Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania apod.

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matej1987
Příspěvky: 20
Registrován: 29 srp 2015, 17:07

Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania apod.

#1 Příspěvek od Matej1987 »

Zdravím Vás všetkých.

Vyskytol sa mi problém s ukazovateľom aktuálneho stavu rozbaľovania archívov, kopírovania či presúvania väčších súborov (niekoľko stoviek GB). Prejavuje sa to tak, že sa ukazovateľ na tzv. progress bare nehýbe kontinuálne, ale veľmi nespojito a len 1 - 2, ojedinele 3 - 4x (zakaždým inak), čo je hlavne pri rozbaľovaní, kopírovaní či presúvaní väčších súborov veľmi nepraktické, keďže nemám prehľad o reálnom stave procesu. Vedel by mi niekto poradiť, ako možno túto záležitosť vyriešiť?

Za všetky Vaše rady vopred ďakuje

Maťo
Lenovo ThinkPad Edge E530: Intel i7-3632QM 2.2 GHz, 8 GB RAM, nVidia GeForce GT635M 2 GB VRAM, 120 GB SSD + 2 TB / 16 GB SSHD
Linux Mint 18.1 Serena Cinnamon 64-bit

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#2 Příspěvek od milhouse »

Dělá to i při kopírování malých obsahů? Pokud ne, pak jedině nahlásit vývojářům jako chybu(bug).
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Uživatelský avatar
Matej1987
Příspěvky: 20
Registrován: 29 srp 2015, 17:07

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#3 Příspěvek od Matej1987 »

milhouse: Čo je podľa teba malý súbor? Koľko MB? Urobilo mi to napr. aj pri prenášaní 500 MB súboru z HDD laptopu na USB flashku pomalším USB 2.0 štandardom.
Lenovo ThinkPad Edge E530: Intel i7-3632QM 2.2 GHz, 8 GB RAM, nVidia GeForce GT635M 2 GB VRAM, 120 GB SSD + 2 TB / 16 GB SSHD
Linux Mint 18.1 Serena Cinnamon 64-bit

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#4 Příspěvek od milhouse »

No něco takového. Nevím jak to řešit, tohle dle mě bude na vývojáře.
Možno ještě zkusit smazat konf.soubory pro prostředí. Nebo lépe, vytvořit nového uživatele, jestli to tam dělá taky...
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Uživatelský avatar
Matej1987
Příspěvky: 20
Registrován: 29 srp 2015, 17:07

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#5 Příspěvek od Matej1987 »

Ešte mi napadla taká vec. Neviem, či to s tým môže nejako súvisieť, alebo nie, ale aj tak to radšej spomeniem. V jeden, už si presne nepamätám ktorý deň, no bolo to cca. 10 dní, možno 2 týždne dozadu, nešli poriadne prehrávať videá na webe cez flash. Bolo jedno, aké. Buď mali HD (720p) kvalitu a vyššie, alebo boli len 144p. Robil to ako YouTube, tak aj všetky ostatné služby využívajúce flash, vrátane lifestreamov na iných stránkach. Konzultoval som to teda na medzinárodnom fóre, kde mi poradili prehodiť si ovládač od grafiky na staršiu verziu. Nemal som tú odvahu to urobiť, a tak som to prehodil len medzi aktuálnou verziu zhodnou s odporúčanou verziou, ibaže aktuálna verzia má za číselnou verziou ešte aj dodatok "updates". Prehodil som to na odporúčané ovládače, ale flash na webe blbol stále, tak som sa vrátil aktuálnemu grafickému ovládaču. Nemohlo by práve toto byť zdrojom daného problému?
Lenovo ThinkPad Edge E530: Intel i7-3632QM 2.2 GHz, 8 GB RAM, nVidia GeForce GT635M 2 GB VRAM, 120 GB SSD + 2 TB / 16 GB SSHD
Linux Mint 18.1 Serena Cinnamon 64-bit

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Pokud se to týká kopírování na usb flešku, asi bych zkusil jiný kernel. Mít stabilní (nepíšu nejnovější) jádro je asi základ, takže bych se podíval tímto směrem. Ovladače na grafiku v tom budou nevinně, to se mi nezdá, že by to brzdilo obyč. přemisťování souborů z místa A na místo B. Grafiku snadno otestuješ programem glmark2, který stahneš ze Správce softweru. Problémy by mohly (nechtěně) naskočit i při "divoký" aktualizaci (1 až 5), čerstvě nainstalovaný distro běhá jak fretka, ale pak sem povolil akt. 1 -5 a celý sem si to během pár tejdnů "zabil". Takže do Novýho roku se budu řídit tímto článkem http://www.linux-mint-czech.cz/10-rad-p ... inux-mint/ 8-)

Uživatelský avatar
Matej1987
Příspěvky: 20
Registrován: 29 srp 2015, 17:07

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#7 Příspěvek od Matej1987 »

juhele2014: Nepochopili sme sa celkom presne. Problém nespočíva v nejakom extrémne dramatickom znížení rýchlosti rozbaľovania, kopírovania či premiestňovania súborov. Jedná sa o banálnejšiu, no aj tak dosť nepríjemnú vec. Stavový riadok (progress bar), ktorý by mal aspoň približne ukazovať priebeh kopírovania, sa namiesto normálnych pohybov s vysokou frekvenciou a krátkymi vzdialenosťami medzi jednotlivými polohami, pohne 2 - 3x za celú dobu kopírovania a polohy, kde sa zastaví, nijako neodrážajú reálny stav kopírovania. Tak napr. sa pohne 2x, skočí z nuly cca. na 25, 33, 50, 66 či 75 % (je to rôzne a netuším, podľa čoho sa to riadi) a zaplní sa len vtedy, keď je hotovo. Tým pádom nie je šanca mať prehľad o tom, koľko už bolo a koľko ešte treba skopírovať. Stalo sa to napr. aj pri kopírovaní 500 MB videa na staršiu flashku s USB 2.0 zapojenú USB 3.0 portu. Hneď po odkliknutí premiestňovania spomínaného súboru, skočil progress bar na cca. 80 % a úplne sa vyplnil iba vtedy, keď bolo premiestňovanie hotové.

Zmieňovaný program na test grafiky mi nefunguje.

S aktualizáciami som nikdy neexperimentoval. Odjakživa som mal povolené len bezpečné úrovne 1 - 3.
Lenovo ThinkPad Edge E530: Intel i7-3632QM 2.2 GHz, 8 GB RAM, nVidia GeForce GT635M 2 GB VRAM, 120 GB SSD + 2 TB / 16 GB SSHD
Linux Mint 18.1 Serena Cinnamon 64-bit

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#8 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Pro svojí činnost potřebuje glmark2 celkem dva soubory: glmark2 (1106kB) a glmark2-data (9463kB). Máš oba? Pokud ano, a neběží to, znamená to, že je něco jinak ... Mě třeba na starém noťasu Asus EEE nejde, ale tam o tom vím, tam je slabá grafika. Ty máš moderní stroj, se skorem se dostaneš někam přes 2000, odhaduji ... Na svém noťasu problémy nepozoruji, "teploměr" ukazuje kopírování průběžně, akorát je rozdíl v soub. systému fat32, a ext4 při rychlosti kopírování na usb flešku. Ext4 bylo rychlejší.

Uživatelský avatar
Matej1987
Příspěvky: 20
Registrován: 29 srp 2015, 17:07

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#9 Příspěvek od Matej1987 »

Nič sa nikde nenachádza, inštaloval som jedno, aj druhé. Nejde to.
Lenovo ThinkPad Edge E530: Intel i7-3632QM 2.2 GHz, 8 GB RAM, nVidia GeForce GT635M 2 GB VRAM, 120 GB SSD + 2 TB / 16 GB SSHD
Linux Mint 18.1 Serena Cinnamon 64-bit

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Problém s ukazovateľom stavu rozbaľovania, kopírovania a

#10 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: V synapticu to vypadá takto: Obrázek Pokud to tam máš, a v terminálu napíšeš glmark2 a nic se neděje - máš problém s grafikou. Pokud vím, ovladače na nvidii se tu řeší pořád, takže snad se někdo ozve a napíše, co s tím.

Zamčeno