Linux Mint vs. Lubuntu na starších počítačích

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Linux Mint vs. Lubuntu na starších počítačích

#1 Příspěvek od MichalStrnad »

zdravím.
potřeboval bych poradit. Mám v kanceláři několik starších compů na kterých běží resp. spíš tedy moc neběží WIN XP popř. Vista. Jsou to Delly, většinou konfigurace Pentium Dual Core cca 2,5 Ghz, 2-3 GB ram. Sám samozřejmě na svém novém notebooku používám Mint, nicméně nevím, zda mám na tyto starší ale funkční compy dávat taky Mint, popř. jsem zkusil Lubuntu (LXDE), které běhá docela slušně. nicměné nejsem si jist, zda je o tolik svižnější než Mint s Cinnamonem. Popř. o co bych se ochudil, kdybych tam hodil Lubuntu?
Moc děkuji za vaše rady a zkušenosti.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Mint vs Lubuntu na starších počítačích

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, počkej až vyjde LM17 (několik dnů) a dej ho tam, konfigurace úplně v pohodě, já mám LM13 na dell latitude cca 700Mhz a 700MB RAM :-) např. požadavky na LM17 cinnamon jsou:

x86 processor (Linux Mint 64-bit requires a 64-bit processor. Linux Mint 32-bit works on both 32-bit and 64-bit processors).
512 MB RAM (1GB recommended for a comfortable usage).
5 GB of disk space (20GB recommended).
Graphics card capable of 800×600 resolution (1024×768 recommended).
CD/DVD drive or USB port
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Mint vs Lubuntu na starších počítačích

#3 Příspěvek od ulo »

A kdyby se ti Mint se Cinnamonem zdál přece jen pomalejší, tak můžeš nainstalovat Mint s Mate prostředím a to je nenáročné podobně jako LXDE prostředí.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

jirkasirka
Příspěvky: 85
Registrován: 14 úno 2014, 22:36

Re: Mint vs Lubuntu na starších počítačích

#4 Příspěvek od jirkasirka »

kamaradi, pokud jde o sviznost rozhodne bych neinstaloval cinamon nebo mate, ale xfce, mint brzo vyda verzi s xfce, nebo je mozné ho doinstalovat. Dlouho jsem pouzival mate, ale po tom , co jsem zkusil xfce, jsem u nej uz zustal a jsem moc spokojenej. Samozrejmne ty tvoje stroje v kanclu jsou docela slusny a mint s mate na nich bude skvele fungovat, ale xfce je rychlejsi. Muzes sam vyzkouset co tam bude behat lepe. at se dari

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: Mint vs Lubuntu na starších počítačích

#5 Příspěvek od mraky »

asi je toto téma už pasee ale i tak napíšu.
mámtaky della , dual core 2 ghz a 2giga ram a cinamon na debianmintu běží v poho. lxde v mintu tuším skončilo ale není problém ho tam nakopat. xfce bych taky vifděl jako ideální volbu ,pokud pořebuješ trochu šetřit výkonem..

Zamčeno