Problem pri instalaci

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
motylekm
Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2014, 08:03

Problem pri instalaci

#1 Příspěvek od motylekm »

Dobry den,
mam problem s delkou doby instalace. Pri instalaci jsem zvolil instalaci vedle ostatních operačních systému (W XP). Pro Linux Mint jsem potvrdil prednastavenou hodnotu (23,8 GB ze 160 GB moznych). Pote jsem potvrdil tlacitko Instalovat nyni. Instalace ale jiz bezi pres 8 hodin a nenastal zadny posun. :o Co muzu udelat? Dekuji.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Problem pri instalaci

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Nic se neděje, je to jen technika :) Tedka už asi nic, ale napiš, na jaký počítač se snažíš linux nainstalovat, takto je to příliš obecné a není se čeho chytit. DVD bylo dobře vypáleno, je to tak?

motylekm
Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2014, 08:03

Re: Problem pri instalaci

#3 Příspěvek od motylekm »

DVD je o.k., kod z MD5sum souhlasi. Zelezo je sice starsi PC (2 GB RAM DDR,procesor AMD Athlon 3000+ 1,8 GHz), ale XP funguji spolehlive. Shodil jsem to. Zkusim nahodit instalaci na jinem PC.

jaku57
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2015, 20:14

Re: Problem pri instalaci

#4 Příspěvek od jaku57 »

Dobrý den.Na svém pc používám XP home a již několikrát jsem chtěl zkusit nějaký linux ale nikdy se mě nepodařilo bootování z cd.Jako laik jsem si netroufl jít do biosu a něco přenastavovat.Nyní se mě dostal do rukou starší pc a několik hdd disků a já se pustil do instalací xpéček a linuxů,slax,ubuntu a mint.Nainstaloval jsem xp home a mint na jednom disku.Po kontrole disku mě program vypsal hlášku,že disk je již nespolehlivý a mám jej raději vyměnit.Dal jsem do pc druhý disk,nainstaloval xp home a provedl všechna další nastavení pro bezproblémovou funkci.Po té co byla xp zprovozněna jsem přistoupil k instalaci linux mint ale zde jsem narazil na problém který se při předchozích instalací linuxu nevyskytl.V kroku instalace kdy se má zobrazit okno s dotazem " Linux Mintu přidělí celý disk, nebo jej nainstalovat vedle ostatních operačních systémů" se tato nabídka nezobrazí a zobrazí se jen "Linux Mintu přidělí celý disk nebo něco jiného"
Chci mít xp a linux na jednom disku vedle sebe,nabídka něco jiného je na mě starší ročník trochu moc,proto to zjednodušené vedle sebe.Poradíte kde může být chyba,že se nezobrazuje nabídka vedle sebe.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Problem pri instalaci

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Nebál bych se volby ... nebo něco jiného, protože instalátor rozpozná i druhý oper. systém, co máš na disku, a při butování je možnost si vybrat. Takže způsob (volba) butování se dá snadno upravit. Naopak - touto volbou máš vše pod kontrolou, rozdělení disku je čistě na tobě, takže je to vcelku přehledné. Ale znám ty pocity začátečníků, jsou to někdy nervy, jak celá instalace dopadne ... ;)

jaku57
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2015, 20:14

Re: Problem pri instalaci

#6 Příspěvek od jaku57 »

Vím,že si mohu při bootování vybrat,toho se nebojím ale jde mě o to,že pokud bude nabídka vedle sebe tak instalace proběhne automaticky sama jen přiřadím velikost disku xpéčkům a linuxu a tím to pro mě končí.Když zvolím možnost něco jiného tak se v tom nemohu docela dobře vyznat a nerad bych znova instaloval xp které by se mohlo vymazat.Ne že by mě to dělalo problém ale za posledních 14 dní jsem těch instalací xp rovedl několik a již mě to čekání než vše naběhne unavuje.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Problem pri instalaci

#7 Příspěvek od Allconius »

Xp bych tam už nedával to je mrtvej systém a dal si mint na celý disk. Instalace cca 20min na rozdíl od Wydlí což je tak na 4 hodiny :-D
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Problem pri instalaci

#8 Příspěvek od bambulko »

Allconius nema pravdu. linux mint 17.1 cista instalacia aj so zadanim, mena, hesla,, nastavenim particii,... 2,5 min :-D
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Problem pri instalaci

#9 Příspěvek od Allconius »

jsem myslel když to chroustá z externí DVD na HDD 5400 otáček, prostě klasickej HW - starej netbook bez mechaniky :-D
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Problem pri instalaci

#10 Příspěvek od bambulko »

aha...to moze byt. ja mam usb kluc urobeny ako bootovaci :)
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

Zamčeno