Instalacia Linux Mint 14 netbook ASUS 1215B [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
edmond
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2013, 14:49

Instalacia Linux Mint 14 netbook ASUS 1215B [vyřešeno]

#1 Příspěvek od edmond »

Zdravím,
(2 dni trápenia) s nainštalovaním Mint 14 na netbook ASUS 1215B.

Vytvoril som si (pomocou unetbootin-windows-583) botovacie USB s ISO súborom Linux Mint 14 - 64bit, odskúšal Live režim. Všetko bolo bez problémov dokiaľ som nedal inštalovať Mint 14 na HDD. Inštalácia zamrzla tesne pri konci hláškou:

Kód: Vybrat vše

installing grub2 dummy ERROR.
Odskúšal som rôzne distribúcie Linux Mint 14 (taktiež skontroloval integritu), avšak stále ten istý problém. Tesne pred koncom inštalácia zamrzla, pomohol iba tvrdý reset (napájanie von, batérka von), následný nábeh BIOS OK, boot nič.

Preštudoval som rôzne zahraničné fóra, kde som našiel podobné problémy užívateľov notebookov ASUS pri pokuse nainštalovať Linux. Vyskúšal som nejaké všeobecne odporúčania, avšak bez úspechov.

Nakoniec som zo zúfalstva pripojil k netbooku externú CD/DVD mechaniku a vyskúšal nainštalovať program z DVD média.

Inštalácia prešla na prvý šup bez prblémov.

Kde bol pes zakopaný ani srnka netuší... :lol:

admin

Re: Instalacia Mint 14 na netbook ASUS 1215B

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
neřekl si nám, zda instaluješ vedle jiného OS (jako dualboot) nebo zda se jedná o instal na celý HDD nebo zda máš dva HDD apod., Pokud se jedná o dualboot, je třeba při instalaci správně zadat do které particie se má grub nainstalovat. Napiš tedy, jak to máš postavené a potom můžeme laborovat dál. :) :)

edmond
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2013, 14:49

Re: Instalacia Mint 14 na netbook ASUS 1215B

#3 Příspěvek od edmond »

Jednalo sa o čistú inštaláciu na HDD. Inštalačný program vymazal celý HDD a nasledne si vytvoril particie. Parametre NTB sú:

ASUS 1215B typ SIV 130M

displej: 12.1" WSVGA(1366x768), lesklý, LED podsvícení
chipset: AMD
grafika: ATI Radeon HD6290
procesor: AMD dual core C60 (1.0GHz, 1MB, FSB 1066 MHz)
operační systém (už pôvodný:))) Microsoft® Windows® 7 Home Premium 64 bit SK
komunikace: 10/100 Mbps Ethernet
WLAN: WiFi 802.11n, Bluetooth 3.0
paměť: 4GB, DDR3 1066
pevný disk: 320GB

problematika nájdena na webe ohľadom inštalácie 64bit Ubuntu/Mint:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1935765
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... ug/1095389

admin

Re: Instalacia Mint 14 na netbook ASUS 1215B

#4 Příspěvek od admin »

Kouknul bych, zda je HDD skutečně celý zformátovaný... pokud tam již dříve byly widle origo od výrobce, je na HDD malá záchranná particie, a ta dělá bordel. Přes live CD by to mělo jít prozkoumat a napravit... tzn., že je třeba celý HDD zformátovat. :)

edmond
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2013, 14:49

Re: Instalacia Mint 14 na netbook ASUS 1215B

#5 Příspěvek od edmond »

Po určitom čase som si všimol, že ak notebook (pri súčasne zapnutom Bluetooth) prejde do módu Suspend alebo Hibernate, tak sa už nedokáže vrátiť spať. Na obrazovke ostane po prebudení blikať kurzor a počítač kompletne vytuhne. Pomôže iba vybratie batérie a opätovný reštart.

Na webe sa tento problém riešil viď: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1791456
V mojom prípade bez úspechov.

Takže aby som predišiel problémom, tak som najprv vypínal Bluetooth a až potom dával počítač do režimu suspend (hibernate). No bolo to dosť otravné, takže som skúšal tento problém nejako inak riešiť. Nainštaloval som najnovší kernel t.č. 3.7.6, avšak nič sa nezmenilo. Po niekoľkých dňoch browsovania a skúšania nakoniec pomohol tento postup:

Je potrebné vytvoriť nový súbor (skript) s názvom: 03wake-bt a tento súbor nakopírovať do zložky /etc/pm/sleep.d/
#!/bin/sh

. "${PM_FUNCTIONS}"

case $1 in
hibernate|suspend)
hciconfig hci0 down
;;
thaw|resume)
hciconfig hci0 down && hciconfig hci0 up
;;
*) exit $NA ;;
esac
Uvedený postup odstránil všetky problémy :P

kamowski

Re: Instalacia Mint 14 na netbook ASUS 1215B

#6 Příspěvek od kamowski »

wooow, funguje mi hibernácia, vrelá vďaka :)
asus a6rp LM14 cinnamon

edit:
:(
a už zas nefunguje aj keď som nerobil žiadnu úpravu
ale aspoň niečo pozitívne, po hibernácii sa spustí čistý štart
pred tým ostala čierna obrazovka a musel som surovo vypnúť NB

Zamčeno