Linux Mint v laptope pre úplného linux. nováčika [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
kamowski

Re: Linux Mint v laptope pre úplného LINUXového nováčika

#31 Příspěvek od kamowski »

Menu > Tlačiarne
- máš tam tú svoju tlačiareň?
Je nejaký driver, vďaka ktorému ho laptop rozozná síce mám, ale ani tlačiť netlačí, ani skenovať neskenuje.
podľa tohoto, by si ju tam mal mať
Ak áno, klikni na ňu pravým a zaškrtni "Zdielaná"
Kedy ti vypisuje tú požiadavku na zdieľanie alebo ktorý program to od teba vyžaduje? Dávaš otázky ale málo info k nim.
Skús to písať tak, ako by si to ty vyžadoval, keby si mal niekomu takto cez net pomôcť. Čím viac napíšeš, čo si robil, ako, ..., tým skôr ti niekto možno pomôže.

Uživatelský avatar
George111
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2013, 22:38

Re: Linux Mint v laptope pre úplného LINUXového nováčika

#32 Příspěvek od George111 »

Předpokládám, že máš tiskárnu standardně připojenou přes USB. Zkusil bych následující postup:
1. ujistit se od kamaráda, že máš v systému právo přidávat a odebírat tiskárny - respektive, že tvůj účet je opravdu administrátorský
2. odinstalovat všechny možné drivery, které se Ti již podařilo nainstalovat a jsou nefunkční
3. doinstalovat si balíček hplip-gui a hp-plugin - v terminálu spustíš příkaz sudo apt-get install hplip-gui hp-plugin
4. restart - po restartu by se Ti v panelu měla objevit ikona "HP" právě pro ovládání tiskárny. Když klikneš pravým tlačítkem na tuto ikonu "HP" tak by tam měla být volba "HP device manager" tak zkus instalaci tiskárny přes toho průvodce
5. na scanování je ideální používat aplikaci Simple scan (již je v Mintu defaultně nainstalovaná)

Je divné, že to po Tobě chce nějaké sdílení tiskárny - to by vůbec nemělo být potřeba.

Obecně mám s HP tiskárnami tu zkušenost, že jednoduše si dám v Ovládacím centru -- Tiskárna -- Přidat tiskárnu a počkám, až mi systém sám detekuje připojenou tiskárnu (může trvat i 30s) a pak se jenom řídím průvodcem instalací. Akceptuji všechny ovladače, které mi systém sám nabízí.

HP na své tiskárny a scanery žádný speciální driver nemá - vše řeší přes hplip balíčky.
Ubuntu 14.04 LTS 64b

Uživatelský avatar
Matej1987
Příspěvky: 20
Registrován: 29 srp 2015, 17:07

Re: Linux Mint v laptope pre úplného LINUXového nováčika

#33 Příspěvek od Matej1987 »

Nazdar, George!

Mal som kopu roboty a nemožnosť tlačiť mi celkom vyšumela z hlavy. Dnes som však tlačiť nutne potreboval, takže som sa do toho zahryzol. Už sa mi to podarilo vyriešiť. Môj problém bol v chýbajúcom hp-plugine, ktorý som nakoniec musel stiahnuť zo stránky a ručne doinštalovať cez sprievodcu v HP Toolboxe. Hlavné ale je, že všetko funguje tak, ako má. Skenovanie som podľa tvojho návodu skúsil tiež, a ide bez problémov. Veľmi pekne nielen Tebe, ale aj všetkým ostatným za rady a trpezlivosť ďakujem. Ak by sa v budúcnosti vyskytlo ešte niečo, s čím by som si nevedel poradiť, istotne sa ozvem.

S pozdravom

Maťo
Lenovo ThinkPad Edge E530: Intel i7-3632QM 2.2 GHz, 8 GB RAM, nVidia GeForce GT635M 2 GB VRAM, 120 GB SSD + 2 TB / 16 GB SSHD
Linux Mint 18.1 Serena Cinnamon 64-bit

Zamčeno