu jenom uzivatel,momentalne zoufalej nad nejspis trivialnim resenim,trivialnim pro znalce.Tak jsem vdecnej za kazdou pomoc,uz se s tim notasem patlam pekne dlouho a az nedavno jsem padl na neco skutecne funkcniho pro tak starej stroj,az na to nekamaradici se youtube :-).............Ted me napadlo,zkusit jeste pustit v dedeckovi nejakej filmik,jestli vubec bude vedet co to je.....
Vyzkouseno, movie z flashky hrajou v ruznejch formatech,podle prehravace,i mozila mi prehrala,tak nechapu,proc to videa na youtube a jinde na netu nevidi :-(

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: záchrana počítače

#53 Příspěvek od alojz »

...na staré šroty len separácia pomože...s nainštalovanim linuxu,stary kompjuter nebude novy...novy linux tiez potrebuje nove stroje...
pées.-už som toto X-krát povedal...... :twisted: :twisted: :twisted:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#54 Příspěvek od proud »

Zdravim Zeleno,diky.Ukazuje mi to sice jiny libav,treba 54 misto 58.Nainstaloval jsem co se dalo podle rady,ale nepomohlo to. Nemuze to bejt treba "starym" firefoxem?............Zkusim ho upgradnout az prijdu na to jak.
Naposledy upravil(a) proud dne 18 říj 2020, 12:32, celkem upraveno 1 x.

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#55 Příspěvek od proud »

alojz,zdar. Povidat to muzes,ale ja vidim ze se ten pocitac nadherne na Lubuntu rozjel! Absolutne bez problemu co se rychlosti tejka.Predtim se otviral firefox pul dne. Az na ty videa z netu.To je jedina vada,jak ji odstranim,budu si cvachtat.Problem je jen ten ze sam na to nemam.Normalni videa v ruznejch formatech v nem,nebo z flashky,dvd, mi prehrava perfektne.

jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: záchrana počítače

#56 Příspěvek od jarek163 »

Zkus zadat do terminálu příkaz cat /proc/cpuinfo stačí sem vložit jenom údaje z řádku flags. Pokud máš starý procesor, který nepodporuje instrukční sadu sse2, bude se muset hledat starší prohlížeč.
Zkus přehřát video z youtube v přehrávači VLC __Media --> Otevřít síťový proud --> vložit adresu videa
Můžeš si video z youtube stáhnout do počítače pomocí youtube-dl a pak přehrát
HP EliteBook 8570w

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: záchrana počítače

#57 Příspěvek od Ventero1 »

Doted jsem si nevsiml, co je to za procesor - proto je vzdy zaklad uvest HW parametry masiny.
Inxi v Lubu 14 nebylo:

Kód: Vybrat vše

sudo lshw
Problem by mohlo resit toto:

Kód: Vybrat vše

sudo ap-get install firefox
popr.

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install firefox-esr
- nainstaluje se posledni v repo. Pokud ne, tak upravit zdroje na archivni, popr do opt stahnout firefox ze stranek a prekonfigurovat spoustec. Jeste by to mohlo resit tohle:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install lubuntu-restricted-extras
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#58 Příspěvek od proud »

Je to Toshiba satelite A 75,minimalne 15-17 let stara, 32 bit,512 Mega RAM ,jedno jadrovej mobile intel pentium 4 .

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#59 Příspěvek od proud »

Ne a ne nainstalovat firefox,jediny co mi to dava je v .tar.bz2 a to nevim kam to mam extrahovat,ale nevidim .deb co se nainstaluje..............holt uzivatel,nevim si rady,ale hledam :-)

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: záchrana počítače

#60 Příspěvek od proud »

Zeleno,je to cirka on,ten tvuj je novejsi,ja mam jeste jen 80 giga HDD

Zamčeno