záchrana počítače

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: záchrana počítače

#31 Příspěvek od Linda »

akojak píše: 13 zář 2020, 17:55 Databáza je tam a vždy poruke onlline, alebo si môžeš stiahnuť čo potrebuješ. Všetko nájdeš tam, trvá trochu než sa zorientuješ.
Vytvorenie nového profilu klienta trvá minutu......
Môžeš použiť primární direkce na upresnenie minuty narodenia do 15-20 minút, podľa životných udalosti, inak horoskop je nepresný, nemá význam a strácaš svoj čas.....
Jen já mám širokou databázi ve "svém" programu a tu bych tam musela nějak přenést a nevím, jestli to jde, protože je v nějakém specifickém souboru, který se nedal převést ani do aktualizované verze stejného programu co mám :(

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: záchrana počítače

#32 Příspěvek od Linda »

juhele2014 píše: 13 zář 2020, 18:23 :arrow: Linda
Program PhotoFiltre http://www.photofiltre-studio.com/pf7-en.htm funguje bez jakýchkoliv potíží v linuxu, pokud máš wine. Verzi 7.21 jsem nyní instaloval a spustil, pracuje to normálně. Viz ukázka: ddddddddddd.jpg Ale s tím hardiskem má kolega pravdu, mysli na zálohování a připrav si pomalu nový disk. Pokud nevíš co smazat, program BleachBit https://www.bleachbit.org/ je docela jednoduchý, na pár kliknutí to nastavíš, chvíli teda skanuje a vyčistí ti počítač.

ps: pokud mě paměť neklame, kdysi jsi působila na Fotoforu v sekci Canon. Je to tak ... ? ;)
ps2: zeleno je rychlej jak motocyklovej závodník ... 8-)
zele1.jpg
Asi nejsem dost v obraze - když si chci spustit program pro Wokna, tak to jde tak, že je nemusím mít nainstalovaná a stačí mi Wine?

Ne, ne, to nejsem já - na fotoforu jsem nebyla

fotky jsou supéééér!

A podle čeho vybírat hardisk? Jsou nějaké značky na špici a nějaké, které raději nebrat?

Díky za rady

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: záchrana počítače

#33 Příspěvek od akojak »

[quote=Linda post_id=39006 time=1600018269 user_id=3296

Jen já mám širokou databázi ve "svém" programu a tu bych tam musela nějak přenést a nevím, jestli to jde, protože je v nějakém specifickém souboru, který se nedal převést ani do aktualizované verze stejného programu co mám :(
[/quote]

V akom súbore to je? Možno, že tieto údaje vieš použiť aj bez ast. programu v linuxe.....

Na astro.com si môžeš vytvoriť novú klientelu ktorá tam bude a ak chceš, údaje, horoskopy, progrese-predpovede atd. iba stiahneš do svojho notebooku. Das ist alles.

Na tvoj starši notebook ti postačí akýkoľvek lacný ssd disk.(napr. Kingston)...480 GB bohate stačí na linux s partíciou home a na zálohu akýkoľvek starší Sata disk 2,5 palcov + externá krabička s usb káblom - ako písal alojz

https://www.heureka.sk/?h[fraze]=ssd%20 ... 0%20GB&o=3

https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=Ex ... =&max=&o=3

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: záchrana počítače

#34 Příspěvek od alojz »

.pre lepsiu kontrolu,a pre linux zadarmo https://www.hdsentinel.com/hard_disk_sentinel_linux.php netreba instalovat,len spustit...
Snímka obrazovky 2020-09-13 21-23-12.png
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: záchrana počítače

#35 Příspěvek od Linda »

Super chlapi - jste skvělí - děkuju za rady.
Ještě jeden dotaz: když mám teď Linux Mint 17. 2 Cinnamon, co je nejpodobnější? Jakou verzi nainstalovat?

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: záchrana počítače

#36 Příspěvek od vxmery »

když mám teď Linux Mint 17. 2 Cinnamon, co je nejpodobnější?
Linux Mint 19.3 Cinnamon. Dobre odladené a stále podporované ;)
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: záchrana počítače

#37 Příspěvek od Linda »

vxmery píše: 14 zář 2020, 12:59
když mám teď Linux Mint 17. 2 Cinnamon, co je nejpodobnější?
Linux Mint 19.3 Cinnamon. Dobre odladené a stále podporované ;)
Super. Ještě jednou díky

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: záchrana počítače

#38 Příspěvek od labeent »

Linda píše: 14 zář 2020, 13:25
vxmery píše: 14 zář 2020, 12:59
když mám teď Linux Mint 17. 2 Cinnamon, co je nejpodobnější?
Linux Mint 19.3 Cinnamon. Dobre odladené a stále podporované ;)
Super. Ještě jednou díky
Každopádně před instalací sem dej ten výpis inxi, ať Ti někdo řekne, jakou verzi Mintu stahnout. Buď můžeš použít mint 17.3 (už je bez podpory, ale je to nejodladěnější Mint ještě bez SystemD) nebo Mint 19.3. je ale třeba zjistit, zda máš možnost použít 64 bit verzi systému a zvolit dle hardwaru vhodné prostředí.

Co se týče disku doporučuji SSD (rychlost) nebo SSHD (Rychlost + Kapacita). Nebo HDD (Kapacita).
Ze zkušenosti radím využít známé značky (Samsung, Seagate, Western, Gigabyte)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: záchrana počítače

#39 Příspěvek od Ventero1 »

SSHD bych uz z podstaty jeho hybridnosti nedoporucoval. Neumim to vysvetlit, ale rezonuje mi to, co o tom vim tak, ze osobne se tomu vyhnu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: záchrana počítače

#40 Příspěvek od alojz »

...novy kompjuter,a hototo...asitak... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno