Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Lubos
Příspěvky: 32
Registrován: 10 pro 2013, 08:47

Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

#1 Příspěvek od Lubos »

Ahoj.Existuje postup instalace Mint,do tabletu Lenovo?Koukal jsem na Googel ale nic konkretního jsem nenašel.
Díky za info.


juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Trochu sem se rozhlédl po webu a zaujala mě tahle hračka - GOCLEVER INSIGNIA 1010 Windows https://www.inter-store.cz/produkt/GOCL ... 57511.html No a pochopitelně, řešil bych stejnou věc - jak tam dostat linux. Ze všech parametrů, když pominu cenu, se mě nejvíc zamlouvá váha a kapacita baterie, nevýhodou je klávesnice bez češtiny. To je někdy oříšek i na klas. NTB, natož na tomto stroji. Je to tzv. "pole neorané" ... Kdysi to s mojim androidem dopadlo tak, že jsem radši Tošibu ac100 věnoval kolegovi ajťákovi, protože na import linuxu sem neměl nervy. :mrgreen: Takže to je taková VÝZVA, nikoliv pro teenagery, ale pro zkušený borce, jak tam (sakra) dostat ten zatracenej linux a widle 10 poslat tam, kam patří ... ;)

Kloklar
Příspěvky: 3
Registrován: 06 úno 2016, 13:40

Re: Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

#4 Příspěvek od Kloklar »

došla mi trpělivost s Win a rozhodl jsem se, že bych možná přešel na Linux. Na úvod bych to chtěl vyzkoušet na svém starším notebooku Lenovo 3000 N200

Parametry: Intel Celeron 1,73GHz, 1GB RAM, 32bit os
Vybral jsem si, LM 17,3 MATE. Vypálil jsem si to na DVD

Nedaří se mi nastavit v biosu boot z DVD a obávám se že ta možnost tam ani není.

V boot priority order mám tyto možnosti:
1. IDE ODD: HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N
2. SATA HDD: WDC WD1200BEVS-08RST2-(S1)
3. PCI LAN: MBA v 9.7.8 Slot 0600

Poradí mi někdo co mám udělat abych tam ten Linux dostal?

Díky

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

#5 Příspěvek od vxmery »

@Kloklar:
Možnosť 1 - ODD by mal byť Optical Disk Driver.

Takisto vhodné distro na 1GB RAM je Linux Mint 17.3 Xfce/32 bit.
Skúšal som na podobnom HW ;)
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Je to jednička, musí to butovat z ODD. Ale - RAMky je málo, takže to zkoušení bude spíš utrpení. Na takové starší stroje to chce minimal distro, podívej se sem http://linuxos.sk/clanok/skusenost-ako- ... uty-noteb/ a sem http://www.zive.cz/poradna/jakou-distri ... tanswers=1 :idea:

Kloklar
Příspěvky: 3
Registrován: 06 úno 2016, 13:40

Re: Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

#7 Příspěvek od Kloklar »

Podle návodu jsem si soubor stáhnul a vypálil na dvd. Nastavil boot. Po restartu to chvilku chroustá a pak se zase nastartuje windovs.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

#8 Příspěvek od vxmery »

To môže byť chyba v stiahnutom súbore, chyba pri vypalovaní alebo treba prečistiť DVD mechaniku.
Aký návod si použil?
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Kloklar
Příspěvky: 3
Registrován: 06 úno 2016, 13:40

Re: Instalace Linux Mint do tabletu Lenovo

#9 Příspěvek od Kloklar »

Děkuji za info, chyba byla samozřejmě mezi židlí a klávesnicí. Blbec jsem si vypálil datové cd a pak se divil, že mi nejde:-)

Rychlost systému (spuštěného přes mechaniku) je podobná jako Win 7 (aktuálně nainstalované), takže předpokládám že to bude rychlejší. Prostuduji si ještě další možné distribuce aby to šlapalo opravdu dobře.

Zamčeno