Úložiště Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Úložiště Vyřešeno

#1 Příspěvek od Salus »

Vyřešeno.
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2021-01-06 11-32-17.png
Snímek obrazovky pořízený 2021-01-06 10-39-41.png
Snímek obrazovky pořízený 2021-01-06 18-29-36.png
Naposledy upravil(a) Salus dne 10 led 2021, 20:00, celkem upraveno 1 x.

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Úložiště

#2 Příspěvek od alfisko »

prehod si tie zalohy niekde inde. Napriklad do /home
https://www.linux-mint-czech.cz/2013/11 ... -obnoveni/

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Úložiště

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Co to je za SW na tu anylýzu?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Úložiště

#4 Příspěvek od Salus »

Ventero1, jak mám rozumět tvé odpovědi, že co je to SW na analýzu?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Úložiště

#5 Příspěvek od Ventero1 »

To není odpověď nýbrž otázka, co je to za aplikaci, která provedla tu analýzu úložiště. Promiň, ale já nerozumím, jak té otázce někdo nemůže rozumět.
Jinak odpověď Alfiska není třeba o nic doplňovat. Jen snad pro úplnou jistotu - s ohledem na to, že jsi nerozuměl mé otázce a i přes otazník na konci ji považoval za odpověď - tou zálohou je myšlena složka "Timeshift"
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Úložiště

#6 Příspěvek od Salus »

Bohužel jsou i tací, kteří nevědí, co je to SW. Jinak nevím co je to za aplikaci, prostě to okno najednou vyskočilo a bylo tam okno o nedostatku místa na úložišti v kořenu systému souborů. Dal jsem prozkoumat a objevilo se druhé okno s tou analýzou.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Úložiště

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Omlouvám se tedy.
Ale nemohl jsem ani tušit, že někdo, kdo pracuje na linuxu neví, co to znamená zkratka SW. Je to z anglického software a jsou to všechny operační systémy (OS), aplikace, programy, utility apod.
V pohodě - nejspíše to bude nějaká aplikace přímo pro Mint Cinnamon.
Jinak to jsi si podle mě nevybral moc dobře pro svůj HW (hardware - to je ten počítač) - Cinnamon je dost náročný a žravý - pro notebooky není úplně nejvhodnější.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Úložiště

#8 Příspěvek od labeent »

Salus píše: 06 led 2021, 18:32 Zdravím,
pánové nevíte někdo co se dá dělat s tím to? viz. foto.
Předem děkuji za pomoc.
Timeshift dělá automatické zálohy. A to žere místo. To by chtělo poladit, kolegové Ti napíší určitě správné nastavení.
Já ho občas vypínám ...

Každopádně budeš potřebovat pár těchto záloh odmazat, když se Ti zaplní / jádro, tak už nenahodíš systém. Takže teď raději nevypínej a nerestartuj dokud to nevyřešíš.
Obrázek

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: Úložiště

#9 Příspěvek od Salus »

Děkuji za odpověď jsem opravdu jen obyčejný uživatel, takže technickým údajům moc nerozumím. Co se týká toho "Cinnamon", tak bohužel už ho mám a budu se s tím nějak poprat, nebo by si mi doporučil ho radši přeinstalovat na něco jiného.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Úložiště

#10 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 06 led 2021, 22:45 Omlouvám se tedy.
Ale nemohl jsem ani tušit, že někdo, kdo pracuje na linuxu neví, co to znamená zkratka SW. Je to z anglického software a jsou to všechny operační systémy (OS), aplikace, programy, utility apod.
V pohodě - nejspíše to bude nějaká aplikace přímo pro Mint Cinnamon.
Jinak to jsi si podle mě nevybral moc dobře pro svůj HW (hardware - to je ten počítač) - Cinnamon je dost náročný a žravý - pro notebooky není úplně nejvhodnější.
Je to ten Timeshift - dělá automatické zálohy systému a musí se správně nastavit nebo vypnout.
Dalo dost práce ten notebook nainstalovat, tak hlavně se držte tématu a pomozte mu to vyřešit.
Cinnamon měl předtím, makal mu dobře, hw je dost výkonný, proto ho má i v nové verzi, to neřešte ...
viewtopic.php?f=16&t=7289&start=190#p40107
Obrázek

Zamčeno