100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#11 Příspěvek od Ventero1 »

Myslis jakp Software Centre ci Software Butique nebotakneco? To tam neco jiste je, por. se da doinstalovat.
Zkratky se nejspise daji nastavit taky. Ale jestli Mate vyhovuje, tak vpoho. Ubuntu Mate pouzivam u mati spolu s Compizem pro grafickou akceleraci a jsem celkem spoky. Zvlaste dneska me udelal radost s instalaci tiskarny.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

PetrG
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2020, 13:56

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#12 Příspěvek od PetrG »

Myslím "start" nabídku mintmenu. Tam jsem zvyklý spouštět programy pomocí vyhledávání jako to má MATE nebo Cinnamon. xfce tam má taky vyhledávání, ale není to tak easy. Ale je možné, že to tam jde doinstalovat.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Tak to asi porad nechapu o cem je rec - je tam podobne trideni po skupinach a vyhledavaci pole pracuje uplne stejne - v tomhle jsem zadny rozdil ve slozitosti tedy nezaznamenal ..
Ale kazdemu vyhovuje neco nejak ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

PetrG
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2020, 13:56

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#14 Příspěvek od PetrG »

Je tam vyhledávání, které funguje jako filtr a ne jako spouštěč?

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#15 Příspěvek od labeent »

PetrG píše: 15 pro 2020, 21:28 Je tam vyhledávání, které funguje jako filtr a ne jako spouštěč?
To máš z toho, že jsi vyměnil nejlepší prostředí za lehké prostředí :lol:
Nemáš vymýšlet bejkárny a v klidu zůstat na Cinnamonu.

Každé prostředí má plusy i mínusy, ale tohle bude spíš o problému s videem než náročnost prostředí.
Byť se samozřejmě mírnější náročnost prostředí může lehce projevit ...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#16 Příspěvek od Ventero1 »

Sel od Skorice kvuli leta se opakujicimu bugu ohledne pretizeni. Neni to problem s videem, kdyz jinde to pri stejnem bezi v norme. Vybral si Mate - jiny fork tehoz. O xfce se bavime jen tak akademicky :)
Nejlepsi prostredi je diskutabilni a preferabilbi otazka, ale Skorice rozhodne na kandidature neni :D
To uz bych se spis priklonil ke KDE, ktere neni uz o nic narocnejsi nez Cinna, je odladenejsi, spolehlivejsi a nabizi vice funkcnich moznosti ...

Ale na tom hledani tomu porad nerozumim, kdyz v xfce neco pisu do hledani, tak se mi objevi bud zastupce apky, ktera vyhovuje zadanemu retezci nebo moznost spustit. Vetsinou oboje. Kliknu na to a bezi. Ale jak pisu - co pro jednoho vpoho, pro druheho pruda ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

PetrG
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2020, 13:56

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#17 Příspěvek od PetrG »

No já bych klidně u Cinnamonu zůstal, nemám to vyhraněné, ale prostě MATE a xfce ten problém s videem u mě nemá. Sám bych rád věděl proč. Ještě bych upřesnil, že u přehrávání v přehrávači (VLC apod.) tento problém není. Pouze v prohlížeči (Firefox, Chromium, Opera, Min jsem vyzkoušel).

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#18 Příspěvek od Ventero1 »

Ano - to je přesně ono - léta se v různých verzích Mintu se Cinnamon opakují problémy v souvislosti s prohlížeči internetu - buď je to přetížení CPU a nebo vyžrání veškeré RAM. Pokud si dobře pamatuji, tak ve většině případů se nepřišlo na nic lepšího, než na výměnu prostředí. A to už je opravdu individuální otázka, které je jak dobré ..
Když jsem kdysi byl na Mintu (17.3), tak jsem zkoušel jak Cinna, tak Mate - z mého pohledu byl ten rozdíl tak malý, že si ani nepamatuji v čem :)
.. takže kdyby se monsieur Lefebvre spíše zaměřil na pořádné odladění funkčností, než vývoji vlastního prostředí, u kterého jsem si nevšiml, že by nabízelo něco navíc či zjevně originálního ..
.. ale to je osobní názor ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: 100% vytížení procesoru při přehrání videa v prohlížeči

#19 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 16 pro 2020, 10:15 Ano - to je přesně ono - léta se v různých verzích Mintu se Cinnamon opakují problémy v souvislosti s prohlížeči internetu - buď je to přetížení CPU a nebo vyžrání veškeré RAM. Pokud si dobře pamatuji, tak ve většině případů se nepřišlo na nic lepšího, než na výměnu prostředí. A to už je opravdu individuální otázka, které je jak dobré ..
Když jsem kdysi byl na Mintu (17.3), tak jsem zkoušel jak Cinna, tak Mate - z mého pohledu byl ten rozdíl tak malý, že si ani nepamatuji v čem :)
.. takže kdyby se monsieur Lefebvre spíše zaměřil na pořádné odladění funkčností, než vývoji vlastního prostředí, u kterého jsem si nevšiml, že by nabízelo něco navíc či zjevně originálního ..
.. ale to je osobní názor ...
Tohle ale není fér.
Zapomínáš, že v době, kdy Cinnamon a Mate vzniklo nebylo nic než neodladěné a těžkopádné Gnome Shell a pak protipól Unity, které zase způsobilo odliv uživatelů od Ubuntu. Mint s Gnome a posléze s Mate a Cinnamonem z toho naopak velmi těžil.

Dnes je GS již použitelný, Unity skončilo a Mate a Cinnamon jsou stále dobrá. Že by to chtělo odladit je jasné, otázka je, že pokud se ty problémy nedějí všem, tak se podle mě špatně zjišťuje čím to je. Pokud takovou závadu nenasimuluji, nemám moc šancí, jak ji opravit.

A naopak, v době, kdy vznikly, nabízely prostředí Cinnamon a Mate mnohem víc, než Unity a GS.

Kde si podobnou akcí prošlo při náběhu Plasmy, který také velmi bolel.
Obrázek

Zamčeno