Ztracené heslo Linux Mint Cinnamon 17.2. [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
kamowski

Re: Ztracené heslo - Linux Mint Cinnamon 17.2.

#11 Příspěvek od kamowski »

ako ti to začne nabiehať, surovo ho vypni hlavným tlačidlom na pc

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Ztracené heslo - Linux Mint Cinnamon 17.2.

#12 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Mě se hnedka ty písmenka nějak nezdály (lvm2), to tady na stroji nemám ... :D Zašifrovanej disk je príma, obvzlášť když člověk nezná heslo. Takže to bude chtít profíky. Nech počítač na síti a vypiš odměnu v přiměřené výši, ať to někdo hackne :) Jestli zachraňuješ firemní PC s dokumentama a smlouvama (tipuji že ne), tak to smysl má. Jestli tam máš pár fotek a audio + video z kina, tak bych to celý zformátoval a je klid ... 8-)
ps: čtení na nedělní odpoledne ... http://eldar.cz/kangaroo/clanecky/hackeri/index.html

PabloX
Příspěvky: 19
Registrován: 22 čer 2015, 20:16

Re: Ztracené heslo - Linux Mint Cinnamon 17.2.

#13 Příspěvek od PabloX »

juhele2014 píše::arrow: Mě se hnedka ty písmenka nějak nezdály (lvm2), to tady na stroji nemám ... :D Zašifrovanej disk je príma, obvzlášť když člověk nezná heslo. Takže to bude chtít profíky. Nech počítač na síti a vypiš odměnu v přiměřené výši, ať to někdo hackne :) Jestli zachraňuješ firemní PC s dokumentama a smlouvama (tipuji že ne), tak to smysl má. Jestli tam máš pár fotek a audio + video z kina, tak bych to celý zformátoval a je klid ... 8-)
ps: čtení na nedělní odpoledne ... http://eldar.cz/kangaroo/clanecky/hackeri/index.html
Safra, tak to jsem rád, že se mi to podařilo teď rozklíčovat :) Zkoušel jsem, už tak lehce zoufale, asi půl hodiny různé kombinace - malá/velká písmena, y/z co jsem měl v hesle a najednou mě to nějakou divnou kombinaci vzalo a podařilo se mi přihlásit. Po tom, co píšeš, jsem fakt rád, že to tak dopadlo, neb vypisovat odměnu by se mi úplně nevyplatilo, ale na druhou stranu, bych nechtěl přijít o fotky rodiny a dokumenty co na HDD mám. Je to poučení pro příště, že se vyplatí zálohovat na jiné místo častěji, jak 2x do roka :)).
Každopádně děkuji všem za rady. Teď aspoň vím, že se případně k mým datům nemá moc šanci nikdo dostat (někdy ani já :D ) a přeji klidný zbytek víkendu :)
Pablo

kamowski

Re: Ztracené heslo - Linux Mint Cinnamon 17.2.

#14 Příspěvek od kamowski »

PabloX píše:Safra, tak to jsem rád, že se mi to podařilo teď rozklíčovat
super :lol:
teraz si to heslo môžeš zmeniť cez menu>správa>používatelia a skupiny
ešte nám prezraď, či ti pomohol ten návod na zmenu hesla, možno to bude niekto potrebovať
PabloX píše:Teď aspoň vím, že se případně k mým datům nemá moc šanci nikdo dostat (někdy ani já :D ) ...
no o tom to šifrovanie a zaheslovanie je
ak by stačilo prísť s linuxom na flashke a veselo manipulovať s dátami na hdd, to by nebolo celkom o bezpečnosti :mrgreen:
---
môžeš prosím označiť tému za uzavretú, vyriešenú ?


ps.: tu je jeden seriál o lvm:
http://www.linuxexpres.cz/praxe/sprava- ... -prakticky
mal by si si zmenšiť ten zväzok
vytvoriť tam jednu novú primárnu partíciu
zálohovať na ňu svoje dáta
a preinštalovať celý pc, teda ak si si istý, že tam máš 2x mint, na tom obrázku ho nevidím :)

Milanodroid
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2020, 09:33

Re: Ztracené heslo Linux Mint Cinnamon 17.2. [vyřešeno]

#15 Příspěvek od Milanodroid »

Ahoj, potřeboval bych prosím radu, mám zasíťováný hardisk, najednou z ničeho nic, po odemknuti heslem napíše hlášku kterou nestihnu přečíst a po te ze systém za 60 sekund přejde do režimu spánku, a když jsem zkusil zachránit data tak ze jsem disk připojil externě k počítači s Linuxem, a zadal heslo , tak se mi ukáže hláška ze disk nelze načíst a disk zmizí z nabídky .... existuje nějaká možnost jak data dostat z disku?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Ztracené heslo Linux Mint Cinnamon 17.2. [vyřešeno]

#16 Příspěvek od juhele2014 »

Takže, abych to shrnul - máš fyzický hardisk připojený kabelem k PC s linuxem. Disk je zaheslovaný. Heslo neznáš. Asi by bylo vhodné sem postnout přesné znění hlášek, neuškodí ani, co je to za disk ...
Zkus při připojeném disku zadat do terminálu lsblk a postnout to sem.

Milanodroid
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2020, 09:33

Re: Ztracené heslo Linux Mint Cinnamon 17.2. [vyřešeno]

#17 Příspěvek od Milanodroid »

Právě, že heslo znám jakmile jsem ho odhesloval, zmizel ted uz se nezobrazi ani v nabidce home ale ve spravci disku je ... jdu nafotit co to pise akorat nevim jak sem ten obrazek dat, koukal jsem i na navod na uvodni strance, ale nikde nevidim tu nabidku vloyit prilohu :?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ztracené heslo Linux Mint Cinnamon 17.2. [vyřešeno]

#18 Příspěvek od Ventero1 »

viewtopic.php?f=30&t=6842

Vubec se vyplati si procist sekci jak se ptat, je-li nekdo novy ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Milanodroid
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2020, 09:33

Re: Ztracené heslo Linux Mint Cinnamon 17.2. [vyřešeno]

#19 Příspěvek od Milanodroid »

Já si to četl ale proste to tu nemám, nebo neumím odpovědět jinak než rychle, mám tam pořad jen možnosti ....:(

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ztracené heslo Linux Mint Cinnamon 17.2. [vyřešeno]

#20 Příspěvek od Ventero1 »

Pod oknem, ve kterem pises rychlou odpoved je tlacitko "Upravit v editoru a nahled" tam se ted prepnu ...
... a vidim vlevo pod timto oknem, ve kterem zrovna pisu, vlevo dve zalozky z nichz jedna je "prilohy". Tam se prepnu.
Dam pridat soubory, vyberu, ktery chci, nahraje se a v dialogovem podokne je 1. tlacitko zleva "umistit do prispevku"
WP_20200107_010.jpg
.
Jde mi to i na starem mobilu s Windows 8.1 na zastaralem a davno nepodporovanem IE ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno